Nasze premiery na Japaniconie

Dodany przez: Urd - 2014-10-10 12:52:06 - 2700 unikalnych wyświetleń;

Już w następny weekend w Poznaniu odbędzie się piąta edycja konwentu Japanicon. Serdecznie zachęcamy Was wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, a jednocześnie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, na którym będą miały miejsce nasze dwie mangowe premiery:

"Girl friends"#1
Mariko Kumakura to cicha i nieśmiała licealistka. W jej życiu niewiele się zmienia – pół dnia spędza na lekcjach, a prosto ze szkoły wraca do domu, do książek. Ubrania kupuje jej mama, a fryzurę ma taką jak jej urośnie. Pewnego dnia zagaduje do niej Akiko, dziewczyna będąca jej zupełnym przeciwieństwem. Głośna, otwarta, wręcz krępująco bezpośrednia, mająca dobre wyczucie stylu i bardzo luźny stosunek do szkolnych reguł, których Mariko tak kurczowo się trzyma. Ich znajomość rozwija się bardzo szybko i w konsekwencji doprowadza u Mariko do niezwykłej przemiany zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Niespodziewanie dojrzewają w niej również uczucia, których nigdy wcześniej nie znała...

"Książe piekieł"#3
Odkąd demony uczyniły sobie z ziemi bazę wypadową, życie Williama stało się, delikatnie mówiąc – pełne niespodzianek. ­­Coraz więcej osób w jego otoczeniu okazuje się nie być tymi, za których do tej pory ich uważał. Jakby tego było mało, pretendentów do rządzenia piekłem przybywa, a dziedzic Salomona nie kwapi się, aby kogokolwiek nominować. Powoli dociera do niego, że nie będzie mógł wstrzymywać się z decyzją w nieskończoność, a samo zaprzeczanie, że demony nie istnieją, nie sprawi, że po prostu znikną...
Dodatkowo Mycroft prosi Williama, aby ten pomógł mu stawić czoła swojej rodzinie i towarzyszył mu w podróży do domu. Podczas pobytu w rezydencji rodu Swallow, na jaw wychodzi tajemnica, jaką skrywa ojciec Mycrafta. Przyjaciele staną przed wyborem, który może okazać się ponad ich siły.

Dodatkowo otrzymaliśmy informację, że w związku z odbywającymi się we Frankfurcie targami książki, nasz akcept na okładkę czwartego tomu "Girls und Panzer", może się opóźnić. W związku z tym, chociaż tomik jest już prawie gotowy do druku, na wszelki wypadek wycofujemy go z listy premier Japaniconu (gdyby jednak akcept przyszedł na czas, poinformujemy Was o tym niezwłocznie).

SMASH #2 - premiera!

Dodany przez: Naq - 2014-10-03 10:34:51 - 3268 unikalnych wyświetleń;

Drugi numer "SMASH!" właśnie do nas dotarł i wygląda niesamowicie!
Oficjalna premiera odbędzie się już w ten weekend, na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi (razem z premierami "Opowieści Panny Młodej" #5 i "Emmy" #5). Magazyn od poniedziałku/wtorku będzie dostępny w sieciach salonów Empik oraz sklepach komiksowych.

Niezależnie od tego czy czytacie mangi, komiksy, oglądacie filmy animowane czy gracie w gry planszowe - powinniście sięgnąć po magazyn "SMASH!". A co znajdziecie w jego środku?

Tematem tego numeru będzie, zdobywający w Polsce coraz większą popularność „Adventure Time”. Oprócz nowości ze świata rynku komiksowego będziecie mogli przeczytać recenzje miedzy innymi takich komiksów jak „Mysia straż” Davida Petersena czy „Opowieść Panny Młodej” Kaoru Mori. Pamiętając o tym, że już niedługo odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, przygotowaliśmy dla Was przegląd niektórych z zapowiedzianych na to wydarzenie premier.
Przybliżymy Wam również sylwetkę specjalnego gościa festiwalu, jakim będzie Jean Van Hamme. Jakby tego było mało, Paul Tobin i Joe Querio – twórcy podbijającego Stany Zjednoczone komiksu o „Wiedźminie” – zdradzą Wam w wywiadzie, jakie problemy i wyzwania niosła ze sobą adaptacja dzieła Sapkowskiego. Tradycyjnie w magazynie pojawi się zestawienie top 10 – tym razem na warsztat wzięliśmy najlepsze adaptacje komiksowe. Wisienką na torcie będą oczywiście aż cztery komiksy polskich rysowników!

SPIS TREŚCI:

Stałe działy:
5 Newsy
8 Shopping

Komiksy:
4 Głosy w mojej głowie – Maciej Łazowski
13 Wieża – Kamil Pietruczynik
28 Oto i to – Sandra Grygier
38 Lepsze życie – Joanna Karpowicz, Karol Konwerski

Artykuły i recenzje:
10 Wywiad – Paul Tobin i Joe Querio
21 Midas komiksu – Jean Van Hamme
24 Sto lat młodej parze! – Opowieść Panny Młodej
35 Fenomen łączący pokolenia – Adventure Time
40 Top 10 – Komiksy na wielkim ekranie
44 Mysi bohaterowie – Mysia straż
46 Przegląd najciekawszych komiksowych nowości
49 Zostań zwycięzcą turnieju arcymagów! – Seasons

DANE TECHNICZNE:
Format: A4
Ilość stron: 48
Oprawa: klejona
Druk: full kolor

Zapowiedzi do końca tego roku

Dodany przez: Naq - 2014-10-01 21:40:01 - 6016 unikalnych wyświetleń;

Przedstawiamy Wam aktualny harmonogram wydawniczy. Październik przyklepany na 99,99% (jedyny "ślizgacz" w tym gronie to "Girl Friends", ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że termin jest realny i wszystkie formalności uda się zakończyć przed czasem). Co do listopada i grudnia - może dojść do drobnych wahań, ale tak rozłożyliśmy pracę, aby trzymać się poniższego harmonogramu.

