Listopadowe premiery wydawnicze

Dodany przez: mbloch - 2023-10-30 15:29:33 - 1424 unikalnych wyświetleń;

Dziś przychodzimy do Was z dużą aktualizacją, a konkretnie wstępnym planem do końca roku. Mimo szczerych chęci niestety nie udało nam się zrealizować naszych październikowych planów, za co Was bardzo przepraszamy. Od kilku tygodni nasz dział graficzny działa w bardzo osłabionym składzie – w ostatnim czasie, głównie z uwagi na długotrwałe urlopy zdrowotne i okolicznościowe na jakiś czas wykruszyła nam się znacząca część zespołu. Na część tych zmian byliśmy gotowi, niektóre jednak pojawiły się dość nagle, i choć zatrudniliśmy w to miejsce czterech nowych grafików, minie trochę czasu, zanim dział odzyska dawne siły przerobowe. Aby ten proces możliwie jak najbardziej przyspieszyć, od grudnia planujemy zatrudnić kolejne cztery osoby, ale biorąc pod uwagę, że do końca roku pozostało realnie półtora miesiąca, musimy bardzo okroić ilość premier, która ukaże się w listopadzie i grudniu. Mimo to, mamy bardzo konkretny plan, jak nadrobić to przesunięcie.

Mangi z końcówki września są oczywiście w druku, podobnie jak duża część zapowiedzianych w październiku premier, ale nie możemy dodać do tej puli zbyt wielu nowych pozycji. W związku z tym, że tych przesunięć nie nadrobimy na bieżąco, tak jak radziliśmy sobie z przesunięciami od stycznia, po raz pierwszy w tym roku będziemy powielać na infografice przesunięte mangi (z wyłączeniem „Zapisków zielarki” i „Sasaki i Miyano”, które mamy otrzymać jutro). Jednakże – nie oznacza to, że będzie to trwały przeskok, nie chcemy też oficjalnie wydłużać cykli wydawniczych. Choć nie nadrobimy wszystkiego naraz, zamierzamy w przyszłym półroczu systematycznie te przesunięcia nadrabiać, tak jak robiliśmy to od stycznia – poprzez robienie przyspieszonych lub podwójnych premier. Docelowo będziemy chcieli skrócić również cykle wydawnicze niektórych dłuższych serii – jednak ten ostatni punkt zależeć będzie bezpośrednio od tego, jak szybko uda nam się przeszkolić nowe osoby.

W kwestii premier nowości festiwalowych – tak jak i sam festiwal premiery, i przedpremiery przesunęły się o miesiąc, czyli ich drugie tomy ukażą się w styczniu i lutym. Nowe tytuły, które zapowiedziane były na grudzień, również nie dotknie ta sytuacja – głównie dlatego, że nowości przygotowywane są z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, zatrzymanie lub przesunięcie ich premier w żaden sposób nie wpływa na bieżące wydania.

Poniżej zamieszczamy tytuły, które ukażą się w listopadzie i grudniu, ale niewykluczone, że lista ta trochę się rozszerzy. Na ten moment wolimy jednak podać jak najbardziej realne minimum. Pod kątem tłumaczenia i redakcji plan jest realizowany na dużo do przodu, więc gdy tylko uporamy się z niedoborami w dziale graficznym, będziemy mogli sprawnie nadrobić to przesunięcie – zwłaszcza że wkrótce kończymy i doganiamy bardzo dużo serii.

LISTOPAD
Zakazane śledztwa Rona Kamonohashiego 1 – przedpremiera 3.11
Pochi Kuro 1 – przedpremiera 3.11
Gachiakuta 1 – przedpremiera 3.11
Muzeum. Seryjny morderca śmieje się w deszczu 1 – przedpremiera 3.11
Gannibal 1 – przedpremiera 3.11
Alice in Borderland 1 – przedpremiera 3.11
Pan Złol ma dziś wolne 1 – premiera 3.11
Wind Breaker 1 – premiera 3.11
Gdy zapada zmrok 1 – premiera 3.11
Hiraeth. Na spotkanie śmierci 1 – premiera 3.11
Nie drocz się ze mną Nagatoro 11 – prenumerata do 5.11, premiera 8.11
Haikyu!! 8 – premiera 9.11
Black Clover 3 – prenumerata do 5.11, premiera 13.11
Shamana King 13 – prenumerata do 3.11, premiera 7.11
Kaiju No.8 8 – prenumerata do 3.11, premiera 8.11
OMG! Mój kumpel z gry online okazał się moim potwornym szefem!!! 2 – prenumerata do 3.11, premiera 8.11
Zew nocy 6 – prenumerata do 10.11
Hirano i Kagiura 3 – prenumerata do 10.11
Tokijskie singielki i ich tęgie rozkminy 6 – prenumerata do 12.11
Yona w blasku świtu 24 – prenumerata do 12.11
Hanako, duch ze szkolnej toalety 16 – prenumerata do 12.11
Niech śmierć nas rozdzieli 3 – prenumerata do 12.11
Grand Blue 17 – prenumerata do 13.11
Znaki naszych uczuć 3 – prenumerata do 13.11
Fairy Tail 42 – prenumerata do 13.11
Tokyo Aliens 3 – prenumerata do 13.11
Kolory naszego życia 3 – ostatni tom – prenumerata do 23.11
Frieren. U kresu drogi 4 – prenumerata do 23.11
Ten przeklęty świat 4 – ostatni tom – prenumerata do 24.11

W grudniu ukażą się:
MASHLE 8
Elden Ring: Artbook
Niech pan pomoże, panie redaktorze! 1
Pink Heart Jam
Beastars 16
Dandadan 4
Love of Kill 7
Sayonara Sorcier
Indigo Blue
Dorohedoro 9
Tęczowy świat VS ostatni hetero 3
Kaguya-sama. Miłość to wojna 17
Seven Deadly Sins 26
Moja gwiazda 7