Szczegółowe informacje na temat zmian cen od 1 stycznia

Dodany przez: Urd - 2021-12-21 15:37:30 - 722 unikalnych wyświetleń;

Jak informowaliśmy Was już jakiś czas temu, od przyszłego roku ceny naszych mang ulegną zmianie.

Od kilku miesięcy ceny druku rosły praktycznie z dnia na dzień - utrudnienia w dostawach papieru (zwłaszcza kartonu), wysoka inflacja i ogólne podwyżki cen we wszystkich sektorach rynku przyczyniły się do nagłych zmian w wycenach zamówień na druk. W konsekwencji ceny na przestrzeni kwartału poszły w górę nawet o 70-80% (głównie twarde oprawy). Tendencja ta niestety szybko się nie zmieni, zwłaszcza że planowane na przyszły rok podwyżki prądu szczególnie uderzą w drukarnie, które otwarcie mówią o kolejnych wzrostach cen.

W listopadzie uprzedzaliśmy o tej sytuacji, dziś natomiast przedstawiamy wszystkie szczegółowe informacje na temat naszych tytułów i ich nowych cen. Na początku chcemy przypomnieć, że mangi a także prenumeraty na niewydane jeszcze tytuły można będzie zakupić po starych cenach do 31 grudnia. Wielu z Was zapewne ucieszy informacja, że po Nowym Roku mangi w prenumeratach zachowają swoją darmową wysyłkę oraz dodatki. Nowe progi cenowe:

- format standardowy B6+ - 25,99 zł (1 zł podwyżki od obecnego progu)
- format powiększony A5 - 29,99 zł (2 zł podwyżki od obecnego progu)
- wydania serii exclusive (A5 + twarda oprawa) - 49,99 zł

Wydania nietypowe:
(czyli posiadające większą liczbę stron/więcej kolorowych stron/droższe materiały lub licencję)
- Miłość doda ci skrzydeł, Online Game Nakama... (prenumerata) - 27,99 zł
- Łowca dusz, tomy opowiadań H.P Lovecrafta - 32,99 zł
- Pasożyt - 35,99 zł
- Bakemonogatari (edycja specjalna) - 39,99 zł
- Twoje imię. (light novel) - 34,99 zł
- Log Horizon (light novel) - 34,99 zł
- Toradora! (light novel) - 49,99 zł
- Zniewolony książę - 49,99 zł
- Helena Wiktoria - 49,99 zł

Dlaczego podnosimy ceny wszystkich tytułów?
Nasza polityka wydawnicza zakłada, by nasze mangi (także te starsze) były dostępne przez cały czas, a co za tym idzie na bieżąco dodrukowujemy wszystkie wydane przez nas serie (wyjątek stanowią bardzo nietypowe przypadki, gdy np. licencji nie da się przedłużyć z przyczyn od nas niezależnych). Nie jest to jednak ani proste, ani tanie - ceny dodruków w przeliczeniu na tom, są wyższe niż pierwotny druk, zwłaszcza że dla starszych serii nakład dodruku jest mały (przez to droższy) i sprzedaje się stosunkowo wolno, co podnosi koszty magazynowania.

Mimo planowanych zmian cenowych, nie będziemy w tym roku rezygnować z wyprzedaży remanentowej, która zawsze odbywała się w sieci Yatta.pl w ostatnim tygodniu grudnia. Wiemy, że na nią czekacie i wielu z Was będzie chciało uzupełnić swoje kolekcje po starych cenach. Mamy nadzieję, że pozwoli Wam to choć trochę mniej odczuć te niefortunne, acz nieuniknione zmiany.