Ilegenes #4 i HAGANAI #6 już u nas

Dodany przez: Urd - 2016-01-21 12:52:22 - 3175 unikalnych wyświetleń;

Całe biuro pachnie drukiem - dotarły do nas właśnie tomiki mang "Ilegenes" #4 i "HAGANAI - Nie mam wielu przyjaciół" #6. Prenumeraty już się pakują, a Was zachęcamy do zapoznania się z opisami tomików i początkowymi stronami. W obydwu tytułach fabuła sięga kluczowego momentu!

"Ilegenes" #4
Z pomocą Esa Fon w końcu odnajduje człowieka, który zamordował jego rodziców. Przepełniony żądzą zemsty rusza do szarej strefy, aby wymierzyć sprawiedliwość. Czy będzie jednak w stanie stawić czoła zawodowemu zabójcy, który w dodatku nie jest zwykłym człowiekiem? Nie przegapcie czwartego tomu, w którym na jaw wychodzą szokujące fakty z przeszłości Fona i jego rodziców. Akcja dosłownie staje na głowie - jaki będzie finał tej historii?
początkowe strony

"HAGANAI - Nie mam wielu przyjaciół" #6
Wakacje to idealny czas na integrację i wyrabianie ludzkich odruchów - Klub Sąsiadów wyrusza na letni obóz! Jego członkowie jak zwykle będą próbowali naśladować normalnych nastolatków, posiłkując się czysto telewizyjną wiedzą na ten temat. Kolejna katastrofa wisi w powietrzu.
Kodaka coraz częściej myśli o swoim przyjacielu z dzieciństwa. Dociera do niego, że kolega mógł jego nagłe zniknięcie potraktować jak zdradę. Czy będzie jeszcze miał okazję, aby mu to wynagrodzić? A może ten ktoś jest bliżej niż mu się wydaje? Rozwiązanie tej tajemnicy czeka na Was w szóstym tomie!

początkowe strony

A oto nasz plan dystrybucji:
- czwartek - wysyłamy prenumeraty
- piątek - tomiki będą dostępne w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i Gdańsku
- poniedziałek - mangi trafiają do empików i sklepów komiksowych

Bestia z ławki obok 2 już wkrótce

Dodany przez: Urd - 2016-01-20 11:17:12 - 3507 unikalnych wyświetleń;

Już we wtorek do sprzedaży trafi drugi tom komedii "Bestia z ławki obok" #2". Shizuku dalej próbuje cywilizować Haru, a skutki tych eksperymentów są równie zabawne, co opłakane w skutkach. Tej pary po prostu nie da się nie lubić. Już teraz zachęcamy do czytania początkowych stron.

Shizuku daje Haru złotą radę: "Przestań łypać na ludzi!". Niby oczywiste spostrzeżenie, a jednak dla niego zupełna nowość. Idąc za tą wskazówką chłopak zaczyna eksperymentować z uśmiechaniem się do ludzi, a rezultat przechodzi jego najśmielsze oczekiwania. Szybko chłopak nie może opędzić się od piszczących na jego widok fanek. Co ciekawe cała sytuacja zaczyna coraz bardziej irytować Shizuku. Jakby tego było mało, starszy brat Haru, nie mogąc się z nim skontaktować, spotyka się z naszą bohaterką i przekazuje jej ostatnie wieści, jakie chciałaby usłyszeć na temat swojej bestii...

Najnowszy komiks Hitohai już w przyszłym tygodniu!

Dodany przez: Urd - 2016-01-19 14:57:15 - 5213 unikalnych wyświetleń;

Niespodzianka! W styczniu do sprzedaży trafi jeszcze jedna premiera! Będzie to najnowsze dzieło Katarzyny "Hitohai" Wasylak pt. "Wolpertingermenschen". Komiks, czule nazywany przez naszą redakcję "Wolperami", zostanie wydany w powiększonym formacie (A5) i zamknie się w jednym, opasłym tomie (aż 268 strony!). Komiks będzie dostępny w internetowych i stacjonarnych sklepach komiksowych. Koniecznie zapoznajcie się z opisem i przykładowymi stronami. Przygotujcie się, bo Hito powraca z pompą i to w najlepszym hitohaiowatym stylu!

Czy przeszczepione organy zachowują cząstkę duszy ich dawcy?
Co się stanie, jeśli ktoś dosłownie skradnie ci serce?
Dlaczego nie powinniśmy widzieć swojego anioła stróża?

