Hetalia 2 - JUŻ JEST!

Dodany przez: Yanek - 2010-06-17 22:01:15 - 19619 unikalnych wyświetleń;


Meldujemy, iż misja została wykonana!


Strzelają korki szampana, radość i szczęście na ulicach Polskich miast!
Od dawna wyczekiwana, drugą część mangi "Axis Powers Hetalia" trafiła do naszego magazynu. Dzięki sprawności naszej ekipy, w piętnaście minut udało się zapakować obłędne ilości prenumerat i mimo przeciwności losu, na minutę1 przed zamknięciem okienka złożyć kartony z paczkami w rękach magazynierów UPS. Dzięki temu dzikiemu atakowi na warszawską sortownie UPS, już jutro Hetalia II trafi w ręce UPS'owych prenumeratorów!

Teraz, szczęśliwi po uszy, siedzimy i pakujemy prenumeraty pocztowe, tak aby jutro z samego rana trafiły na pocztę. Według wszelkich znaków na niebie i ziemi tak nadane pocztowe prenumeraty trafią do odbiorców w poniedziałek. Gdy tylko dojdziemy do siebie rozpoczniemy wysyłkę paczek, które oczekiwały na drugi tom Hetalii.

Jutro w naszym magazynie (Al. Jana Pawła II 72 lok 42 W-wa), od 10 do 21, będziemy czekać na wszystkich prenumeratorów z odbiorem osobistym.

Gdzie kupować Hetalie?
Póki co na Yatta.pl2, zgodnie z obietnicą Hetalia II będzie dostępna w sklepach komiksowych dopiero pod koniec przyszłego tygodnia, a Empiki otrzymają ją dopiero w pierwszych dniach lipca.

1. Serio, dawno nie byliśmy tak zestresowani, a po drodze do magazynu musieliśmy jeszcze przebić się przez dwóch strzegących terenu ciecio-zombie-dziadków z zespołem "eee... nie śpieszy mie sie... eee... a Pan do kąd? Sortownia? eeee... nie słyszałem... chyba nie ma tu tego... bo dojazd od drugiej strony chiba jest... mimo że to ta sama droga... a mnie strasznie boli noga wie Pan? O czym to ja?" Cud uchronił nas od apopleksji.

2. Jeśli wybierzecie przesyłkę UPS dla samej "Axis Powers Hetalia tom 2" gwarantujemy dostawę UPS'em na następny dzień roboczy po otrzymaniu wpłaty3!!

3. Dotyczy sytuacji kiedy wpłata trafi do nas w dzień roboczy do godziny 15-16. W innym wypadku wysyłamy UPSy, następnego dnia.

Liberty Liberty!

Dodany przez: Yanek - 2010-06-03 00:26:08 - 6312 unikalnych wyświetleń;

Zgodnie z informacjami jakie pojawiły się w majowym numerze "Otaku", jest nam niezwykle miło przedstawić zaplanowana na sierpień jednotomową mangę Hinako Takanagi "Liberty Liberty!". Manga ta przypadnie do gustu wszystkim fankom shōnen-ai.

Ada "hibari" Skowronek na łamach Otaku 4/2010(24) pisze:
"Manga składa się z sześciu rozdziałów właściwych (bardzo grzecznych) i dodatku, który zaspokaja apetyt na nieco bardziej romantyczne sceny. Ogólnie „Liberty Liberty!” to urocza, choć – na szczęście – nie przesłodzona, opowieść z ciekawie wykreowanymi postaciami i przyjemną, lekką atmosferą. Takanagi twierdzi, że szczególnie jest zadowolona z postaci Koukiego Kuwabary. Jej dotychczasowi seme byli mężczyznami, który mocno zakochiwali się w swoich uke. Tym razem Takanaga uznała, że Kouki będzie bardziej... cool. Czy faktycznie się jej udało? Zdania są podzielone, co nie zmienia faktu, że autorka ma z czego być zadowolona. Co więcej, dość realistycznie i przekonująco rozegrała wątek związku dwóch mężczyzn, którzy dotąd nie byli zdeklarowanymi gejami. Wprowadzenie do fabuły pięknej i kobiecej Kurumi, byłego mężczyzny, dodało historii wiarygodności i rzuciło nowe światło na motyw „chłopięcej miłości”.
W komiksie Takanagi przejrzysta jest nie tylko fabuła, ale i grafika: kadry w jasnych tonacjach, na których czerń pojawia się wyjątkowo, zgrabnie wyróżniając ważne elementy i postacie. Wygląd bohaterów nie odbiega za bardzo od kanonu mang shōjo (a szczególnie shōnen-ai): delikatna kreska, przystojni, wysocy seme, wielkoocy, uroczy uke. Można jednak odnieść wrażenie, że autorka ma dosyć minimalistyczne podejście do drugiego planu – szczegółów jest dość, by zasygnalizować miejsce zdarzeń, ale zostały użyte tak oszczędne, by nie przytłoczyć elementów naprawdę ważnych."

