Drug-On trafia do druku + info o Hetalii #3 + przykładowe strony

Dodany przez: Yanek - 2010-11-13 02:46:20 - 6634 unikalnych wyświetleń;

Ponieważ dawno nie było żadnych newsów czas na drobny update.

Liberty Liberty!
» "Liberty Liberty!" w zeszłą środę trafiło do sklepów komiksowych na terenie całego kraju.
» Ze względu na długi weekend "Liberty Liberty!" będzie można kupić w Empikach na początku przyszłego tygodnia.
Axis Powers Hetalia #3
» Hetaliowa klątwa tradycyjnie już (niewiedzieć czemu) wciąż nas prześladuje :(
» Wszystkie składniki konieczne do zmontowania Hetaliowych edycji limitowanych są już u nas w biurze i czekają jedynie na tomik.
» Tomik czeka na obwoluty i do końca przyszłego tygodnia powinien do nas trafić - wiemy, iż część z Was słyszała już to wcześniej, ale na tym etapie nie powinno już nic się nam przytrafić.
» Prognoza przewiduje, iż na złożenie wersji kolekcjonerskiej potrzebujemy ok. 2 dni, wtedy rozpoczniemy wysyłkę tomików.
» Tutaj możecie zobaczyć przykładowe strony z trzeciego tomiku (u dołu strony)
Drug-On #1
» Produkcja mangi już się zakończyła i trafia ona do druku.
» Ponieważ proces technologiczny jest dużo prostszy niż w wypadku Hetalii, nie widzimy przeszkód aby mangi były gotowe na 23 listopada.
» Tutaj możecie zobaczyć przykładowe strony
To mniej-więcej wszystkie bieżące newsy z pracy biura. Termin publikacji kolejnego Otaku podamy na początku przyszłego tygodnia gdyż właśnie kończymy skład i nie chcemy nadużywać Waszej cierpliwości. Niemniej jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na publikacje w tygodniu między 22 a 29 listopada. Ze względu na zmianę stawki VAT z dniem 31 grudnia, będzie to ostatni numer w 2010 roku i będzie nosił sygnaturę "Grudzień 2010".

Plan wydawniczy Studia JG

Dodany przez: Yanek - 2010-10-03 23:00:20 - 31481 unikalnych wyświetleń;

Ponieważ dostajemy wiele pytań o to kiedy i jakie mangi zamierzamy wydać, postanowiliśmy zaprezentować Wam nasz plan wydawniczy do końca 2010 roku.

Na dniach ukaże się trzeci tom „Axis Powers Hetalia” oraz 26. numer magazynu „Otaku”. Jeszcze w październiku do sieci salonów Empik trafią także dwie kolekcje wydawnicze: „Otaku 4 boys” oraz „Otaku 4 girls”. Wśród tytułów, które ukażą się w ramach nich znajdziecie one-shoty oraz krótkie serie liczące po 2-3 tomy. Mangi będą opakowane w folię i będą wzmocnione tekturowymi "pleckami" - ma to na celu polepszenie ich jakości na Empikowej półce (wszyscy wiemy jak jest w Empiku... tu się pogniecie, tu się naderwie i nikt tomiku nie kupi). Najprościej porównać obydwie kolekcje do sposobu w jaki w Empiku umieszczane są filmy IDG. W naszych kolekcjach jako pierwsze ukażą się (znane już Wam ze sklepów komiksowych) pierwszy tom komedii ecchi „Boys of Summer” oraz shōnen-ai „Liberty Liberty”.

Listopad przyniesie nam 27. numer „Otaku” oraz prawdziwy rarytas dla fanów „Hetalii” – ponad 100-stronicowe kompendium „Otaku Max Hetalia” . Prócz tego rozpoczniemy serię „Drug-on” , autorstwa Misaki Saitō. Poniżej znajdziecie opis pierwszego tomu serii:

„Drug-on” #1
Legenda głosi, że na tajemniczej wyspie Dragon’s Beak działa potężna magia, która może spełnić nawet najskrytsze marzenie każdego, komu uda się tam dostać. Długi kamienny most łączący ląd z wyspą jest pilnie strzeżony, co jeszcze bardziej podsyca wyobraźnię pragnących spróbować szczęścia mieszkańców portu. Trójka przyjaciół spotyka pod starym zamczyskiem Alice – młodziutką dziewczynę o zagadkowych mocach, która pomaga im dostać się na wyspę. Wielka przygoda zmienia się w koszmar, gdy przychodzi im doświadczyć na własnej skórze prawdziwej natury Dragon’s Beak, zwanej też Wyspą Potworów…

W grudniu zaś czeka nas prawdziwy zalew nowych tytułów. W ramach serii „Otaku 4 boys” i „Otaku 4 girls” ukażą się dwa one-shoty: lekka komedia „Figure Maker” oraz shōnen-ai „Croquis” autorstwa Hinako Takanagi. Prócz tego, na sklepowych półkach pojawi się pierwszy tom „Tokyo Toy Box” oraz długo wyczekiwany drugi tom „StarCraft: Frontline”. No i oczywiście nie zabraknie grudniowego numeru „Otaku” :)

Informację, na którą chyba wszyscy czekają zostawiliśmy na koniec...

Tak! Zamierzamy wydać „Kuroshitsuji”!!!

Na pierwszy tomik musimy jednak poczekać. Ale... Jeśli chcecie nam pomóc i skrócić czas oczekiwania na „Kuro” w Polsce możecie:

  • zapisać się do grupy na Facebooku TAK dla Kuroshitsuji w ofercie Studia JG!
  • nagrać i umieścić w serwisie YouTube filmik, w którym opowiecie o tym jak bardzo chcecie, aby Studio JG wydało „Kuroshitsuji” (link do filmiku można wysłać na kuroshitsuji@studiojg.pl)
  • narysować/wydziergać/ulepić z gliny/wymazać pastą do zębów dowód uwielbienia dla serii „Kuroshitsuji”, zeskanować lub sfotografować i wysłać do nas na adres kuroshitsuji@studiojg.pl
  • wszystkie z powyższych, a nawet więcej!

Mówiąc krótko, każda forma pokazania uwielbienia dla tej serii wysłana do nas na kuroshitsuji@studiojg.pl lub do naszej redakcji pod adres Studio JG, Al. Jana Pawła II 72/42 00-175 Warszawa, zostanie przekazana w listopadzie wydawnictwu Square Enix.
Każdy Wasz głos poparcia pozwoli przyśpieszyć termin publikacji pierwszego tomu „Kuroshitsuji” w Polsce. Śpieszcie się! Na Wasze prace, filmiki, zdjęcia, listy i wpisy do grupy czekamy do 29 października!

Update: wyjaśnienie sprawy z O4B i O4GPonieważ w wielu komentarzach mylicie koncepcje "Otaku 4 boys" i "Otaku 4 girls" postanowiliśmy powiedzieć dokładnie czym jest O4B i O4G.

Każda seria publikacji trafiająca do Empiku na dział prasy otrzymuje swój unikalny indeks serii. W wypadku komiksów jednotomowych musielibyśmy z każdym takim komiksem zwracać się z prośbą o wyrobienie nowego indeksu. Aby uniknąć biurokratycznej procedury i przyśpieszyć cały proces otrzymaliśmy dwa indeksy na serie wydawnicze (kolekcje) w ramach których publikowane będą mangi. Tym samym, jeśli będziemy publikować np. jednotomowego „Figure Maker'a” w Empiku opakowany on zostanie w folie, dołożona zostanie tekturowa wkładka z wielkim logiem Otaku i będzie traktowany jak fragment większej kolekcji a nie jak pojedynczy tytuł. Dzięki temu możemy publikować krótkie serie i pojedyncze tytuły częściej. Nie ma to nic wspólnego z publikowaniem magazynu z fragmentami mang ani innymi pomysłami, które padają w komentarzach.

