Pięć fantastycznych nowości - już wkrótce!
2022-02-18
Dobrze widzicie! Przed Wami nie jedna, ale aż pięć fantastycznych wiosennych nowości! Na początek „Haikyu!!” – najsłynniejsza manga sportowa ostatnich lat już wkrótce trafi w Wasze ręce! Czy komuś jeszcze trzeba ją przedstawiać...? Jeśli zaś lubicie dobry humor, wartką akcję i macie sentyment do przygód pewnego czarodzieja z blizną, bez wątpienia pokochacie shōnen „MASHLE”. A może wolelibyście klimatyczne połączenie komedii i horroru? W tym przypadku polecamy niepowtarzalny seinen „Mieruko-chan”. Fanów starszych shōjo z pewnością ucieszy „Zettai Kareshi” autorstwa Yuu Watase, mistrzyni komediowych romansów, znaną choćby z „Fushigi Yuugi”. Na koniec mamy coś dla wszystkich spragnionych trochę dłuższej serii z gatunku boys’ love – przed Wami popularna komedia „Sasaki to Miyano”!

Jeśli zdecydujecie się zakupić wymienione wyżej nowości w prenumeracie do poniedziałku włącznie i posłużycie się kodem rabatowym SPORT, otrzymacie dodatkowe 5% rabatu!

To jak – macie w tym zestawieniu swojego faworyta?

HAIKYU!!
Shoyo Hinata jest zafascynowany siatkówką, choć jego niski wzrost nie wróży mu zawrotnej kariery. Gdy w gimnazjum z trudem zdołał zebrać drużynę i wyjechać z nią na prawdziwe zawody, ta już w pierwszym meczu została rozgromiona przez faworytów turnieju. Wśród jego przeciwników znalazł się Król Boiska, genialny Tobio Kageyama, który nie omieszkał powiedzieć Shoyo kilku ostrych słów. Od tego czasu chłopak marzy o rewanżu i z tą myślą zgłasza się do klubu siatkarskiego liceum Karasuno. Ku jego rozpaczy do tej samej drużyny pragnie wstąpić również Tobio!

Autor: Haruichi Furudate
Gatunek: shōnen, sportowy
Format: B6+
Liczba tomów: 45
Premiera: maj
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny

MASHLE
W świecie, w którym każdy praworządny obywatel potrafi używać magii, Mash Burnedead codziennie oddaje się... intensywnym treningom siłowym! Nastolatek skrywa bowiem pewien sekret – nie posiada żadnych mocy. Gdy pewnego dnia jego skrzętnie ukrywana tajemnica wychodzi na jaw, jedyną szansą, by umknąć wymiarowi sprawiedliwości, staje się ukończenie szkoły magii – i to z najlepszym wynikiem! Ale czy dla kogoś takiego jak Mash będzie to w ogóle możliwe?

Oto początek nietypowej historii o magii... którą rozgromi czysta siła napakowanych mięśni!!!

Autor: Hajime Koumoto
Gatunek: shōnen, komedia, moce nadprzyrodzone
Liczba tomów: 9+
Format: B6+
Premiera: maj
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny

MIERUKO-CHAN
Pewnego dnia nastoletnia Miko zaczyna dostrzegać upiorne postacie, których nie widzi nikt poza nią. Mrożące krew w żyłach maszkary pojawiają się znienacka, bez względu na porę i okoliczności. Co zrobić z tak przerażającą przypadłością? Uciekać, walczyć, a może szukać pomocy? Miko zbiera w sobie całą odwagę i postanawia te wszystkie zjawy... całkowicie ignorować!

Oto przewrotna, przerażająco śmieszna komedia grozy, która przypomni Wam, że strach ma wielkie oczy... ale lepiej nie odwzajemniać tego spojrzenia!

Autor: Tomoki Izumi
Gatunek: seinen, komedia, horror
Liczba tomów: 6+
Format: B6+
Premiera: maj
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny

ZETTAI KARESHI
Riiko Izawie nie wiedzie się w miłości. Nic więc dziwnego, że gdy pewnego dnia ekscentryczny sprzedawca pyta ją, czego najbardziej potrzebuje, ta bez namysłu odpowiada: "chłopaka"! Ku zdziwieniu dziewczyny mężczyzna wręcza jej wizytówkę z adresem sklepu internetowego. Wiedziona ciekawością wyszukuje poleconą stronę i odkrywa, że oferuje ona „modele idealnego ukochanego”. Niewiele myśląc, zamawia egzemplarz dla siebie, a gdy paczka dociera, ze środka wytacza się... goły przystojniak! Czy to koniec miłosnych zmagań Riiko, czy raczej początek wielkich kłopotów?

Autor: Yuu Watase
Gatunek: shōjo, komedia, romans
Liczba tomów: 6
Format: B6+
Premiera: maj
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny

SASAKI TO MIYANO
Miyano to spokojny nastolatek, który w sekrecie zaczytuje się mangami BL. Choć sam nie pragnie podobnych romansów w prawdziwym życiu, nie przeszkadza mu to postrzegać świat przez pryzmat ulubionych komiksów. Pewnego dnia poznaje Sasakiego, starszego ucznia, który niczym typowy protagonista pomaga mu przerwać szkolną bójkę. I choć w oczach Miyano jest to klasyczna klisza fabularna, chłopak wprost nie może opędzić się od nowego znajomego, który nie dość, że wszędzie za nim chodzi, to jeszcze uparcie chce go lepiej poznać. Co więcej, gdy Sasaki dowiaduje się o nietypowym hobby młodszego kolegi, wcale go to nie odstrasza, a wręcz... sam wciąga się w temat!
Oto pełna uroku, przezabawna komedia o zagorzałym fanie BL i przebojowym przystojniaku, który wywróci jego życie do góry nogami!

Autor: Shou Harusono
Gatunek: shōnen-ai, komedia
Liczba tomów: 8+
Format: B6+
Premiera: maj
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny