Kwietniowe info wydawnicze

Dodany przez: Urd - 2016-04-15 14:51:53 - 4161 unikalnych wyświetleń;

Zapewne zastanawia Was jak pod kątem wydawniczym wyglądać będzie reszta kwietnia. Na załączonej grafice możecie zobaczyć podsumowanie miesiąca i rozpiskę premier. Przypominamy również, że do końca weekendu można jeszcze zamawiać prenumeraty na trzeci tom "Bestii z ławki obok", natomiast do wtorku (włącznie) można zamawiać prenumeratę na edycję specjalną mangi "No.6" #8 z bookletem. Co ciekawe, tym razem booklet jest jeszcze bardziej wyjątkowy - połowa książeczki stanowi bonusowe grafiki i będzie wydana w kolorze, przez co wygląda jak miniartbook. Nie przegapcie okazji!

Dodatkowo, w związku z tym, że do planu wydawniczego w najbliższym czasie dojdą nowe tomiki starszych tytułów (informacje na ten temat powinniśmy mieć do końca kwietnia), kilka mang się kończy, a także wprowadzone zostaną zupełnie nowe serie, kilka cykli wydawniczych uległo niedużemu przesunięciu:

- "Unbreakable Machine-Doll" #8 - ukaże się w maju i będzie to ostatni tomik przed przerwą w wydawaniu. 9 tom ukazał się w Japonii pod koniec marca i już złożyliśmy na niego ofertę, natomiast przewidujemy, że proces może potrwać kilka miesięcy, natomiast 10 tom ukaże się w Japonii zapewne nie wcześniej niż za rok.

- "HAGANAI - Nie mam wielu przyjaciół" #7 - wydanie zostaje przeniesione na maj, ponieważ otrzymaliśmy uszkodzone materiały z Japonii i wciąż czekamy na poprawną wersję. Tomik jest jednak w całości przetłumaczony, więc liczymy, że trafi do sprzedaży na początku miesiąca.

- Monster Musume #5 - zamiast w maju, ukaże się na początku czerwca, ponieważ zależy nam, aby cykle dwóch tytułów z imprintu "Osiem Macek" ukazywały się na przemian (w maju do sprzedaży trafi pierwszy tom "Highschool DxD"). W ten sposób fani gatunku nie będą musieli skupiać wydatków w jednym miesiącu.

- "Otaku" #59 - zostanie przeniesione na maj ponieważ #60 numer będzie jednocześnie numerem urodzinowym i zostanie wydany w lipcu (obchody 10-lecia magazynu odbędą się podczas konwentu Animatsuri - zapraszamy).

- "Servamp" #5 - tomik niedługo zostanie skończony, ale biorąc pod uwagę, że obłożenie drukarni jest duża szansa, że z końca kwietnia przesunie się na początek maja.

- "Alicja w Krainie Koniczyny" #1 - nie została zamieszczona na grafice, ponieważ uwzględniona była w rozpisce na zeszły miesiąc. Ale zgodnie z ostatnią zapowiedzią jest w druku i trafi do sprzedaży pod koniec przyszłego tygodnia.

Alicja w Krainie Koniczyny już za tydzień

Dodany przez: Urd - 2016-04-14 14:44:12 - 2853 unikalnych wyświetleń;

Czujecie już wiosnę? Jeśli nie, to szykujcie się na solidną dawkę zieleni. Już za tydzień do naszego biura dotrze pierwszy tomik mangi "Alicja w Krainie Koniczyny - Walc kota z Cheshire"! Tymczasem udostępniamy pierwsze strony mangi.

"Alicja w Krainie Koniczyny - Walc Kota z Cheshire" #1
Nadszedł czas ma kolejne przygody Alicji! Tym razem trafia ona do Krainy Koniczyny – nie jest jednak sama, towarzyszy jej kot z Cheshire o imieniu Borys. Ale oczywiście w tej wersji nie tylko ma różowiutkie, futerkowe uszka, ale jest też niezwykle przystojnym młodzieńcem. Od którego zresztą bardzo trudno jej się będzie opędzić. Ale czy romans z takim lekkoduchem to na pewno dobry pomysł? W końcu Alicja miała już okazję przekonać się, że romanse w Krainie Czarów nie zawsze muszą się kończyć jak w bajce.