Preordery "Hetalii" i "Liberty Liberty"

Dodany przez: Yanek - 2010-10-01 17:30:01 - 7221 unikalnych wyświetleń;

Ponieważ dostajemy od Was wiele zapytań o tomiki "Hetalii" i "Liberty Liberty", chcielibyśmy poinformować, że: -tomiki "Liberty Liberty" można zakupić za pośrednictwem naszego sklepu (znajdziecie je w zakładce Premiery i zapowiedzi). Osoby, które zakupiły tomik w preorderze i wybrały odbiór osobisty, mogą już go odebrać w siedzibie naszego wydawnictwa (adres i godziny pracy biura znajdziecie w dziale o nas). "Liberty Liberty" trafi do Empików oraz sklepów komiksowych za tydzień. -"Hetalia #3" będzie za ok. dwa tygodnie. Gdy tylko do nas trafi, na naszej stronie pojawi się odpowiedni nius, a osoby z odbiorem osobistym otrzymają dodatkowo maila z informacją, iż już można przychodzić do naszego biura po odbiór zamówienia.

Opóźnienie Liberty Liberty

Dodany przez: Naq - 2010-09-20 16:58:25 - 9035 unikalnych wyświetleń;

Dzisiejszego dnia dotarła do nas gotowa wersja „Liberty Liberty” jednak po otwarciu paczki z mangą z przykrością stwierdziliśmy, iż drukarnia źle przycięła gotowe tomiki. Poprawiona wersja jest ponownie drukowana i powinna trafić do nas w piątek. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem „Liberty Liberty” będzie można zakupić już podczas Przeglądu Anime organizowanego przez Multikino w Warszawie oraz na konwencie Otakon.

Koniec prac nad Liberty ★ Liberty!

Dodany przez: Yanek - 2010-09-08 12:58:48 - 4095 unikalnych wyświetleń;

Wszystkich oczekujących na "Liberty ★ Liberty!" informujemy, iż komiks przechodzi właśnie ostatnią fazę korekty i do piątku trafi do druku. Tym samym wysyłka komiksu przesunie się na 16 września. Data nie powinna ulec zmianie.

Zapraszamy na wrześniowy Otakon

Dodany przez: Yanek - 2010-09-02 01:19:16 - 16435 unikalnych wyświetleń;

Jest mi niezmiernie miło zaprosić wszystkich fanów naszego magazynu na organizowany przez naszą redakcję konwent "Otakon"! W sobotę, 25 września spotkamy się w Domu Kultury Świt, aby przez cały dzień zgłębiać dwa fenomeny japońskiej kultury.

Będziemy podziwiać męskich, brutalnych i kipiących testosteronem twardzieli - nieważne czy jest to Onizuka, Guts czy samotny ronin przemierzający bezdroża Nipponu - mówimy o prawdziwych mocarnych facetach. Powiemy też o delikatnych, uroczych i rozkosznych niewiastach oraz o wszystkim co słodkie. Nie straszna nam Hello Kitty, idolki czy choćby sama Ami Mizuno albo piąty skład Morning Musume!!!

Uprzedzając liczne pytania, bo już nie możemy się opędzić od telefonów i maili: wejściówki będzie można zamówić TYLKO I WYŁĄCZNIE przez sklep yatta.pl; sprzedaż wejściówek ruszy w sobotę, 4 września o godzinie 18:00. Przypominam, iż w zeszłym roku wejściówki rozeszły się szybciej niż błyskawicznie - dlatego jeśli zamierzacie odwiedzić nasz konwent - sobota 4 września 18:00 na yatta.pl - tatuaż na czole, aby nie zapomnieć i FIGHTO!

Strona konwentu http://otakon.pl, chwilowo nie zachwyca ilością informacji, ale czeka na premierę konwentowej grafiki, nad którą pracuje nasza dobra koleżanka Goku. Od piątku możecie spodziewać się niemal codziennych update'ów dotyczących konwentu. Aktywna jest też strona wydarzenia w serwisie społecznościowym facebook - śledźcie ją, ponieważ tam też pojawiać się będą ważne wiadomości.

Przy organizacji konwentu pomaga nam wspaniała i nieoceniona ekipa stowarzyszenia Animatsuri oraz liczne grono patronów i sponsorów.

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 Następny › Ostatni »