Hetalia vol 2 UPDATE

Dodany przez: Yanek - 2010-05-22 17:32:54 - 6754 unikalnych wyświetleń;

Są trzy wiadomości: dwie dobre i jedna zła. O tyle o ile nie ma problemu z środkiem drugiego tomu "Hetalii", to wybrany lakier w planowanej formie totalnie nie wypalił w trakcie produkcji (obwoluty nadają się na śmietnik). Zmusiło nas to do ponownego wykonania designu obwoluty i ponownego wysłania go do akceptacji. Liczymy na to, iż w poniedziałek otrzymamy "zielone światło" i obwoluta trafi do druku. Proces technologiczny szykowania produktu powinien zakończyć się w czwartek/piątek (27-28 maja). Paczki UPS powinny dotrzeć do prenumeratorów jeszcze przed 4 czerwca. W poniedziałek rozlosujemy też nagrody dla prenumeratorów i poinformujemy o wygranych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to na łódzkim konwencie Chapter 3: Childhood pokażemy się z gotową mangą. W Empikach i innych sklepach będziecie mogli spodziewać się jej w drugiej połowie czerwca. To były pierwsze dwie wiadomości (dobra: "Hetalia" do końca tygodnia, jeśli tylko wyczerpaliśmy limit katastrof; zła: nad "Hetalią" ciąży klątwa). Całe szczęście, iż w przeciwieństwie do innych wydawnictw nie każemy Wam czekać kilka lat na obiecane serie i dbamy o jakość (vide czeska edycja APH - szczegóły w "Otaku" #24).

Druga dobra wiadomość: Rozpoczynamy proces zakupu trzeciego tomu "Hetalii", który ukazał się w Japonii niecałe 2 tygodnie temu. Ponieważ tomik do tłumaczenia już do nas leci, trzecia "Hetalia" powinna ukazać się na jesieni :)

Spin-off "Meago Sagi" czyli "The Reids"!

Dodany przez: Yanek - 2010-05-01 02:26:54 - 11033 unikalnych wyświetleń;

W drugiej połowie maja ukaże się pierwszy tom serii "the Reids" autorstwa Magdaleny Kani, autorki mangi "Meago Saga".
Manga "the Reids" opowiada o młodości matki i ojca Miny Reid - jednej z głównych bohaterek "Meago Sagi". Cofniemy się do szkolnych czasów przystojnego i popularnego Boba oraz niezwykle utalentowanej plastycznie, acz nieśmiałej Emily... W którym momencie połączyło ich uczucie? Jakie perypetie doprowadziły do scementowania ich relacji? A może to tylko szczęśliwe zrządzenie losu zadecydowało o tym, iż na siebie trafili? Komiks trafi do sprzedaży już 17 maja. Polecamy!

Wesołych Świąt

Dodany przez: Yanek - 2010-04-03 12:09:47 - 16492 unikalnych wyświetleń;


W imieniu całej redakcji pragniemy życzyć wszystkim naszym czytelnikom, współpracownikom i kontrahentom wesołych Świąt Wielkanocnych.

Jan Godwod & Katarzyna Bogdan

[Prima Aprilis] Mangowy Nobel 2007 już wkrótce od Studia JG

Dodany przez: Yanek - 2010-04-01 00:52:19 - 14685 unikalnych wyświetleń;

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozbudowania oferty mangowych tytułów wychodzimy na przeciw wszystkim fanom ambitnej kreski. W pierwszej kolejności nakładem naszego wydawnictwa ukaże się nagrodzona w 2007 roku Mangowym Noblem manga „Azer” Nesiba Nesibzade. Autobiograficzna historia opisująca młodość i miłość Nesa, rozpoczynająca się w momencie upadku Azerbejdżańskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, czyli 18 września 1991 roku. Mieszkając w graniczącej z Iranem Astarze, syn partyjnego dygnitarza widzi rozpad systemu wartości, w jakim był wychowywany, i szybkie zastąpienie go nieznanym kapitalizmem oraz światem idei zawartych w napływającej z Iranu religii muzułmańskiej. Nes stawia czoła naśmiewającym się z niego kolegom, aż któregoś dnia poznaje swego najlepszego przyjaciela, Amira. Amir, w przeciwieństwie do Nesa, to chłopak zamknięty w sobie, z ubogiej rodziny, syn rzeźnika i praczki. Wtedy też po raz pierwszy Nes odkrywa prawdę drzemiącą w jego sercu – jest homoseksualistą.

„Zwiastun nowej epoki w yaoi!”, „Dzieło na miarę naszych czasów!” krzyczały nagłówki „Anime Landu”, „Nipponii” i „Newtypa”. Same recenzje były niezwykle pozytywne i wyjątkowo entuzjastyczne. Widać, że mamy do czynienia z wybitnym dziełem i nieprzeciętnym twórcą. Ja sam urzeczony byłem poziomem dramatyzmu przekazanym na kartach tej mangi. Między innymi dlatego zdecydowałem o jak najszybszym wydaniu tego tytułu przez Studio JG – „Azer” trafia do sprzedaży na początku maja.

Na wrzesień spodziewana jest publikacja „Maguro-o kyacchisuru gakujutsu” („Kursu połowu tuńczyka” - przyp. tłum) autorstwa Nesiba - adaptacja kultowej epopei Wanabe Nihonjina (książka została wydana w Polsce nakładem wydawnictwa Waneko w 2008 roku).
Poniżej specjalnie dla czytelników Otaku jeden z pierwszych projektów okładki jaki dostałem od Nesiba w zeszłym tygodniu podczas Targów Książki Dziecięcej w Bolonii. Otrzymaliśmy od niego kilka takich podpisanych ilustracji - wszystkich zainteresowanych otrzymaniem ich, prosimy o kontakt z mailem konkurs_maguro@otaku.pl.

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 Następny › Ostatni »