Garść informacji popyrkonowych

Dodany przez: Urd - 2016-04-13 15:41:51 - 2903 unikalnych wyświetleń;

Uffffff...! Koniec Pyrkonu! Jesteśmy wykończeni jak nigdy, ale zadowoleni. Powoli dochodzimy do siebie i wszystko ogarniamy, ale korzystając z okazji chcielibyśmy powiedzieć Wam kilka słów. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili na stoiskach, gratulujemy zwycięzcom konkursów treasure hunt, pozdrawiamy wszystkich, z którymi widzieliśmy się na panelach i wesołym ludkom, którzy tańczyli z Happym (zwłaszcza cosplayerom za trud przygotowania stroju i wesołej meksykańskiej ekipie za cudowną energię). Mamy nadzieję, że będziecie z nami również za rok! Jesteśmy też bardzo ciekawi Waszych wrażeń z konwentu - co najbardziej Wam się podobało? Czy przypadła Wam do gustu forma konkursów - piszcie w komentarzach!

GARŚĆ INFORMACJI WYDAWNICZYCH
Jako że wielu z Was ma sporo różnych pytań zbierzemy tu odpowiedzi na najczęściej zadawane. Nie mieliśmy możliwości odpisywać Wam na bieżąco, bo od środowego poranka do poniedziałkowego wieczoru byliśmy na miejscu i zasuwaliśmy nie mając dostępu do komputerów - nawet czwartkowy wysyp newsów zaplanowany został rano i wrzucały się one automatycznie. A zatem:

PRENUMERATY:
- Prenumeraty "Fairy Tail" #1 - wszystkie prenumeraty "Fairy Tail" zostały wysłane we wtorek (5.04).
- Prenumeraty "Log Horizon" #1 - jako że drukarnia wyrobiła się z drukiem na ostatnią chwilę i sami jechaliśmy po tomiki w piątek rano, prenumeraty zostały spakowane w poniedziałek wieczorem.
- Prenumeraty "Ajin" #1, "Highschool DxD" #1 i "Golden Time" #1 zostały wysłane w środę.
- Prenumeraty "Atomówki" #1 i "Adventure Time" #3 - wszystkie prenumeraty wyszły w piątek.

- "Alicja w Krainie Koniczyny" #1 - choć tomik był przygotowany jeszcze w marcu, to niestety ilość druków - mang i innych materiałów, jaką zarzuciliśmy drukarnię sprawiła, że mimo niesamowitej pracy drukarni, "Alicja" dopiero teraz została wrzucona na maszyny. Na pocieszenie zamieścimy jutro/pojutrze przykładowe strony mangi, która trafi do sprzedaży za mniej więcej osiem dni.

- "SMASH!" #5 - jako że magazyn dostał kolejkę jeszcze po "Alicji" postanowiliśmy go trochę zaktualizować i wrzucić do druku na początku przyszłego tygodnia - dzięki temu, będziecie mogli przeczytać w środku również na temat tegorocznej edycji Pyrkonu - okładkę magazynu, również pokażemy Wam na dniach.

- Infografika na kwiecień - podsumowanie miesiąca wraz z okładkami mang, które ukażą się jeszcze w kwietniu zamieścimy jeszcze w tym tygodniu.

- "Fairy Tail" #1, "Golden Time" #1, "Atomówki" #1, "Adventure Time" #3, "Adventure Time - Posterbook" - już dostępne są w ogólnej sprzedaży.

KONKURS: Adventure Time Treasure Hunt

Dodany przez: Naq - 2016-04-07 12:52:56 - 1960 unikalnych wyświetleń;

Fantastyczna zabawa dla wszystkich fanów „Adventure Time”, którzy wybierają się na Pyrkon – uwolnij królewnę i dokop Lodowemu Królowi! Aby podjąć się naszego pyrkonowego wyzwania koniecznie zgłoś się po kartę konkursową – będą one znajdować się w wybranych punktach na terenie konwentu i na naszym stoisku. Każdy kto kupi u nas dowolny komiks „Adventure Time” lub posterbook otrzyma jedną z czterech pieczątek, które będzie musiał zebrać, aby wypełnić zadanie. Wskazówki, jak odnaleźć pozostałe elementy obrazka, znajdziesz na odwrocie karty.

Gdy będziesz mieć komplet zgłoś się na nasze duże stoisko (dział komiksowy), a otrzymasz od nas pamiątkową przypinkę. Aby wziąć udział w konkursie odpowiedz na proste pytanie. Wybrani uczestnicy konkursu otrzymają specjalne nagrody z serii. Rozstrzygnięcia konkursu odbędą się w piątek o godz. 18.00, sobotę w godz. 13.30 i 18.30 i w niedzielę o 12.30. Obecność matematycznie wymagana!

Kolejne nowości już u nas

Dodany przez: Naq - 2016-04-06 12:40:50 - 3520 unikalnych wyświetleń;

Kolejne trzy nowości już przyjechały do naszego biura! Tak prezentuje się "Golden Time" #1, a także przedpremierowe wydania mang "Highschool DxD" #1 i "Ajin" #1. Prenumeraty sprawnie się pakują, a tymczasem w Poznaniu już rozstawiamy nasze stoiska. Czujecie gorący oddech Pyrkonu? To już ten weekend! Każdy kto zakupi na konwencie nasze nowości otrzyma widoczne na zdjęciu upominki. Przewidzieliśmy również moc gratisów dla osób, które zdecydują się na większe zakupy – będzie się działo!

"Ajin" #1
Ajina nie można zabić. Jakich obrażeń by nie doznał, zawsze wraca do swojej ludzkiej postaci, ale człowiekiem nie jest. Pierwsze takie istoty zostały odkryte siedemnaście lat temu i od tamtego czasu stanowią przedmiot zarówno fascynacji, jak i strachu. Poszczególne kraje prześcigają się w badaniach i, eksperymentując na schwytanych przez siebie okazach, pragną odkryć tajemnicę nieśmiertelności. Tylko czy te istoty na pewno są niebezpieczne? Czy zasługują na tak okrutne traktowanie? Co tak naprawdę potrafią i po czyjej stoją stronie? Mało kto się nad tym zastanawia. Jednym z tych nielicznych jest Kei Nagai, który z pewnym sceptycyzmem słucha nauczyciela, gdy ten opowiada o Ajinach na lekcji. Gdy chłopak wraca ze szkoły, myśli pochłaniają go tak bardzo, że wpada pod rozpędzoną ciężarówkę. Ku zdumieniu gapiów przed chwilą jeszcze zmasakrowany Kei w kilka chwil wraca do zdrowia. Jest Ajinem. Przerażony nastolatek szybko zdaje sobie sprawę, że nikomu nie może ufać. Natychmiast traci wszelkie prawa i staje się zwierzyną, na którą zamierzają polować absolutnie wszyscy.

"Highschool DxD" #1
Issei Hyōdō to typowy facet – marzy mu się własny harem. Niestety, nic nie wskazuje, aby jego życzenie kiedykolwiek miało zostać spełnione, bo chłopak nie grzeszy ani urodą, ani popularnością, a – jak widać – od intensywnego myślenia o sprośnościach dziewczyn nie przybywa. Jakież więc było jego zdziwienie, gdy piękna koleżanka ze szkoły zaprosiła go na randkę. I wszystko szło wspaniale… do czasu. Nagle jego urocza towarzyszka rozłożyła czarne skrzydła i przebiła go włócznią. Jakkolwiek zabrzmi to dziwne, nie warto się śmiercią głównego bohatera zbytnio przejmować. Chwilę potem zostaje przywrócony do życia przez pewną ponętną diablicę, a ta w ramach zapłaty za ratunek czyni go swoim sługą. I w ten oto sposób Issei zostaje wciągnięty w sam środek wojny pomiędzy aniołami, demonami i diabłami. Cóż, z pewnością harem, o którym marzył, nie był aż tak egzotyczny, ale jak się nie ma, co się lubi...

