Servamp i Girl Friends już u nas
2015-06-02
W ten piękny słoneczny dzień przybyły do nas tomiki dwóch naszych mang. Dziewczynki oczywiście też uwielbiamy, ale teraz to jednak "Servamp" cieszy nas najbardziej. Wygląda ślicznie i już niedługo sami będziecie mieli okazję się o tym przekonać. Co prawda słoneczne dni nie są dla wampirów zbyt zdrowe, ale nie zamierzamy z wysyłką czekać do zmierzchu. Chociaż tekturowych trumienek na magazynie nie mamy, liczymy, że standardowe akcesoria do pakowania wystarczą, żeby prenumeraty nie stanęły w płomieniach. Cóż, zaryzykujemy.

"Servamp" #1
Bohaterem tej historii jest piętnastoletni Shirota Mahiru, który najbardziej na świecie ceni sobie spokojne, wolne od niespodzianek i komplikacji życie. Pewnego dnia zabiera z ulicy małego czarnego kota, przynosi go do domu i nadaje imię Kuro. Ku jego wielkiemu zdziwieniu nowy zwierzak okazuje się być… wampirem. W dodatku takim, który w swojej ludzkiej postaci nijak nie przypomina groźnego krwiopijcy. Nic mu się nie chce, nie przepada za przemocą, a sama myśl, że miałby podjąć się jakiegoś działania wywołuje w nim niemal samobójcze odruchy. Ale za to nie odmówiłby kubeczka herbaty. Jak się okazuje jest on jednym z legendarnych wampirzych sług, którzy związują się kontraktem ze swoim ludzkim mistrzem. I chociaż sam Shirota nie ma ochoty utrudniać sobie życia tego typu układem, a oferowanie swoich usług dla leniwego wampira stanowi przejmującą męczarnię, nasi bohaterowie szybko zostaną wplątani w odwieczny konflikt, w którym aby przeżyć trzeba stanąć do walki.

"Girl Friends" #4
Choć Akko dała Mari wyraźny znak, iż odwzajemnia jej uczucia, relacja między dziewczynami wcale się nie wyjaśniła. Mari nie może uwierzyć, że pocałunek nie był jedynie oznaką przyjaźni i stara się zachować dystans, co dodatkowo komplikuje całą sytuację. Czy nadchodząca wycieczka szkolna będzie dobrą okazją, aby przyjaciółki doszły do porozumienia? A może wręcz przeciwnie?

A oto nasz plan dystrybucji:
- wtorek - rozsyłamy prenumeraty
- środa - tomiki będzie można zakupić w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie
- piątek - mangi będą dostępne w sieci salonów empik i sklepach komiksowych