Otaku #25 (5/2010)


Już za dwa tygodnie pojawi się najnowszy, wakacyjny numer magazynu ?Otaku?!
Nowa i odświeżona szata graficzna oraz prezentująca się na okładce, śliczna Yoko, sprawią iż Wasze wakacje będą jeszcze fajniejsze.

Wspomniana wcześniej Yoko, z pewnością zachęci Was do zapoznania się z anime ?Tengen Toppa Gurren Lagann?, zaś urocza Midori opowie o swoich pokręconych przeżyciach z Sawamurą w komedii romantycznej ?Midori no Hibi?. Ku uciesze żeńskiej części widowni, na scenie pojawi się także całym harem bish?nenów rodem z ?Hanasakeru Seish?nen?. A temu wszystkiemu krytycznym okiem przyjrzy się Święty Pamięci ? jeden z bohaterów 3-tomowej mangi ?Česary? autorstwa Katarzyny ?Hitohai? Wasylak. By jednak nieco zmienić wesoły, wakacyjny klimat opowiemy Wam także o Czarnym i Białym chłopcu z mangi ?Tekkonkinkreet?, alternatywnym zespole muzycznym z ?Solanina? oraz o mandze ?Japan?.

Prócz recenzji, w najnowszym numerze znajdziecie artykuły dotyczące light novel oraz manga cafe ? japońskich kawiarnio-czytelnii, w których każdy otaku poczuje się jak w domu. Nie zapomnieliśmy też o starych, dobrych anime puszczanych na Polonii 1. Tym razem przyjrzymy się dokładniej ?Maho no Mako?, znanej polskim fanom jako ?Syrenka Mako?. Prócz tego, przygotowaliśmy dla Was to, co tygryski lubią najbardziej, czyli stałe rubryki ? recenzje książek, przepisy kulinarne oraz kolejną lekcję języka japońskiego.