Mamy już nowy tom Emmy!

Dodany przez: Urd - 2014-10-01 12:27:27 - 3266 unikalnych wyświetleń;

Pachnie tak dobrze jak wygląda - piąty tom opowieści o angielskiej pokojówce właśnie dotarł do nas z drukarni. Wiemy że wielu z Was czekało na historię miłości rodziców Williama, ale nie wszyscy pamiętali, w którym tomie była opisana, dlatego potwierdzamy - tak, to już teraz:

Emma#5
Stało się. Emma i William ponownie się spotkali i to w dodatku w tak niespodziewanych okolicznościach! Na razie nikt jeszcze nie wie o ich uczuciu, ale jak długo uda im się utrzymać sekret? Tym bardziej, że niektóre osoby z ich otoczenia powoli zaczynają domyślać się prawdy...
Powrócą także wspomnienia sprzed lat. Poznamy historię miłości rodziców Williama, dzięki czemu łatwiej nam będzie zrozumieć ich skomplikowany związek. Swoją prawdziwą twarz pokaże również ojciec narzeczonej Williama, wicehrabia Campbell. Niestety, oznaczać to będzie tylko nowe kłopoty...

A oto tradycyjna rozpiska formalna:
- środa - rozsyłamy prenumeraty
- czwartek - tomiki będą dostępne w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu
- piątek - mangę będzie można aż do niedzieli zakupić na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi
- wtorek - manga będzie dostępna w Empikach i sklepach komiksowych

Nowe mangi i SMASH! już wkrótce na festiwalu w Łodzi

Dodany przez: Urd - 2014-09-29 15:34:07 - 3732 unikalnych wyświetleń;

Już w ten weekend odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi! Wśród zaproszonych gości znajdą się takie znane postaci, jak belgijski scenarzysta komiksowy i filmowy, Jean Van Hamme, rysownik Regis Loisel („W poszukiwaniu Ptaka Czasu” i „Piotruś Pan”) czy Andreas Martens („Rork”, „Koziorożec”, „Arq” i „Cromwell Stone”). Więcej informacji na temat atrakcji możecie uzyskać na oficjalnej stronie MFKiG: komiksfestiwal.com

My również stawimy się na festiwalu, dlatego wszystkich Was gorąco zapraszamy na stoisko Yatta.pl, gdzie swoją premierę będą miały:

- piąty tom „Opowieści Panny Młodej”
Trwa wielkie wesele bliźniaczek! Jest to też najlepsza okazja, żeby zaprezentować barwny wachlarz kulturowy środkowej Azji. Najrozmaitsze potrawy, wspaniałe stroje, egzotyczne zwyczaje i zabawy. Nikt się nie spieszy, a zaproszeni są nawet przechodnie z ulicy. I tylko dwie niesforne panny młode, przytłoczone swoją rolą, z trudem starają się przetrwać własne wesele. Tymczasem polityczna atmosfera jeszcze bardziej się zagęszcza. Rosjanie są już coraz bliżej...

- piąty tom „Emmy”
Stało się. Emma i William ponownie się spotkali i to w dodatku w tak niespodziewanych okolicznościach! Na razie nikt jeszcze nie wie o ich uczuciu, ale jak długo uda im się utrzymać sekret? Tym bardziej, że niektóre osoby z ich otoczenia powoli zaczynają domyślać się prawdy... Powrócą także wspomnienia sprzed lat. Poznamy historię miłości rodziców Williama, dzięki czemu łatwiej nam będzie zrozumieć ich skomplikowany związek. Swoją prawdziwą twarz pokaże również ojciec narzeczonej Williama, wicehrabia Campbell. Niestety, oznaczać to będzie tylko nowe kłopoty...

Dodatkowo, będziecie mogli zakupić nowy numer magazynu „SMASH!”, dzięki któremu uczestnicy festiwalu dostaną możliwość zapoznania się z opisem niektórych nowości prezentowanych podczas imprezy. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą kim jest Jean Van Hamme, przygotowaliśmy artykuł, który na temat tej niezwykle ciekawej postaci. Wisienką na torcie będą oczywiście komiksy oraz... ekskluzywny wywiad z autorami „Domu ze szkła” - komiksu o przygodach Geralta (tak, tak - tego z "Wiedzmina"!).

Do zobaczenia w dniach 3-5 października w łódzkiej Atlas Arena!

Czwarty tom Kokoro Connect już w sprzedaży!

Dodany przez: Urd - 2014-09-23 19:37:59 - 4036 unikalnych wyświetleń;

A cóż to za dywanik? Tak, to właśnie czwarty tom "Kokoro Connect"! Mamy nadzieję, że spodoba się Wam równie mocno co nam. A trzeba powiedzieć, że naprawdę będzie o czym poczytać:

Yui dowiaduje się, że jest obiektem westchnień swojej... koleżanki. Czy tego rodzaju znajomość może okazać się sposobem na wyleczenie jej lęku przed mężczyznami? Tymczasem Klub Badania Kultury ponownie pada ofiarą szatańskich zamysłów Powoja. Czy i tym razem uda im się wyjść cało z tej okrutnej próby?

A oto jak i kiedy zdobędziecie tomiki:
- wtorek - rozsyłamy prenumeraty
- środa - tomiki będą dostępne w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu
- czwartek - manga trafi do sklepów komiksowych oraz Empików

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 ... Następny › Ostatni »