"Golden Time" #1
Banri Tada dostał się na wyższą uczelnię i właśnie ma rozpocząć nowe, wspaniałe studenckie życie! Wyprowadzka od rodziców, koniec z mundurkami, po prostu hulaj dusza, piekła nie ma! Ale nim zacznie swoją wielką przygodę, musi najpierw znaleźć salę, w której odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pierwszoroczniaków. Zielony jak szczypiorek na wiosnę chłopak intuicyjnie podąża za studentami, którzy wydają się wiedzieć, dokąd idą. I szybko udaje mu się znaleźć gościa równie nieogarniętego jak on. Jak się okazuje, nowo poznany Mitsuo Yanagisawa wybrał tę uczelnię, aby uwolnić się od zakochanej w nim po uszy dziewczyny – w końcu jak tu zagadywać ponętne studentki, kiedy jakaś maruda łazi za tobą krok w krok? A jest w czym wybierać. Na dzień dobry nasi koledzy spotykają niesamowitą superlasencję, która sunie w ich stronę z bukietem róż. Po czym odrzuca piękne włosy, podnosi zgrabną dłoń... i nokautuje Mitsuo ogromną wiązanką. Z uśmiechem i gratulacjami, oczywiście. Wygląda na to, że nowy kolega Banriego nie jest tak sprytny, jak przypuszczał – jego największa fanka w tajemnicy złożyła papiery na ten sam uniwerek. Cztery lata wspólnych studiów! A gdzie wolność? No gdzie? Ale Banri, choć poniekąd współczuje Mitsuo, sam ma do ukrycia o wiele więcej...

A oto nasza tradycyjna rozpiska:
- środa - rozsyłamy prenumeraty wszystkich tomików (razem z gratisami - zakładką do "Ajina" oraz przypinkami do "Golden Time" i "Highschool DxD");
- piątek-niedziela - tomiki będą dostępne w sprzedaży podczas konwentu Pyrkon w Poznaniu (do zakupu dołączane będą zakładki i przypinki);
- piątek - rozpoczynamy sprzedaż "Golden Time" w sklepie stacjonarnym Yatta.pl w Warszawie; - poniedziałek - pierwszy tom "Golden Time" trafi do sklepów stacjonarnych Yatta.pl w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i Gdańsku;
- wtorek - "Golden Time" #1 trafi do empików i innych sklepów komiksowych;

- początek maja - "Ajin" #1 oraz "Higschool DxD" #1 trafią do ogólnej sprzedaży.

Fairy Tail już do Was leci

Dodany przez: Urd - 2016-04-05 13:06:53 - 4677 unikalnych wyświetleń;

Tadam! Kotek Happy dostarczył nam dziś do biura całą górę mangi "Fairy Tail"! Pokazałby się na zdjęciu, ale niestety jest zbyt zajęty pakowaniem ostatnich prenumerat. Kotek przypomina, że komplet obydwu tomów wraz z pocztówkami dostaną wszyscy, którzy zamówili je w prenumeracie, a także uczestnicy Pyrkonu, którzy zakupią je podczas konwentu. Dodatkowo, do paczek dołączymy kartę konkursową. Szczegółwy wszystkich atrakcji ii konkursów związanych z "Fairy Tail" zebraliśmy w rameczce poniżej:

FAIRY TAILOWY ZAWRÓT GŁOWY - Pocztówki - to widoczne na zdjęciu dodatki dla prenumeratorów i kupujących mangę na Pyrkonie
- Karty konkursowe - Treasure Hunt: do każdej prenumeraty i tomiku zakupionego na Pyrkonie dodajemy karty - każdy kto wypełni rozpisane na nich zadanie i odniesie nam kartę na Pyrkonie otrzyma unikatową smyczkę z "Faity Tail". Dodatkowo, wśród osób, które wypełnią zadanie, rozlosujemy kilka prenumerat na kolejne tomy - największa prenumerata, którą rozdamy będzie zawierać 50 tomów! Szczegóły konkursu znajdziecie TUTAJ.
- "Don't worry be Happy" - w sobotę spotkamy się, aby zatańczyć z Happy'm - biorąc udział w zabawie, pomożesz nam przekazać autorowi mangi pozdrowienia od polskich fanów. A przy okazji możesz zdobyć prenumeratę na 10 tomów mangi! Szczegóły znajdziesz TUTAJ.


Dodatkowo pragniemy poinformować, że niestety, oprócz "Fairy Taila", pozostałe nowości dotrą do prenumeratorów na początku przyszłego tygodnia, ponieważ drukarnia nie dała rady. Od trzech tygodni połowa maszyn drukuje tylko nasze mangi, ale niestety zajmuje to zbyt dużo czasu, żebyśmy zdołali dostarczyć resztę tytułów jeszcze przed konwentem. A z dobrych wiadomości: wszystkie nowości zdążą na Pyrkon. Po drugie, jako że niektórzy z Was zamawiali paczki z kilkoma pyrkonowymi nowościami, rozbijemy je dwie przesyłki, tak, aby każdy dostał "Faity Tail" z kartą konkursową jeszcze przed konwentem - oczywiście na nasz koszt.

"Fairy Tail" #1
Jeśli chcesz pozbyć się krwiożerczej bestii, grasującej w Twoim mieście – koniecznie wynajmij do jej usunięcia maga z Fairy Tail. Jeśli chcesz się pozbyć miasta – zrób dokładnie to samo! Choć gildia ta działa po stronie dobra, doniesienia o spustoszeniach, za które są odpowiedzialni, regularnie zajmują pierwsze strony gazet, bulwersując społeczeństwo. Ale Lucy się tym nie przejmuje. Nie wyobraża sobie, że mogłaby wstąpić do innej gildii. Tak – Lucy też jest magiem, ale nie rzuca piorunami, nie sprowadza deszczu ani nie tańczy z wilkami. Zbiera klucze. Przy ich pomocy jest w stanie przywołać z innego wymiaru gwiezdne duchy, które potrafi w różnej mierze kontrolować. Los chciał, że pewnego dnia zostaje uratowana z opresji akurat przez maga ze swojej ulubionej gildii, niejakiego Natsu Dragneela, który obiecuje zabrać ją do siedziby Fairy Tail. I choć wyobrażenia dziewczyny przegrywają konfrontację z rzeczywistością, teraz nie ma już odwrotu. Jej wielka przygoda w świecie magii, miecza i ogoniastej wróżki właśnie się zaczęła…

A oto nasza tradycyjna rozpiska:
- wtorek - rozsyłamy prenumeraty tomu 1 i 2 (z pocztówkami i kartą konkursową);
- piątek-niedziela - obydwa tomiki będą dostępne podczas konwentu Pyrkon w Poznaniu (do zakupu dołączane będą pocztówki i karty konkursowe)
- piątek - rozpoczynamy sprzedaż w sklepie stacjonarnym Yatta.pl w Warszawie; - poniedziałek - pierwszy tom mangi trafi do sklepów stacjonarnych Yatta.pl w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i Gdańsku;
- wtorek - "Fairy Tail" #1 trafi do empików i innych sklepów komiksowych;

- 23 maja - "Fairy Tail" #2 trafi do ogólnej sprzedaży.

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 ... Następny › Ostatni »