Nowości wydawniczych już tej jesieni!

Dodany przez: Urd - 2022-08-05 17:26:06 - 1684 unikalnych wyświetleń;

Czy można lepiej zacząć weekend niż od zapowiedzi nowości? Dziś mamy dla Was aż pięć fantastycznych premier!

Na pierwszy ogień idzie seinen „Oshi no ko” – kolejne dzieło autora serii „Miłość to wojna”. Odkryjcie mroczną stronę świata japońskich idolek w tej niezwykle wciągającej i pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji mandze. Kolejną propozycją na naszej liście jest „Yofukashi no uta” – opowieść o pięknej wampirzycy i cierpiącemu na bezsenność nastolatku, który zakosztował uroków nocy. Trzecią z naszych premier jest „Koroshi ai” – historia niezwykłej współpracy łowczyni głów i poszukiwanego zabójcy. Ale, ale! Nie zapomnieliśmy też o starszych czytelnikach. Od absolutnej królowej gatunku josei trafi w Wasze ręce „Tokyo tarareba musume” - manga o trzech singielkach po trzydziestce i ich życiu w wielkim mieście. Na koniec zaś zostawiliśmy przezabawną komedię „Otome monster carmelize”. Opowieść o uroczej nastolatce, która nie może się zakochać, bo gdy zbytnio się podekscytuje... zmienia się w gigantycznego potwora!

Tradycyjnie, jeśli zakupicie prenumeraty na powyższe tytuły do poniedziałku włącznie i posłużycie się kodem rabatowym IDOLKA – otrzymacie dodatkowe 5% rabatu!

OSHI NO KO
Goro jest młodym lekarzem z małego miasteczka. Pewnego dnia do szpitala, w którym pracuje, zgłasza się nastoletnia dziewczyna w ciąży. Mężczyzna szybko rozpoznaje Ai Hoshino, wschodzącą gwiazdę sceny muzycznej, a zarazem swoją ulubioną idolkę. Zdając sobie sprawę, że w show-biznesie nie ma miejsca na sentymenty, obiecuje zachować jej sekret w tajemnicy. Niestety wkrótce dochodzi do straszliwego zdarzenia, które zapoczątkuje łańcuch zaskakujących zdarzeń…

Oto historia nastoletnich idoli probujących przetrwać w świecie zbudowanym na oszustwach, kłamstwach i elastycznie kształtowanych półprawdach. Jak daleko posuną się, aby osiągnąć sukces?

Autor: Aka Akasaka, Mengo Yokoyari
Gatunek: seinen, psychologiczny, tajemnica
Liczba tomów: 8+
Format: B6+
Premiera: październik

YOFUKASHI NO UTA
Nastoletni Ko Yamori na pozór niczym nie różni się od swoich rówieśników. Jednak, choć jest powszechnie lubiany i ma powodzenie wśród dziewczyn, żadna z tych znajomości zupełnie go nie cieszy. Nie widząc sensu w dalszym chodzeniu do szkoły, ostatecznie podejmuje decyzję, aby z niej zrezygnować. Niestety w konsekwencji tego wyboru zaczyna cierpieć na bezsenność. Pewnej nocy wymyka się z domu i spotyka piękną wampirzycę, Nazunę. Zafascynowany nową znajomością coraz bardziej pragnie sam stać się taki, jak ona. Jednak, aby zostać wampirem, należy spełnić pewien nietypowy warunek...

Autor: Kotoyama
Gatunek: shonen, komedia, akcja
Liczba tomów: 12+
Format: B6+
Premiera: październik
KOROSHI AI
Chateau Dankworth to młoda łowczyni głów działająca z ramienia niezależnej organizacji. Pewnego dnia na jej drodze staje nieuchwytny zabójca - Ryang-ha Song. Gdy dochodzi do starcia, różnica ich poziomów okazuje się zbyt duża i kobieta szybko kończy na celowniku. Jednak zamiast zabić Chateau, mężczyzna składa jej propozycję nietypowej współpracy. Oferta jest niezwykle kusząca, zwłaszcza dla początkującej łowczyni, ale czy komuś takiemu jak Ryang-ha można zaufać...? Oto początek trzymającej w napięciu niebezpiecznej gry, w której każda pomyłka może kosztować życie.

Autor: Fe
Gatunek: shojo, akcja, psychologiczny, romans
Liczba tomów: 12+
Format: B6+
Premiera: października
TOKYO TARAREBA MUSUME
Rinko to pewna siebie niezależna kobieta, która z pozoru ma wszystko – wymarzoną karierę, własne biuro w modnej dzielnicy, a nawet osobistą asystentkę! Mimo to wieczory, zamiast w ramionach księcia z bajki, spędza na zakrapianych posiadówkach z dwiema najlepszymi przyjaciółkami. Wymiana ploteczek na temat mody, pracy czy facetów, których nie poślubiły, stanowi stały element ich babskich wieczorów. Rinko zaś, jak na zapaloną scenarzystkę przystało, nie ustaje w snuciu alternatywnych scenariuszy... własnego życia! Pewnego dnia, niczym grom z jasnego nieba, spada na nią brutalna prawda – ma już 33 lata i wciąż jest singielką! Czując na karku oddech nadciągającego staropanieństwa, kobieta uroczyście przysięga znaleźć sobie męża do czasu rozpoczęcia olimpiady w Tokio...

Czy Rinko zdoła zrealizować swoje postanowienie? Przed Wami zakręcona seria o miłości, kobiecej przyjaźni oraz poszukiwaniu tego, co w życiu najważniejsze.

Autor: Akiko Higashimura
Gatunek: josei, komedia
Liczba tomów: 9
Format: A5
Premiera: październik
OTOME MONSTER CARMELIZE
Dla szesnastoletniej Kuroe miłość to prawdziwe przekleństwo. Dziewczyna cierpi bowiem na pewną nietypową przypadłość... Za każdym razem, gdy za bardzo się czymś podekscytuje, przechodzi częściową transformację w potwora! Pokryta łuskami szponiasta łapa czy wypustki na grzbiecie udaje jej się w razie potrzeby ukryć pod luźnymi ubraniami i wieść relatywnie zwyczajne życie. Jednak wszystko zmienia się, gdy zainteresowanie jej osobą wykazuje najprzystojniejszy chłopak w szkole. Już po pierwszym wspólnym wyjściu emocje dziewczyny sięgają zenitu i Kuroe... zmienia się w gigantyczne monstrum!

Czy dziewczyna zdoła się zakochać i nie zrównać przy tym całego miasta z ziemią? Przed Wami potwornie urocza i przerażająco zabawna komedia rrromantyczna!

Autor: Spica Aoki
Gatunek: seinen, komedia, romans
Liczba tomów: 6+
Format: B6+
Premiera: październik