Zobacz jak będzie wyglądać okładka marcowego Otaku

Dodany przez: Urd - 2015-02-28 18:54:21 - 13083 unikalnych wyświetleń;

Jak możecie zobaczyć już po okładce, nowe „Otaku” łączyć będzie w sobie wiele kontrastów. Komedie i horrory, piękno i makabrę – na pewno znajdzie się coś dla miłośników każdego gatunku. Na front wysuwa się urocza Ayame z utrzymanej w klimatach grozy mangi „Reversal”. Opowieść o młodej maiko wprowadzi nas w mroczny nastrój, idealny, aby oddać się lekturze „Abary”, kanonicznego dzieła mistrza rysunku Niheia. Dla równowagi, abyście zupełnie nie zatracili się w tej ciemności, czeka na Was „Służąca Przewodnicząca”, której nie straszne są żadne potwory. Do tego komedia obyczajowa „HAGANAI – Nie mam wielu przyjaciół” o kilku takich, dla których zawieranie przyjaźni jest trudniejsze niż fizyka jądrowa. Zaś na fanki męskich romansów czeka recenzja „Seven Days”. W dziale „Kultura” znajdziecie kolejną część cyklu „Szlakiem duchów i demonów” – tym razem przeniesiemy się... w zaświaty. „Offroad” również nie pozostanie w tyle, oprócz tradycyjnego podsumowania rynku mangowego w 2014 roku, czeka na Was zestawienie dziesięciu najlepszych serii fantasy, a także artykuł dla tych, którzy dużo ostatnio słyszeli o light novel, ale dalej jakoś nie bardzo potrafią się do nich przekonać. A na koniec jeszcze jeden ciekawy kontrast – znajdziecie w środku dwóch najsłynniejszych w Japonii Miyazakich. W odpowiedzi na liczne prośby recenzujemy bowiem jeden z filmów popularnego Studia Ghibli, jak i również przybliżamy Wam sylwetkę najsłynniejszego seryjnego mordercy Kraju Kwitnącej Wiśni (o takim właśnie nazwisku). Oczywiście to tylko część niespodzianek jakie czekają na Was w środku.

Tradycyjnie przygotowaliśmy też dwa ogromniaste plakaty, tym razem z serii „All You Need is Kill” i filmu „Wilcze dzieci”.

Wydanie magazynu zdecydowaliśmy się przenieść z pierwszego na początek drugiego tygodnia marca, aby móc zrecenzować dla Was długo wyczekiwaną grę „Dragon Ball: Xenoverse” zaraz po jej premierze. W związku z tym, wraz z wydawcą gry, firmą Cenega, przygotowaliśmy super konkurs, w którym będziecie mogli wygrać gadżety związane z grą. Szczegóły już wkrótce – dodamy tylko, że nie jest to jedyny konkurs, jaki czeka na Was w środku.

Nadeszła pora na... igranie z ogniem

Dodany przez: Urd - 2015-02-27 11:06:43 - 5201 unikalnych wyświetleń;

Do naszego biura dotarła właśnie przesyłka z Krainy Ooo - nowe przygody Finna i Jake'a już na Was czekają. Powieść graficzna "Adventure Time - Igrając z ogniem" pełna jest zwariowanego humoru, za który wszyscy tak kochamy to uniwersum. Ale zaraz, chyba coś się kopci...? Łoł, Królewno Ognia, nie dmuchaj na nasze mangi! Ok, w czasie gdy my będziemy gasić biurka, Wy możecie zapoznać się ze wstępem do tomiku:

"Adventure Time - Powieść Graficzna #1"
Czas na kolejny kryzys w Krainie Ooo! Tajemnicza wróżbitka wysysa duszę z Finna i dołącza ją do swojej mrocznej kolekcji. Aby pomóc przyjacielowi, Jake, Królewna Ognia i pozbawiona duszy miniaturka Finna, będą musieli przejść przez niezwykle skomplikowaną Jaskinię Zagadek. Gorzej, że miejsce to wymaga chłodnej logiki, a ognisty temperament zakochanej królewny z pewnością niewiele ma z nią wspólnego. Miejmy nadzieję, że im się uda, bo „bezduszna” wersja Finna ma w nosie bycie bohaterem… i wszystko inne zresztą też. Nie przegapcie pierwszej części powieści graficznej z cyklu „Adventure Time”!

