Mafiozi są w mieście!

Dodany przez: Urd - 2015-02-25 10:56:41 - 2941 unikalnych wyświetleń;

Czwarty tom "Acid Town" już do nas dotarł, nie mamy go jednak zamiaru zatrzymywać go tylko dla siebie. Pakujemy prenumeraty i już niedługo będziecie mogli cieszyć się swoimi tomikami. Ta część jest wyjątkowo ciekawa, ponieważ ujawnia sekrety z przeszłości kilku bohaterów!

"Acid Town #4"
Tetsu czuje się coraz bardziej bezradny. Yuki postanowił odsunąć się od niego i odejść, w ten sposób zapewniając mu bezpieczeństwo. Zwłaszcza odkąd został zmuszony do roli podwójnego agenta w mafijnym półświatku. Tymczasem akcja przenosi się w przeszłość – skomplikowane relacje i powiązania między bohaterami w końcu wychodzą na jaw. Okazuje się, że wiszące nad miastem widmo nadchodzącej wojny, to konsekwencja przez lata planowanej zemsty…

A oto nasz plan dystrybucji:
- środa - rozsyłamy prenumeraty
- czwartek - tomik będzie można zakupić w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu
- piątek - manga będzie dostępna w sieci salonów empik i sklepach komiksowych

Jest to dziesiąta z dwunastu pozycji, jakie przygotowaliśmy dla Was na luty. W piątek spodziewany się dostać z drukarni powieść graficzną "Adventure Time - Igrając z ogniem". Chociaż wszystkie zapowiedziane pozycje przygotowane zostały z wyprzedzeniem i niewiele nam brakuje do realizacji naszego wspaniałego planu, z przyczyn od nas niezależnych opóźni się premiera mangi "5 cm na sekundę". Jest nam niezmiernie przykro, bo chociaż od ponad dwóch tygodni wszystko jest gotowe do druku, wciąż czekamy na akcept okładki. Robimy co możemy i mamy nadzieję lada dzień dostać zielone światło na druk, jednak wiemy już na pewno, że nie zmieścimy się z jej wydaniem w lutym.

Dodatkowo, część w Was zgłaszała nam problemy z obwolutą do drugiego tomu "HAGANAI" - jak się okazało nazwiska autorów ucinają się w zakładce. Chociaż nie możemy z dystrybucji wycofać już nakładu, który został skierowany do sklepów, dodrukowaliśmy poprawne obwoluty i każdy będzie mógł wymienić ją za darmo. Będzie można tego dokonać w następujący sposób:
· w sklepach stacjonarnych Yatta.pl, w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu;
· prosząc o obwolutę w komentarzu do zamówienia w sklepie internetowym Yatta.pl,
· w siedzibie naszego wydawnictwa na Szpitalnej 6 lok. 17 w Warszawie,
· na naszym stoisku konwentowym
lub
· przesyłając zaadresowaną kopertę zwrotną (format C5) ze znaczkiem na adres: Studio JG Szpitalna 6 lok. 17 00-031 Warszawa z dopiskiem "HAGANAI 2".

Drugi tom mangi REverSAL już u nas

Dodany przez: Urd - 2015-02-24 12:44:47 - 3915 unikalnych wyświetleń;

Kto się boi Gargamela niechaj zaraz idzie spać - bowiem drugi i zarazem ostatni tomik mangi "REverSAL" dotarł do nas z drukarni. Tym razem na okładkę trafiła siostra Ayame i prezentuje się równie pięknie, zwłaszcza z lakierem wybranym.

"REverSAL #2"
Ayame udało się wrócić ze świata odwróconego Kioto. Dziewczyna jednak dobrze wie, że niedługo gra ponownie się o nią upomni. Desperacko szuka sposobu, aby rozwiązać mroczną zagadkę, jednak im więcej wskazówek udaje jej się zdobyć, do tym bardziej przerażających wniosków zaczyna dochodzić. Co się stanie, jeśli gra się zakończy? Kto powinien w niej zwyciężyć? Czy dobre Kioto może istnieć bez swojego złego odpowiednika? I co najważniejsze – które jest które? Pytania mnożą się z każdą nową informacją, a czasu jest coraz mniej. Aż w końcu po raz dziesiąty Ayame słyszy: „Chodź tu, chooodź tu…”.

A oto nasz plan dystrybucji:
- wtorek - rozsyłamy prenumeraty
- środa - tomik będzie można zakupić w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu
- czwartek - manga będzie dostępna w sieci salonów empik i sklepach komiksowych

Tych, którzy jeszcze nie przekonali się do mangi odsyłamy do recenzji pierwszego tomu:

Tanuki
manga-anime.pl

K-on! - premiera w kwietniu!

