Luty ze Studiem JG

Dodany przez: Naq - 2011-01-31 14:17:25 - 9111 unikalnych wyświetleń;

By przezwyciężyć zimową chandrę, Studio JG przygotowało dla Was kilka mangowych nowości!

Pierwszą z nich jest „Red Dada” - ponad 200-stronicowy komiks autorstwa polskiej rysowniczki, Kasi „Hitohai” Wasylak.
Opis tomiku: W świecie, w którym sztuka jest religią, mnisi z klasztoru Dada od wieków poszukują ludzi o szczególnych zdolnościach – wybrańców zwanych Dadami. Zadaniem Dady jest kształtowanie zbiorowej podświadomości przez porywające dzieła własnej wyobraźni. A co, jeśli wybrany przez mnichów Dada okaże się być nie tym, za kogo go uważano, prawdziwy Dada okaże się nie taki, jakim go sobie wyobrażano, a obu ich połączy nienawiść, która okaże się przyjaźnią i przyjaciel, który okaże się wrogiem? Hitohai zaprasza w podróż do świata przepełnionego muzyką – razem z Benjaminem, zespołem The Mints i DJ-em Zarą. Bohaterowie podróżują śladami autorki po wielu niezwykłych krajach, koncertując i zmagając się z ludzkimi... i nadludzkimi problemami. Poza tym – wszystko gra.

Kolejną sklepową nowością jest pierwszy tom serii „Drug-on”, autorstwa Misaki Saitō, o którym pisaliśmy w najnowszym numerze „Otaku” („Otaku” #27, recenzja na str. 34-35). Liczącą 176 stron mangę nabędziecie w sklepach komiksowych oraz w sieci salonów Empik w cenie 19,90 zł.
Opis tomiku: Legenda głosi, że na tajemniczej wyspie Dragon’s Beak działa potężna magia, która może spełnić nawet najskrytsze marzenie każdego, komu uda się tam dostać. Długi kamienny most łączący ląd z wyspą jest pilnie strzeżony, co jeszcze bardziej podsyca wyobraźnię pragnących spróbować szczęścia mieszkańców portu. Trójka przyjaciół spotyka pod starym zamczyskiem Alice – młodziutką dziewczynę o zagadkowych mocach, która pomaga im dostać się na wyspę. Wielka przygoda zmienia się w koszmar, gdy przychodzi im doświadczyć na własnej skórze prawdziwej natury Dragon’s Beak, zwanej też Wyspą Potworów…

Trzecią, acz równie miłą, niespodzianką jest kolejny tomik z serii „Kolekcja Otaku 4 Girls”. Będzie to uroczy shōnen-ai „Croquis” autorstwa Hinako Takanagi (autorki wydanego wcześniej „Liberty Liberty”). Szczęśliwcy, którzy zamierzają odwiedzić wrocławski konwent Love 2 będą mogli go zakupić w przedsprzedaży! Inni fani będą musieli poczekać do 14 lutego, gdyż dopiero wtedy manga trafi do ogólnej sprzedaży. Liczący 196 stron tomik będzie kosztował 19,90 zł.
Opis tomiku: Sasahara Nagi pracuje dorywczo jako model w Akademii Sztuk Pięknych, gdzie poznaje Kajiego – przystojnego rysownika, który rzuca mu wieloznaczne spojrzenie. Gubiący się w domysłach Nagi nawet nie zauważa, kiedy zakochuje się w swoim nowym znajomym. Traci jednak nadzieję na wzajemność, bowiem odkrywa, że Nagi dorabia w nocnym klubie przebrany za kobietę. Mimo początkowych zabawnych nieporozumień, ich związek w końcu rozkwita. Jednak po czterech miesiącach bycia razem nadal ograniczają się tylko do niewinnych pocałunków. Okazuje się, że Kaji również skrywa pewną tajemnicę…

Warto pamiętać, iż wszystkie nowości Studia JG można już zamawiać w w internetowym sklepie wydawnictwa.

Konwentowy sprzedawca poszukiwany

Dodany przez: Yanek - 2011-01-19 11:15:59 - 8039 unikalnych wyświetleń;

Wydawnictwo Studio JG oraz sklep Yatta.pl, poszukują:

sprzedawcy konwentowego

Obowiązki:
 • Praca na stoisku sklepu podczas konwentów i podobnych imprez.
Oczekujemy:
 • Dyspozycyjności (zajęte ok. 10-15 pełnych weekendów w ciągu roku)
 • Zaangażowania, samodzielności, dokładności, komunikatywności
Mile widziane:
 • Wcześniejsze doświadczenia zawodowe bądź wolontariat
 • Znajomość realiów konwentowych
 • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (w razie wyjazdów zagranicznych)
Oferujemy:
 • Pracę na stoisku Yatta.pl podczas konwentów i podobnych imprez
 • Satysfakcjonujące wynagrodzenie
 • Pokrycie kosztów dojazdu
 • Możliwość rozwoju i awansu
Forma zatrudnienia:
 • Umowa zlecenie

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie ofert (CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny) do 10 lutego 2011 roku pocztą elektroniczną na adres: rekrutacja@studiojg.pl. W temacie e-maila prosimy o wpisanie hasła „sprzedawca konwentowy”.

Świątecznie

Dodany przez: Yanek - 2010-12-24 10:36:15 - 15648 unikalnych wyświetleń;

Polub Studio JG na facebooku (i zobacz sekretne zdjęcia z pakowania Hetalii 3!)

Dodany przez: Yanek - 2010-11-26 14:26:42 - 5115 unikalnych wyświetleń;

Zapraszamy wszystkich naszych "zfejsbukowanych" czytelników do "polubienia" naszego wydawnictwa na Facebooku. Na naszej stronie znajdziecie wiele zdjęć, newsy z naszej redakcji, ploteczki i ciekawostki.
Aby odwiedzić naszą stronę: kliknij tutaj.

Drug-On trafia do druku + info o Hetalii #3 + przykładowe strony

Dodany przez: Yanek - 2010-11-13 02:46:20 - 6848 unikalnych wyświetleń;

Ponieważ dawno nie było żadnych newsów czas na drobny update.

Liberty Liberty!
» "Liberty Liberty!" w zeszłą środę trafiło do sklepów komiksowych na terenie całego kraju.
» Ze względu na długi weekend "Liberty Liberty!" będzie można kupić w Empikach na początku przyszłego tygodnia.
Axis Powers Hetalia #3
» Hetaliowa klątwa tradycyjnie już (niewiedzieć czemu) wciąż nas prześladuje :(
» Wszystkie składniki konieczne do zmontowania Hetaliowych edycji limitowanych są już u nas w biurze i czekają jedynie na tomik.
» Tomik czeka na obwoluty i do końca przyszłego tygodnia powinien do nas trafić - wiemy, iż część z Was słyszała już to wcześniej, ale na tym etapie nie powinno już nic się nam przytrafić.
» Prognoza przewiduje, iż na złożenie wersji kolekcjonerskiej potrzebujemy ok. 2 dni, wtedy rozpoczniemy wysyłkę tomików.
» Tutaj możecie zobaczyć przykładowe strony z trzeciego tomiku (u dołu strony)
Drug-On #1
» Produkcja mangi już się zakończyła i trafia ona do druku.
» Ponieważ proces technologiczny jest dużo prostszy niż w wypadku Hetalii, nie widzimy przeszkód aby mangi były gotowe na 23 listopada.
» Tutaj możecie zobaczyć przykładowe strony
To mniej-więcej wszystkie bieżące newsy z pracy biura. Termin publikacji kolejnego Otaku podamy na początku przyszłego tygodnia gdyż właśnie kończymy skład i nie chcemy nadużywać Waszej cierpliwości. Niemniej jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na publikacje w tygodniu między 22 a 29 listopada. Ze względu na zmianę stawki VAT z dniem 31 grudnia, będzie to ostatni numer w 2010 roku i będzie nosił sygnaturę "Grudzień 2010".

Plan wydawniczy Studia JG

Dodany przez: Yanek - 2010-10-03 23:00:20 - 32316 unikalnych wyświetleń;

Ponieważ dostajemy wiele pytań o to kiedy i jakie mangi zamierzamy wydać, postanowiliśmy zaprezentować Wam nasz plan wydawniczy do końca 2010 roku.

Na dniach ukaże się trzeci tom „Axis Powers Hetalia” oraz 26. numer magazynu „Otaku”. Jeszcze w październiku do sieci salonów Empik trafią także dwie kolekcje wydawnicze: „Otaku 4 boys” oraz „Otaku 4 girls”. Wśród tytułów, które ukażą się w ramach nich znajdziecie one-shoty oraz krótkie serie liczące po 2-3 tomy. Mangi będą opakowane w folię i będą wzmocnione tekturowymi "pleckami" - ma to na celu polepszenie ich jakości na Empikowej półce (wszyscy wiemy jak jest w Empiku... tu się pogniecie, tu się naderwie i nikt tomiku nie kupi). Najprościej porównać obydwie kolekcje do sposobu w jaki w Empiku umieszczane są filmy IDG. W naszych kolekcjach jako pierwsze ukażą się (znane już Wam ze sklepów komiksowych) pierwszy tom komedii ecchi „Boys of Summer” oraz shōnen-ai „Liberty Liberty”.

Listopad przyniesie nam 27. numer „Otaku” oraz prawdziwy rarytas dla fanów „Hetalii” – ponad 100-stronicowe kompendium „Otaku Max Hetalia” . Prócz tego rozpoczniemy serię „Drug-on” , autorstwa Misaki Saitō. Poniżej znajdziecie opis pierwszego tomu serii:

„Drug-on” #1
Legenda głosi, że na tajemniczej wyspie Dragon’s Beak działa potężna magia, która może spełnić nawet najskrytsze marzenie każdego, komu uda się tam dostać. Długi kamienny most łączący ląd z wyspą jest pilnie strzeżony, co jeszcze bardziej podsyca wyobraźnię pragnących spróbować szczęścia mieszkańców portu. Trójka przyjaciół spotyka pod starym zamczyskiem Alice – młodziutką dziewczynę o zagadkowych mocach, która pomaga im dostać się na wyspę. Wielka przygoda zmienia się w koszmar, gdy przychodzi im doświadczyć na własnej skórze prawdziwej natury Dragon’s Beak, zwanej też Wyspą Potworów…

W grudniu zaś czeka nas prawdziwy zalew nowych tytułów. W ramach serii „Otaku 4 boys” i „Otaku 4 girls” ukażą się dwa one-shoty: lekka komedia „Figure Maker” oraz shōnen-ai „Croquis” autorstwa Hinako Takanagi. Prócz tego, na sklepowych półkach pojawi się pierwszy tom „Tokyo Toy Box” oraz długo wyczekiwany drugi tom „StarCraft: Frontline”. No i oczywiście nie zabraknie grudniowego numeru „Otaku” :)

Informację, na którą chyba wszyscy czekają zostawiliśmy na koniec...

Tak! Zamierzamy wydać „Kuroshitsuji”!!!

Na pierwszy tomik musimy jednak poczekać. Ale... Jeśli chcecie nam pomóc i skrócić czas oczekiwania na „Kuro” w Polsce możecie:

 • zapisać się do grupy na Facebooku TAK dla Kuroshitsuji w ofercie Studia JG!
 • nagrać i umieścić w serwisie YouTube filmik, w którym opowiecie o tym jak bardzo chcecie, aby Studio JG wydało „Kuroshitsuji” (link do filmiku można wysłać na kuroshitsuji@studiojg.pl)
 • narysować/wydziergać/ulepić z gliny/wymazać pastą do zębów dowód uwielbienia dla serii „Kuroshitsuji”, zeskanować lub sfotografować i wysłać do nas na adres kuroshitsuji@studiojg.pl
 • wszystkie z powyższych, a nawet więcej!

Mówiąc krótko, każda forma pokazania uwielbienia dla tej serii wysłana do nas na kuroshitsuji@studiojg.pl lub do naszej redakcji pod adres Studio JG, Al. Jana Pawła II 72/42 00-175 Warszawa, zostanie przekazana w listopadzie wydawnictwu Square Enix.
Każdy Wasz głos poparcia pozwoli przyśpieszyć termin publikacji pierwszego tomu „Kuroshitsuji” w Polsce. Śpieszcie się! Na Wasze prace, filmiki, zdjęcia, listy i wpisy do grupy czekamy do 29 października!

Update: wyjaśnienie sprawy z O4B i O4GPonieważ w wielu komentarzach mylicie koncepcje "Otaku 4 boys" i "Otaku 4 girls" postanowiliśmy powiedzieć dokładnie czym jest O4B i O4G.

Każda seria publikacji trafiająca do Empiku na dział prasy otrzymuje swój unikalny indeks serii. W wypadku komiksów jednotomowych musielibyśmy z każdym takim komiksem zwracać się z prośbą o wyrobienie nowego indeksu. Aby uniknąć biurokratycznej procedury i przyśpieszyć cały proces otrzymaliśmy dwa indeksy na serie wydawnicze (kolekcje) w ramach których publikowane będą mangi. Tym samym, jeśli będziemy publikować np. jednotomowego „Figure Maker'a” w Empiku opakowany on zostanie w folie, dołożona zostanie tekturowa wkładka z wielkim logiem Otaku i będzie traktowany jak fragment większej kolekcji a nie jak pojedynczy tytuł. Dzięki temu możemy publikować krótkie serie i pojedyncze tytuły częściej. Nie ma to nic wspólnego z publikowaniem magazynu z fragmentami mang ani innymi pomysłami, które padają w komentarzach.

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 Następny › Ostatni »