A oto nasz plan dystrybucji:
- piątek - rozsyłamy prenumeraty
- sobota - tomik będzie można zakupić w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu
- poniedziałek - manga będzie dostępna w sieci salonów empik i sklepach komiksowych

Mafiozi są w mieście!

Dodany przez: Urd - 2015-02-25 10:56:41 - 2959 unikalnych wyświetleń;

Czwarty tom "Acid Town" już do nas dotarł, nie mamy go jednak zamiaru zatrzymywać go tylko dla siebie. Pakujemy prenumeraty i już niedługo będziecie mogli cieszyć się swoimi tomikami. Ta część jest wyjątkowo ciekawa, ponieważ ujawnia sekrety z przeszłości kilku bohaterów!

"Acid Town #4"
Tetsu czuje się coraz bardziej bezradny. Yuki postanowił odsunąć się od niego i odejść, w ten sposób zapewniając mu bezpieczeństwo. Zwłaszcza odkąd został zmuszony do roli podwójnego agenta w mafijnym półświatku. Tymczasem akcja przenosi się w przeszłość – skomplikowane relacje i powiązania między bohaterami w końcu wychodzą na jaw. Okazuje się, że wiszące nad miastem widmo nadchodzącej wojny, to konsekwencja przez lata planowanej zemsty…

A oto nasz plan dystrybucji:
- środa - rozsyłamy prenumeraty
- czwartek - tomik będzie można zakupić w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu
- piątek - manga będzie dostępna w sieci salonów empik i sklepach komiksowych

Jest to dziesiąta z dwunastu pozycji, jakie przygotowaliśmy dla Was na luty. W piątek spodziewany się dostać z drukarni powieść graficzną "Adventure Time - Igrając z ogniem". Chociaż wszystkie zapowiedziane pozycje przygotowane zostały z wyprzedzeniem i niewiele nam brakuje do realizacji naszego wspaniałego planu, z przyczyn od nas niezależnych opóźni się premiera mangi "5 cm na sekundę". Jest nam niezmiernie przykro, bo chociaż od ponad dwóch tygodni wszystko jest gotowe do druku, wciąż czekamy na akcept okładki. Robimy co możemy i mamy nadzieję lada dzień dostać zielone światło na druk, jednak wiemy już na pewno, że nie zmieścimy się z jej wydaniem w lutym.

Dodatkowo, część w Was zgłaszała nam problemy z obwolutą do drugiego tomu "HAGANAI" - jak się okazało nazwiska autorów ucinają się w zakładce. Chociaż nie możemy z dystrybucji wycofać już nakładu, który został skierowany do sklepów, dodrukowaliśmy poprawne obwoluty i każdy będzie mógł wymienić ją za darmo. Będzie można tego dokonać w następujący sposób:
· w sklepach stacjonarnych Yatta.pl, w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu;
· prosząc o obwolutę w komentarzu do zamówienia w sklepie internetowym Yatta.pl,
· w siedzibie naszego wydawnictwa na Szpitalnej 6 lok. 17 w Warszawie,
· na naszym stoisku konwentowym
lub
· przesyłając zaadresowaną kopertę zwrotną (format C5) ze znaczkiem na adres: Studio JG Szpitalna 6 lok. 17 00-031 Warszawa z dopiskiem "HAGANAI 2".

Drugi tom mangi REverSAL już u nas

Dodany przez: Urd - 2015-02-24 12:44:47 - 3929 unikalnych wyświetleń;

Kto się boi Gargamela niechaj zaraz idzie spać - bowiem drugi i zarazem ostatni tomik mangi "REverSAL" dotarł do nas z drukarni. Tym razem na okładkę trafiła siostra Ayame i prezentuje się równie pięknie, zwłaszcza z lakierem wybranym.

"REverSAL #2"
Ayame udało się wrócić ze świata odwróconego Kioto. Dziewczyna jednak dobrze wie, że niedługo gra ponownie się o nią upomni. Desperacko szuka sposobu, aby rozwiązać mroczną zagadkę, jednak im więcej wskazówek udaje jej się zdobyć, do tym bardziej przerażających wniosków zaczyna dochodzić. Co się stanie, jeśli gra się zakończy? Kto powinien w niej zwyciężyć? Czy dobre Kioto może istnieć bez swojego złego odpowiednika? I co najważniejsze – które jest które? Pytania mnożą się z każdą nową informacją, a czasu jest coraz mniej. Aż w końcu po raz dziesiąty Ayame słyszy: „Chodź tu, chooodź tu…”.