Dodany przez: Yanek - 2015-02-22 20:13:08 - 6480 unikalnych wyświetleń;

Miło nam zapowiedzieć kolejny tytuł, którego premiera będzie miała miejsce podczas Festiwalu Pyrkon odbywającego się w Poznaniu, w dniach 24-26 kwietnia.

Werbelki.... emocje... K-ON!

Miło jest nam wprowadzić do naszej oferty yonkomę - typowy japoński komiks humorystyczny. Yonkoma to inaczej "czterokadrowa manga" - każde cztery kadry stanowią niejako oddzielną mini historię, z przygotowaniem, rozwinięciem i puentą. Inny komiks stosujący rozwiązania typowe dla tego gatunku to np. "Axis Powers Hetalia".

Kilka słów wprowadzenia do fabuły:
Jak wiadomo istotnym elementem japońskiej edukacji jest bycie członkiem szkolnego klubu. Zwykle funkcjonuje ich tak wiele, że każdy powinien bez problemu znaleźć coś dla siebie. Co natomiast, jeśli nie mamy bliżej określonych zainteresowań, a natura poskąpiła nam talentów? W takiej właśnie sytuacji znalazła się Yui Hirasawa. Ostatecznie jej uwagę przykuł pewien mały podupadający klub muzyczny. W zasadzie trudno powiedzieć czemu, zważywszy na to, że dziewczyna na żadnym instrumencie grać nie potrafi. Gdy jednak ten mały mankament wychodzi na jaw, pozostałe członkinie, mocno zdesperowane faktem, że bez Yui liczba osób w klubie nie będzie wystarczająca, decydują się nauczyć ją grania na gitarze. Czy na ogniu czystego zapału da się przyrządzić zespół, od muzyki którego widowni nie uschną uszy?

Prenumeratę można zamawiać na Yatta.pl

Zobacz jak wyglądać będzie okładka Oblubienicy czarnoksiężnika

Dodany przez: Urd - 2015-02-18 11:07:06 - 3243 unikalnych wyświetleń;

W końcu możemy oficjalnie potwierdzić, że tytuł naszej nowej mangi "Mahou Tsukai no Yome" brzmieć będzie "Oblubienica czarnoksiężnika". Jeszcze bardziej cieszy nas, że możemy zaprezentować Wam gotową okładkę pierwszego tomu! Logo "Oblubienicy" było dla nas twórczym wyzwaniem, gdyż chcieliśmy jak najdokładniej odwzorować ornamenty, wzory i kolorystykę oryginału - nie pozostaje ona bowiem bez znaczenia dla fabuły. Efekt możecie ocenić sami.

Manga będzie miała premierę już w marcu, natomiast wciąż można zamawiać jej prenumeratę w atrakcyjnej cenie i z darmową przesyłką.

Chise Hatori to pozbawiona rodziny, ciężko doświadczona przez los piętnastolatka. Pewnego dnia zostaje kupiona na aukcji przez nieśmiertelnego czarnoksiężnika-mizantropa, który zamierza uczynić z niej swoją uczennicę oraz... żonę. Nieruchoma do tej pory wskazówka w zegarze życia Chise zaczyna powoli odliczać jej ostatnie godziny...

Autor: Kore Yamazaki
Gatunek: fantasy, romans
Liczba tomów: 2 (seria kontynuowana)
Cena: 22,90
Format: B6
Ilość stron: 180
Wydanie: obwoluta z lakierem wybranym, kolorowe strony
Manga ukazywać się będzie w cyklu dwumiesięcznym.

Ale to nie koniec niespodzianek. Już w ten weekend ujawnimy nową serię, która swoją premierę będzie miała na Pyrkonie!

KONKURS! Mangowe walentynki

Dodany przez: Urd - 2015-02-14 15:32:48 - 2256 unikalnych wyświetleń;

Święto zakochanych! Z okazji walentynek wraz z magazynem "Otaku" przygotowaliśmy dla Was facebookowy konkurs! w którym każdy będzie mógł się wykazać. Waszym zadaniem, będzie wysłanie nam zdjęcia, na którym pokażecie jak spędzacie 14 lutego. Nagrodzimy zdjęcie, na którym będzie najwięcej "mangowej miłości" - co to oznacza? Wcale nie musi to być standardowe uczucie! Pamiętajcie, że miłość nie jedno ma imię, czy to chłopak, czy dziewczyna, tuzin kotów, czy sterta mang - wszystko się liczy! Pamiętajcie tylko, aby zdjęciem w jakiś sposób, choćby i bardzo subtelny, dać do zrozumienia, że jesteście otaku. Nie musicie pokazywać się w całości, ale chcielibyśmy, żebyście zasygnalizowali na nim swoją obecność. Czekamy na Wasze pomysły.