Tulio, przedwcześnie zmarły ekstrawertyk włoskiego pochodzenia, i Autio, przerażony codziennością socjofobiczny introwertyk, powoli odkrywają odpowiedzi na te pytania. Tymczasem z ich otoczenia dzień po dniu znikają znajome osoby, a miasto opanowuje plaga hybrydycznych stworzeń zwanych Wolpertingerami...

Hitohai powraca z nowym komiksem! Autorka "Česarego", "Materii dziwactwa" i "Red Dady" ponownie daje popis swoich niepowtarzalnych umiejętności. Unikalna, ekspresyjna kreska, zakręcona do granic możliwości fabuła i ironiczny, cięty humor to znak rozpoznawczy Hitohai. Ten komiks ma nie drugie, nie trzecie, ale nawet dziesiąte dno! Do historii można wielokrotnie powracać i nigdy się nie nudzić, za każdym razem dając się zaskoczyć. Czy jesteś gotowy na podróż do zwariowanej rzeczywistości absurdalnego humoru? Nie przegap najnowszego dzieła Hitohai!

Autor: Katarzyna "Hitohai" Wasylak
Format: A5
Ilość stron: 268 (!)
Oprawa: klejona
Okładka: kolor
Ilość tomów: 1 (seria zakończona)

Wyniki konkursu - Noworoczne kartki dla twórców Noragami

Dodany przez: Urd - 2016-01-18 16:56:53 - 2982 unikalnych wyświetleń;

Tadam! Tak oto prezentują się wszystkie Wasze noworoczne kartki, które przygotowaliście dla autorów "Noragami". Trudno ująć w słowa jak piękne, drobiazgowe i dopracowane są te wszystkie prace. Nie wspominając już o ich ilości - ledwo zmieściły się na naszym stole! Jesteście naprawdę niesamowici. Jak widzicie spakowaliśmy je z wielka pieczołowitością. Co więcej, tak bardzo zainspirowały nas Wasze kartki, że sami również postanowiliśmy namalować dla Adachitoki pozdrowienia i małe karykaturki naszej ekipy. Jesteśmy pewni, że nasz wspólny prezent przypadnie autorom do gustu i doda skrzydeł w dalszej pracy.

A teraz czas na przyznanie nagród. Mieliśmy ciężki orzech do zgryzienia, ale w końcu wybraliśmy pięcioro zwycięzców, którzy otrzymają unikatowe breloki z serii. A są to:
- Oliwia Smolińska
- Joanna Segieda
- Anna Swornowska
- Aleksandra Damasiewicz
- Iza Lis

Dodatkowo, jako że nie moglibyśmy postąpić inaczej, przyznaliśmy dodatkowe wyróżnienia. Osoby wymienione poniżej otrzymają od nas po zestawie przypinek z "Noragami".
- Joanna Chilewska
- Kamila Ochenkowska
- Agnieszka Szczepanik
- Natalia Chycka
- Weronika Skoczke

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! I pamiętajmy, że nikt tak naprawdę nie jest poszkodowany w tym projekcie, bo wszystkie kartki będą stanowić naprawdę świetny prezent od wszystkich polskich fanów - a jak widać, nie mamy się czego wstydzić!

Plan wydawniczy 2016

Dodany przez: Urd - 2016-01-15 17:02:12 - 10121 unikalnych wyświetleń;

Tak jak zapowiadaliśmy pod koniec zeszłego roku, przygotowaliśmy dla Was obszerną rozpiskę premier, statusów i planów na nadchodzące półrocze. Przez ostatnie dwa miesiące intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby ustalić realne daty wydań i wierzymy, że nie będziemy musieli już nic przesuwać. Jak możecie zauważyć z naszej strony zniknął długoterminowy kalendarz wydawniczy. Zdecydowaliśmy się na zapowiadanie premier na miesiąc do przodu. W ten sposób zniknie wiele nieporozumień, jakie sprawiała rozpiska, którą nasz system generował automatycznie (a nam ciężko było nadążyć z ich modyfikowaniem). Przejdźmy jednak do części, która interesuje Was najbardziej.