A oto nasz plan dystrybucji:
- wtorek - rozsyłamy prenumeraty
- środa - tomik będzie można zakupić w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu
- czwartek - manga będzie dostępna w sieci salonów empik i sklepach komiksowych

Tych, którzy jeszcze nie przekonali się do mangi odsyłamy do recenzji pierwszego tomu:

Tanuki
manga-anime.pl

K-on! - premiera w kwietniu!

Dodany przez: Yanek - 2015-02-22 20:13:08 - 6499 unikalnych wyświetleń;

Miło nam zapowiedzieć kolejny tytuł, którego premiera będzie miała miejsce podczas Festiwalu Pyrkon odbywającego się w Poznaniu, w dniach 24-26 kwietnia.

Werbelki.... emocje... K-ON!

Miło jest nam wprowadzić do naszej oferty yonkomę - typowy japoński komiks humorystyczny. Yonkoma to inaczej "czterokadrowa manga" - każde cztery kadry stanowią niejako oddzielną mini historię, z przygotowaniem, rozwinięciem i puentą. Inny komiks stosujący rozwiązania typowe dla tego gatunku to np. "Axis Powers Hetalia".

Kilka słów wprowadzenia do fabuły:
Jak wiadomo istotnym elementem japońskiej edukacji jest bycie członkiem szkolnego klubu. Zwykle funkcjonuje ich tak wiele, że każdy powinien bez problemu znaleźć coś dla siebie. Co natomiast, jeśli nie mamy bliżej określonych zainteresowań, a natura poskąpiła nam talentów? W takiej właśnie sytuacji znalazła się Yui Hirasawa. Ostatecznie jej uwagę przykuł pewien mały podupadający klub muzyczny. W zasadzie trudno powiedzieć czemu, zważywszy na to, że dziewczyna na żadnym instrumencie grać nie potrafi. Gdy jednak ten mały mankament wychodzi na jaw, pozostałe członkinie, mocno zdesperowane faktem, że bez Yui liczba osób w klubie nie będzie wystarczająca, decydują się nauczyć ją grania na gitarze. Czy na ogniu czystego zapału da się przyrządzić zespół, od muzyki którego widowni nie uschną uszy?

Prenumeratę można zamawiać na Yatta.pl

Zobacz jak wyglądać będzie okładka Oblubienicy czarnoksiężnika

Dodany przez: Urd - 2015-02-18 11:07:06 - 3263 unikalnych wyświetleń;

W końcu możemy oficjalnie potwierdzić, że tytuł naszej nowej mangi "Mahou Tsukai no Yome" brzmieć będzie "Oblubienica czarnoksiężnika". Jeszcze bardziej cieszy nas, że możemy zaprezentować Wam gotową okładkę pierwszego tomu! Logo "Oblubienicy" było dla nas twórczym wyzwaniem, gdyż chcieliśmy jak najdokładniej odwzorować ornamenty, wzory i kolorystykę oryginału - nie pozostaje ona bowiem bez znaczenia dla fabuły. Efekt możecie ocenić sami.

Manga będzie miała premierę już w marcu, natomiast wciąż można zamawiać jej prenumeratę w atrakcyjnej cenie i z darmową przesyłką.

Chise Hatori to pozbawiona rodziny, ciężko doświadczona przez los piętnastolatka. Pewnego dnia zostaje kupiona na aukcji przez nieśmiertelnego czarnoksiężnika-mizantropa, który zamierza uczynić z niej swoją uczennicę oraz... żonę. Nieruchoma do tej pory wskazówka w zegarze życia Chise zaczyna powoli odliczać jej ostatnie godziny...

Autor: Kore Yamazaki
Gatunek: fantasy, romans
Liczba tomów: 2 (seria kontynuowana)
Cena: 22,90
Format: B6
Ilość stron: 180
Wydanie: obwoluta z lakierem wybranym, kolorowe strony
Manga ukazywać się będzie w cyklu dwumiesięcznym.

Ale to nie koniec niespodzianek. Już w ten weekend ujawnimy nową serię, która swoją premierę będzie miała na Pyrkonie!

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 ... Następny › Ostatni »