ZASADY KONKURSU:
- Zdjęcia należy wysyłać do końca weekendu na adres: konkurs@otaku.pl, z dopiskiem "mangowe walentynki"
- Zdjęcie musi być zgodne z przewodnim tematem konkursu
- Najciekawsze zdjęcie nagrodzimy dowolnym tomikiem z oferty Studia JG
- Prace zostaną opublikowane w formie galerii na naszym profilu, więc wysyłając zdjęcie automatycznie zgadzasz się na jego publikację
- Jedna osoba może wysłać jedno zdjęcie

Wyniki konkursu wraz z galerią opublikujemy w poniedziałek.

Wesołych walentynek!

Mangowy tłusty czwartek

Dodany przez: Urd - 2015-02-12 12:49:18 - 3741 unikalnych wyświetleń;


Tłusty czwartek, a więc na bogato! Nie żartowaliśmy - walczymy i naprawdę mamy zamiar wydać w lutym aż tuzin mang. Na dowód prezentujemy aż cztery tytuły, które od rana dowożą nam z drukarni opancerzone wozy. To oczywiście żart - pod obstawą jadą tylko pączki. Przypominamy, że wszystkie prezentowane mangi będą dostępne w ten weekend podczas szóstej odsłony wrocławskiego konwentu LOVE. Szykują się mangowe walentynki!

HAGANAI - Nie mam wielu przyjaciół #2
Klub Sąsiadów nie przestaje zaskakiwać. Zwłaszcza Sena w tym tomiku kilka razy rozbije bank szokując swoją pomysłowością. Przeniesiemy się również na basen, wyjdzie bowiem na jaw, że jedna z dziewczyn nie potrafi jeszcze pływać. Odpowiedzialnym za pacyfikowanie wszystkich tych dramatów będzie oczywiście Kodaka. Chłopak zdradzi nam również co nieco ze swojej przeszłości. Okazuje się, że jednak był kiedyś w jego życiu pewien przyjaciel...

Demon Maiden Zakuro #8
Zakuro i pozostali delegaci Ministerstwa ds. Demonian w dalszym ciągu prowadzą śledztwo w sprawie zaginionych uczennic. Wszystkie poszlaki wskazują, że zamieszany w sprawę może być ktoś ze szkoły. Ale dochodzenie odbija się również na prywatnym życiu bohaterek. Rodzina Rikena wyraźnie daje odczuć Susukihotaru jak surowe zasady rządzą ich domem. Tymczasem Zakuro zostaje wezwana na prywatną rozmowę przez matkę Agemakiego... O cóż może chodzić?

Loveless #4
Sobi ledwo uchodzi z życiem po walce z Zero. Coraz bardziej oczywistym staje się fakt, że jeśli dalej będzie walczył sam, każdy kolejny wróg stanie się dla niego śmiertelnym zagrożeniem. Choć Ritsuka bardzo pragnie mu pomóc, nie do końca rozumie, jak ma stworzyć z Sobim właściwy duet. Tymczasem Zero szykują się do ponownej walki. Jednak tym razem rozkazy, które otrzymały, nie pozwolą Ritsuce pozostać w cieniu.

Emma #7
Emmę dosięgła zemsta arystokracji. Porwana i wywieziona do maleńkiej wioski z dala od Londynu, ponownie zmuszona jest zacząć wszystko od nowa. Chociaż William nie szczędzi koneksji i pieniędzy, znalezienie ukochanej wydaje się być niemożliwe. Sprawę dodatkowo utrudnia fakt, iż wicehrabia Campbell uważa, że decyzja o ślubie nigdy nie była dla Williama kwestią wyboru.

Tomik ten kończy główną serię "Emmy", której 3-częściowy sequel będziemy wydawać w formie kontynuacji. Wydanie tomu siódmego jest większe o prawie 100 stron (!), dlatego jego cena będzie odrobinę większa (29,99 zł).

A oto nasz plan dystrybucji:
- czwartek - rozsyłamy prenumeraty
- piątek - sprzedaż uruchamiają sklepy stacjonarne Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu
- sobota/niedziela - mangi będzie można zakupić na konwencie Love 6 we Wrocławiu
- poniedziałek - manga będzie dostępna w sieci salonów empik i sklepach komiksowych

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 ... Następny › Ostatni »