STARSZE SERIE:
- „Opowieść panny młodej” #7 – premiera: luty (kolejny tom w drugiej połowie roku);
- „Książę Piekieł” #5 – premiera: marzec (cykl dwumiesięczny);
- „Alicja w Krainie Koniczyny” #1 – premiera: marzec (cykl dwumiesięczny);
- „Loveless” #5 – premiera: maj (cykl dwumiesięczny);
- „Toradora - light novel”* #1 (wydanie 2w1) – premiera: czerwiec (kolejne dwutomowe wydanie ukaże się w drugiej połowie roku);
- „Giga Tokyo Toy Box” #5 – premiera: maj (cykl zmieni się z trzy- na dwumiesięczny);
- „Acid Town” #5 ; „Toradora!” #8 – wydania tomikowe nie ukazały się jeszcze w Japonii;
- „Oblubienica czarnoksiężnika”, „Spice & Wolf”, „Zakuro” - serie oczekują na termin wydania. Najpewniej ukażą się w pierwszej połowie roku.

* Niestety z powodów osobistych musieliśmy zmienić osobę odpowiedzialną za tłumaczenie książki. Zdecydowaliśmy się oddać nowelkę naszej najbardziej doświadczonej tłumaczce - Paulinie Ślusarczyk-Bryła, jednak w chwili, gdy zapadła ta decyzja miała już ona bardzo dużo rozpoczętych projektów. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was zirytował wydłużony termin oczekiwania, ale był to jedyny sposób, aby „Toradora!” osiągnęła poziom, z którego będziemy mogli być dumni, a Wy zadowoleni.

OTAKU I SMASH!
Obydwa wydawane przez nas magazyny ukazywać się będą do 10. dnia miesiąca premierowego. Najbliższe wydania: "Otaku" - luty, "SMASH!" - marzec.

POZOSTAŁE TYTUŁY:
Cykle wydawnicze pozostałych tytułów pozostają bez zmian, czyli w większości wypadków są dwumiesięczne.

INFOGRAFIKA - 2015/2016
Na początku roku udostępniliśmy powyższą grafikę. Jak widać znalazł się na niej również ogólny zarys nowych serii na nadchodzący rok. Większość z Was bardzo żywiołowo zareagowała na wzmiankę o nowościach, jednak od razu uprzedzamy, że z ich ogłoszeniem jeszcze trochę musimy zaczekać. Większość tytułów, o których mowa w infografice wynegocjowaliśmy jeszcze w połowie 2015r. i uważamy, że najpierw konieczna była reforma starego cyklu wydawniczego, a dopiero później skupienie sie na nowościach. Co najważniejsze, dzięki temu zabiegowi, w momencie pierwszej publikacji będziemy dysponować gotowymi tomikami na kilka wydań naprzód.

Planujemy ogłosić pierwsze nowości pod koniec lutego. Znajdą się w nich premiery zaplanowane na Pyrkon. Idąc za oznaczeniami z infografiki będą to:
- light novel
- komedia szkolna
- „tytuł, który zrywa czapki z głów”

Na Pyrkon przygotujemy również przedpremierowo:
- serię „z cycem” imprintu Osiem Macek
- horror

Pozostałe trzy nowości (yuri; komedia/przygoda/shounen; komedia/romans/seinen) zostaną wydane w drugiej połowie roku, a ogłosimy je na Pyrkonie.

Klub Sąsiadów znowu w akcji! Już za tydzień premiera szóstego tomu HAGANAI

Dodany przez: Urd - 2016-01-15 16:55:45 - 2970 unikalnych wyświetleń;

Zbliża się premiera szóstego tomu "HAGANAI - Nie mam wielu przyjaciół". Stęskniliście się za tą bandą nieudaczników? Kto wie, może wreszcie coś im się uda? W końcu pomysłów nigdy im nie brak. Na dole znajdziecie opis nowego tomu, natomiast manga pojawi się w sprzedaży za tydzień. Zachęcamy również do lektury początkowych stron.

"HAGANAI - Nie mam wielu przyjaciół" #6
Wakacje to idealny czas na integrację i wyrabianie ludzkich odruchów - Klub Sąsiadów wyrusza na letni obóz! Jego członkowie jak zwykle będą próbowali naśladować normalnych nastolatków, posiłkując się czysto telewizyjną wiedzą na ten temat. Kolejna katastrofa wisi w powietrzu. Kodaka coraz częściej myśli o swoim przyjacielu z dzieciństwa. Dociera do niego, że kolega mógł jego nagłe zniknięcie potraktować jak zdradę. Czy będzie jeszcze miał okazję, aby mu to wynagrodzić? A może ten ktoś jest bliżej niż mu się wydaje? Rozwiązanie tej tajemnicy czeka na Was w szóstym tomie!

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 ... Następny › Ostatni »