Zmiana cen od 1 stycznia

Dodany przez: mbloch - 2021-11-24 13:54:01 - 719 unikalnych wyświetleń;

Dziś mamy dla Was kilka ważnych informacji. Jak już wcześniej sygnalizowaliśmy, zbliżają się podwyżki cen mang i zgodnie z obietnicą uprzedzamy wcześniej o terminie zmian progów cenowych.

Jak wiecie, w ostatnich miesiącach rynek wydawniczy boryka się z niedoborami papieru, zwłaszcza kartonu, co powoduje szybki wzrost cen druków. Wyceny, które przygotowują nam drukarnie na niektóre tomy (zwłaszcza w twardej oprawie) są dziś nawet 90% wyższe niż te, które obowiązywały na początku roku.

Ceny zmieniają się z tygodnia na tydzień, a drukarze zapowiadają od stycznia jeszcze bardziej odczuwalny skok cen, spowodowany planowanymi podwyżkami cen prądu (którego maszyny drukarskie pochłaniają naprawdę dużo), systemowymi podwyżkami we wszystkich sektorach rynku i rosnącą inflacją. W związku z tym od stycznia będziemy zmuszeni podnieść ceny niemal wszystkich wydawanych przez nas mang.

W grudniu podamy Wam więcej szczegółów, ale dajemy znać z wyprzedzeniem, żeby każdy mógł uzupełnić swoje kolekcje po starych cenach.

Osoby, które do końca roku zakupią prenumeraty na kolejne tomy serii, nie będą musiały dopłacać do tych tomów w przyszłym roku, mimo iż od stycznia również ceny prenumerat zostaną zmienione.

Regulacja cen jest niestety konieczna, jednak dzięki niej będziemy w stanie między innymi utrzymać dodruki zarówno nowszych, jak i starszych serii.