Nowości wydawnicze SJG Kids
2023-09-01
Dziś mamy dla Was fantastyczny news dotyczący SJG Kids - czyli naszej linii wydawniczej poświęconej japońskiej książce dziecięcej! Przed Wami aż 5 nowych tytułów i możemy obiecać, że to nie koniec naszych propozycji dla najmłodszych!

Na początek dwie serie o słynnym Detektywie Pupie – genialny śledczy wraz z czytelnikami rozwiązuje skomplikowane zagadki i łapie nawet najbardziej zuchwałych złoczyńców. Ten niezwykły bohater pomaga kształtować samodzielne myślenie i uczy rozwiązywania problemów, a wszystko to w formie zabawy dla całej rodziny! Pierwszy album z serii, "Detektyw Pupa i złodziej słodyczy", trafi do sprzedaży już 15 września!

Kolejna pozycja na naszej liście to seria „Tyranozaur”. Tytułowy bohater uczy się budować relacje i więzi z innymi dinozaurami mimo różnic, które na pierwszy rzut oka wydają się nie do pokonania. Te przezabawne i mądre opowieści na pewno zajmą specjalne miejsce w Waszej domowej biblioteczce. Pierwszy tom pod tytułem "Ale z ciebie kąsek!" trafi do sprzedaży już w listopadzie!

Trzecią serią wydawniczą, która również zadebiutuje w listopadzie, jest „Hela”. Ta prosta, przeznaczona dla najmłodszych historia w humorystyczny sposób przedstawia sytuacje z życia dziewczynki o charakterku z piekła rodem. Tego potwornego słodziaka każdy rodzic zna aż za dobrze - w końcu czasem wszystkie dzieci są jak Hela!

Natomiast już w grudniu na sklepowych półkach zagoszczą „Zwierzobusy” - grupa niezwykłych przyjaciół, którzy są... zwierzątkami i autobusami w jednym! Poprzez swoje przygody uczą najmłodszych nie tylko bezpieczeństwa na drogach, ale również empatii, konieczności pomagania innym, a także roli przyjaźni w codziennym życiu.

Prenumeraty na wszystkie serie możecie już teraz zamawiać na stronie Yatta.pl - każdy, kto dokona zamówienia do poniedziałku włącznie i posłuży się kodem rabatowym KIDS2023, otrzyma dodatkowe 5% rabatu!


Detektyw Pupa – album
Tom 1: Detektyw Pupa i złodziej słodyczy
Detektyw Pupa to wielki miłośnik herbaty i ciasta z batatów, a zarazem genialny śledczy, który rozwiąże każdą zagadkę! Tym razem przyjdzie mu zmierzyć się ze sprawą włamania do cukierni, podczas którego skradziono wszystkie słodycze! Czy detektyw zdoła wytropić złodzieja?
Pomóż mu odnaleźć wskazówki i złapać sprawcę!
Autor: Troll
Wiek: 3+
Tryb wydawniczy: trzymiesięczny
Premiera: 15 września

Detektyw Pupa – książka
Tom 1: Detektyw Pupa: Szyfr Fioletowej Damy
Najzabawniejszy detektyw świata zaprasza wszystkich do wspólnego rozwiązywania zagadek! Tym razem Detektyw Pupa rusza na pomoc Fioletowej Damie, która pragnie odnaleźć zaginiony rodzinny skarb. Czy jednak wskazówki, jakie pozostawili jej przodkowie, nie okażą się za trudne do odszyfrowania? Pomóż detektywowi rozwiązać tę sprawę!
W tym tomie czekają na nas dwa śledztwa: „Szyfr Fioletowej Damy” i „Skradziony deser”!
Autor: Troll
Wiek: 6+
Tryb wydawniczy: trzymiesięczny
Premiera: październik

Tyranozaur
Tom 1: Ale z ciebie kąsek!
Dawno temu na świat przyszedł młody ankylozaur. Pewnego dnia znalazł go ogromny tyranozaur i już chciał pożreć malucha, gdy ten nagle uczepił się jego nogi i... nazwał tatą. Zdziwiony drapieżnik postanowił stanąć na wysokości zadania i wychować małego roślinożercę jak własnego syna.
Autor: Tatsuya Miyanishi
Wiek: 6+
Tryb wydawniczy: trzymiesięczny
Premiera: listopad

Hela
Tom 1: Hela mówi nie!
Poznajcie Helę, rozrabiakę o piekielnym charakterku! Ta urocza psotnica rozbawi małych i dużych, bo przecież czasem… wszystkie dzieci są jak Hela!
Autor: Keropons, Aimi Hara
Wiek: 1+
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: listopad

Zwierzobusy
Tom 1: Zwierzobusy i zguba
Zwierzobusy to niezwykła grupa przyjaciół, która daje z siebie wszystko, by zostać profesjonalnymi autobusami. W szkole uczą się o bezpieczeństwie na drogach, a po lekcjach bawią się i pomagają innym.
Tym razem zwierzobusy znalazły czyjąś zgubę i zrobią wszystko, by zwrócić ją właścicielowi!
Autor: Shiho Kotera
Wiek: 3+
Tryb wydawniczy: trzymiesięczny
Premiera: grudzień