Zmiany dotyczące wydań

Dodany przez: ajaworska - 2023-08-30 15:23:33 - 479 unikalnych wyświetleń;

Czy zauważyliście, że do sprzedaży wracają poszukiwane przez Was starsze serie, takie jak adaptacje H.P. Lovecrafta czy "Trigun"? Już niedługo będziemy mieć dla Was jeszcze więcej podobnych ofert, ale najpierw chcielibyśmy uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć więcej o mechanizmach i procesach związanych z takimi wydaniami.

Obecnie, w naszej ofercie znajdziecie ponad 200 serii wydawniczych, a w nich około 1200 indywidualnych publikacji. Liczba ta rośnie co roku o około 20% - tak więc już za kilka lat, w naszej ofercie pojawi się aż 2000 woluminów!
Niestety magazyny nie są z gumy, a koszty, które rosły w ostatnich latach, wciąż idą w górę.

Oczywistym rozwiązaniem w takiej sytuacji byłoby usuwanie starszych czy mniej popularnych tytułów ze sprzedaży. Ale mimo wszystkich wyzwań, jakie wiążą się z utrzymaniem w dodruku pełnej oferty, chcemy aby zarówno nowi czytelnicy mogli zacząć swoją przygodę z naszymi mangami, jak i kolekcjonerzy mieli możliwość uzupełnienia swoich serii. Nie chcemy, aby nasze starsze tytuły były dostępne tylko w serwisach ogłoszeniowych, w których sprzedawcy sztucznie podbijają ich ceny do absurdalnych poziomów. Wciąż będziemy utrzymywać dostępność naszych serii, zachowując jak najlepszą, charakterystyczną dla Studia JG wysoką jakość druku, z uwzględnieniem wszystkich pierwotnie zastosowanych uszlachetnień (jak selektywne użycie różnych folii, metaliczne farby itd.).

Nasze plany na najbliższe miesiące i lata wyglądają następująco: - Starsze serie będą otrzymywać nowe życie - w nadchodzącym czasie będziemy wprowadzać coraz więcej różnego rodzaju reedycji i wydań 2w1 oraz omnibusów. Kierunek ten pozwoli cieszyć się danym tytułem czytelnikom o krótszym stażu (podwójne wydania łatwiej będzie zebrać), zaś wielbicielom edycji kolekcjonerskich umożliwi zdobywanie nowych wyjątkowych pozycji. W przypadku każdego tytułu będzie to kwestia indywidualna i osobno będziemy o nich informować. Jesteśmy natomiast bardzo ciekawi, które mangi najchętniej widzielibyście w odświeżonej edycji - Wasze propozycje zostawcie w komentarzach!

- Pakiety archiwalnych dodruków - aby uniknąć dodruków "po kilka sztuk" dla pojedynczych tomów najstarszych serii, będziemy z czasem wprowadzać możliwość zakupu archiwaliów w pakietach - rozwiązanie to przetestowaliśmy wielokrotnie, także na tegorocznym Pyrkonie, i zawsze cieszyło się ono popularnością. Jeśli jednak brakuje Wam pojedynczego tomu w jednej z naprawdę starych serii - polecamy nie zwlekać zbyt długo z zakupem, ponieważ trudno nam powiedzieć, jak długo pojedyncze tomy będą dostępne osobno w sprzedaży.

- Bieżące dodruki - z rozmów, które od jakiegoś czasu prowadzimy z drukarniami, jednoznacznie wynika, że zapowiedziane na przyszły rok podwyżki wynagrodzeń, mediów i opłat w dalszym ciągu będą podnosić koszty druku i magazynowania - i to dość znacznie. Ma to bezpośredni wpływ na wzrost cen wydań i tempo dostosowania ich do bieżących realiów.

- Szeroka dystrybucja - jak zauważyliście, w ostatnich miesiącach liczba dostępnych w Empiku serii uległa znacznemu powiększeniu, a półki z mangą przeniosły się na dział książki. Nasze mangi dostępne są także w wielu innych mniejszych i większych sieciach księgarskich i stale pracujemy nad tym, aby nasza oferta w całości była dostępna w jak najszerszej skali.

Co to oznacza dla Was w najbliżej przyszłości?
Przy drukach kolejnych nowych tomów oraz dodrukach archiwaliów, serie będą przechodzić aktualizację cen. Jako przykład tendencji wzrostowej może posłużyć obecny dodruk czternastu tomów mangi "Hanako, duch ze szkolnej toalety", który zleciliśmy w ostatnich dniach. W nowych realiach, pierwsza ich wycena podnosiła cenę okładkową aż do 29,99 zł! Dzięki długim negocjacjom, udało się nam obniżyć końcową cenę do 27,99 zł. Ta sama cena widnieje także na wchodzącym właśnie do sprzedaży tomie 15, jednak do końca września, zarówno 15 tom, poprzednie tomy oraz prenumeraty tej serii, będziecie mogli zakupić na Yatta.pl po starej cenie. Zanim więc zmiany cen dla "Hanako" wejdą w życie, macie jeszcze minimum miesiąc na uzupełnienie braków po starych cenach! O kolejnych planach dodruków w miarę możliwości będziemy Was informować z wyprzedzeniem, choć z uwagi na ilość tomów w dodrukach (ponad 1200) nie zawsze może to być możliwe.

- Tak jak już wspominaliśmy, nie będziemy wprowadzać radykalnej i nagłej zmiany cen okładkowych dla nowości i dodruków, jak byliśmy zmuszeni to zrobić w styczniu 2022r. (dla całości oferty), natomiast w latach 2024-2025 nieuchronne będą podwyżki cen nowych tomów do poziomów:
- ceny 27.99-29.99 dla publikacji B6+
- ceny 32.99-34.99 dla publikacji A5
Wysokość ceny tomiku w obrębie tych widełek zależna będzie wyłącznie od kosztów produkcji, a zatem bardziej niszowe lub droższe w produkcji serie znajdą się w tym wyższym pułapie. Wydania nietypowe i edycje specjalne będą wyceniane indywidualnie.
- Wybrane starsze tytuły pojawią się w wydaniach 2w1 oraz omnibusach - o każdej zmianie będziemy informować indywidualnie, jesteśmy też otwarci na Wasze sugestie!
- Aby utrzymać w sprzedaży najstarsze serie, z czasem będziemy je sprzedawać i dodrukowywać jako pakiety.
- Ceny wszystkich prenumerat nie zmienią się co najmniej do końca października, więc przez dwa miesiące możecie zabezpieczyć swoje zakupy w starych cenach (wyjątek stanowi seria "Hanako" - tu ceny zmienią się od 1 października).