Marcowe premiery

Dodany przez: Naq - 2011-02-26 18:27:51 - 6286 unikalnych wyświetleń;

Już na początku marca do sklepów komiksowych oraz sieci salonów Empik trafi najnowszy numer magazynu „Otaku”. Tym razem postanowiliśmy dokładniej przyjrzeć się mandze „One Piece”, która została niedawno wydana na naszym rynku. Prócz tego, sprawdziliśmy czy druga seria „Kuroshitsuji” jest lepsza od pierwszej, mangowy „Zmierzch” dorównuje swojej książkowej wersji, „Onegai Teacher” wciąż śmieszy, a także czy bezimienny sprzedawca medykamentów sprawi, że zapomnimy o całym świecie, oglądając „Mononoke”. Zajmiemy się też kwestią cenzury w Kraju Kwitnącej Wiśni oraz grą „Bleach: The 3rd Phantom”. A na deser... pierwsza część artykułu „Bizony – zarys klasyfikacji”, w którym poznamy wszystkie typy bishōnenów, które przewijają się mangi i anime.
28. numer „Otaku” będzie kosztować tyle co zwykle, czyli 7,90 zł. Jego okładkę już od 7 lutego można było zobaczyć na profilu magazynu Otaku w serwisie Facebook.

To jednak nie koniec nowości. W marcu ukaże się także pierwszy tom mangi „Tokyo Toy Box”, autorstwa Ozawy Takahiro i Seo Asako (kryjących się pod pseudonimem UME). Dwutomowa seria będzie publikowana w ramach kolekcji „Otaku 4 Boys”. Tomik można już zamawiać w sklpie yatta.pl.

Opis „Tokyo Toy Box”:
Akihabara, Tokio. Niewielka wytwórnia gier wideo - Studio G3, walczy o byt na okrutnym rynku. Jej dyrektor, idealistyczny, nieodpowiedzialny, wiecznie nieogolony Tenkawa Taiyō zrobi absolutnie wszystko, by stworzyć grę, która podbije serca ludzi.
Ōtemachi, Tokio. Odnosząca sukcesy w świecie biznesu karierowiczka Tsukiyama Hoshino przeżywa kryzys ambicji, gdy zostaje nagle przeniesiona do podupadającej wytwórni gier z zadaniem wydźwignięcia jej z problemów finansowych.
W to i tak niefortunne połączenie dwóch zupełnie różnych światów – żyjącego ideałami Taiyō i twardo stąpającej po ziemi Tsukiyamy, wdziera się firma będąca prawdziwą potęgą na rynku gamingowym, a wraz z nią – tajemniczy Sensui Izuru. Tak zaczyna się gra, w której stawką jest istnienie Studia G3!
„Tokyo Toy Box” to precyzyjne ukazanie bezpardonowych realiów rynku gamingowego „od kuchni”, gdzie polem walki są komputery, a bronią – wyobraźnia. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana japońskich gier!


Jednocześnie informujemy, iż wydanie mangi „Figure Maker” zostaje przesunięte na czas nieokreślony. Niestety, autor mangi – Okada Matsuoka nie przedłużył umowy pozwalającej wydawnictwu Gentosha na publikacje i sprzedaż praw licencyjnych do jego komiksu. Tym samym, pomimo podpisanych umów przedwstępnych, zmuszeni byliśmy na wykreślenie go z naszych planów wydawniczych na pierwsze półrocze 2011 roku. Jeśli Okada Matsuoka postanowi na nowo podpisać umowę z wydawnictwem, na pewno jego manga ukaże się w Polsce.

RE: Marcowe premiery
Popełnił: Quithe (85.222.21.???); Popełniono: 2011-02-27 06:45:16
Kiedy można spodziewać się Toyboxa w sklep.gildia.pl? Właśnie zarejestrowałem się tylko po to, żeby zadać to pytanie. Wymaganie podania danych adresowych to przesada. Poza tym avka nie mogę dodać (z dziesięć linii problemów wyskakuje na górze strony po kliknięciu "dodaj").
RE: RE: Marcowe premieryNumer klienta: 14
Popełnił: Naq (62.121.67.???); Popełniono: 2011-03-01 15:19:08
W sklepie gildii będzie na początku kwietnia. Jeśli chodzi o podawanie adresu - mamy jedną bazę użytkowników, która obsługuje strony otaku.pl, studiojg.pl oraz sklep internetowy yatta.pl, dlatego też podanie adresu jest wymagane.
RE: (...) RE: Marcowe premiery
Popełnił: Quithe (85.222.21.???); Popełniono: 2011-03-01 18:12:00
Kwiecień mnie satysfakcjonuje. Wbija się to akurat w pakiet do kupienia. A jeśli nie zaliczycie poślizgu i wydanie mi się spodoba, pewnie powoli zacznę zmieniać o was zdanie na bardziej pozytywne. Co do bazy, domyśliłem się, że tak to funkcjonuje, ale powinny być to pola opcjonalne. Wasz sklep mnie zupełnie nie interesuje i z powodu waszych założeń, że każdego powinien, musiałem bawić się wklepywanie byle jakich znaków. Ani z tego korzyści dla mnie, ani dla was. Kto będzie zainteresowany, ten wypełni rubryki przed zrobieniem zakupów. Teraz wygląda to tak, jakbyście tworzyli bazę teleadresową do celów marketingowych... Radzę się porządnie nad tym zastanowić i wprowadzić zmiany. Dziękuję za odpowiedź.
RE: Marcowe premiery
Popełnił: Dejikos (83.10.70.???); Popełniono: 2011-03-08 08:59:31
Ponieważ nie posiadam konta na facebooku, w tym komentarzu podzielę się swoimi uwagami odnośnie Drug-on. - Pusty dymek na stronie 19. - Rozmazane plamy na końcu tomiku przy opisach postaci. Wygląda to tak, jakbyście nie wyczyścili pierwotnego tekstu. - Typesetting - zmora wszystkich wydawnictw. Tu wypadł... kiepsko. - Dziwne dzielenie wyrazów - ale że nie jestem polonistką i mam o tym nikłe pojęcie, powiedzmy, że nie jest to zarzut. Poza tym, czytało się dobrze. Manga mnie zainteresowała na tyle, żeby kupić kolejny tom.
RE: RE: Marcowe premiery
Popełnił: Dejikos (83.10.70.???); Popełniono: 2011-03-08 09:06:47
Miałam jeszcze dodać, że podoba mi się papier ;)
RE: RE: Marcowe premieryNumer klienta: 14
Popełnił: Naq (62.121.67.???); Popełniono: 2011-03-08 13:03:53
Rozmazane plamy to zamazany tekst autorki - taki sam jak w oryginale. Dymek też oryginalny - pusty.
RE: (...) RE: Marcowe premiery
Popełnił: Dejikos (83.10.70.???); Popełniono: 2011-03-08 17:50:17
Być może, nie widziałam oryginału. Jednak co do plam, to mogliście je jednak usunąć (takie jest moje zdanie).
RE: RE: (...) RE: Marcowe premieryNumer klienta: 14
Popełnił: Naq (62.121.67.???); Popełniono: 2011-03-08 21:56:49
Jeśli byśmy mogli - to by ich nie było.
RE: (...) RE: Marcowe premiery
Popełnił: Dejikos (83.10.70.???); Popełniono: 2011-03-08 22:04:56
W takim razie szkoda, że ktoś się na to nie zgodził ;)
RE: Marcowe premiery
Popełnił: Dejikos (83.10.70.???); Popełniono: 2011-03-08 19:55:52
To teraz kilka słów o Croquis. - Za ciasno sklejony, w niektórych miejscach miałam problemy z rozszyfrowaniem co jest napisane przy grzbiecie. - W kilku miejscach słabo wyczyszczony oryginalny tekst. - Skaczące po dymkach kwestie (typesetting). - Widocznie obcięte strony. - I chyba papier trochę gorszy (dla mnie) niż w Drug-on (albo mi się wydaje). Mam dosyć ważne pytanie - czy manga nie miała zostać wydana z obwolutą? Na opublikowanych przez Was zdjęciach wydawało mi się, że obwoluta jest, a u mnie jest nadruk na okładce (jak w LL).
RE: RE: Marcowe premiery
Popełnił: ShinSei (178.36.102.???); Popełniono: 2011-03-08 22:04:11
Fakt, w "nowościach wydawniczych" przy opisie tomiku jest wyraźnie napisane: kolor, obwoluta
RE: RE: Marcowe premiery
Popełnił: Chilies (89.76.104.???); Popełniono: 2011-03-08 22:49:05
"Widocznie obcięte strony." No w końcu Croquis musi utrzymać tradycję zaczętą przez Liberty Liberty ? A tak na serio mnie też to niesamowicie nurtuje. Do tego, o ile w LL numerowanie stron pojawiło się ze 5 razy, tutaj nie znalazłam ŻADNEGO numerka...
RE: (...) RE: Marcowe premiery
Popełnił: Dejikos (83.8.253.???); Popełniono: 2011-03-09 08:38:43
LL bazowało na wersji amerykańskiej, która była węższa od japońskiej, natomiast Croquis na japońskiej. Dlatego jest to tak bardzo widoczne.
RE: Marcowe premiery
Popełnił: Suri (89.73.171.???); Popełniono: 2011-03-18 20:51:30
Witam, chciałabym poruszyć temat Kuroshitsuji. Wiem, że zapewne przejadły się Wam takie komentarze, jednak umieszczenie newsa (no, nie taki on znowu nowy) o tym, że zamierzacie wydać tę mangę, do czegoś zobowiązuje. Na początek muszę powiedzieć, że moja opinia nie jest jedyną i nie tylko ja czekam na informacje, co w sprawie tej mangi. Otóż to. Czekam bardziej na info, niż na samą mangę. Poinformowaliście o tym, że zamierzacie wydać Kuroshitsuji na początku października, a w tej chwili mamy połowę marca. Wszystko byłoby w miarę ok, gdyby nie termin i specjalna grupa na Facebooku. Na chwilę obecną jest w niej 1 157 członków, którzy czekają podobnie, jak ja. "Śpieszcie się! Na Wasze prace, filmiki, zdjęcia, listy i wpisy do grupy czekamy do 29 października!" Zastanawiam się, po co był ten termin, skoro nic się nie wydarzyło po tym czasie. Muszę powiedzieć, że przedstawienie jakiegokolwiek terminu zobowiązuje do napisania, co dalej. Czemu miał służyć ten 29 października, skoro teraz jest taka cisza w próżni? Mam nadzieję, że nie odbierzecie tego jako jakąś napaść. Zwyczajnie zarówno ja, jak i wiele innych osób, chcemy wiedzieć, co się dzieje i po prostu na czym stoimy. Trochę szkoda, jeśli ta informacja z października była na wyrost. Proszę o odpowiedź, Su.