Plan wydawniczy Studia JG
2010-10-03
Ponieważ dostajemy wiele pytań o to kiedy i jakie mangi zamierzamy wydać, postanowiliśmy zaprezentować Wam nasz plan wydawniczy do końca 2010 roku.

Na dniach ukaże się trzeci tom „Axis Powers Hetalia” oraz 26. numer magazynu „Otaku”. Jeszcze w październiku do sieci salonów Empik trafią także dwie kolekcje wydawnicze: „Otaku 4 boys” oraz „Otaku 4 girls”. Wśród tytułów, które ukażą się w ramach nich znajdziecie one-shoty oraz krótkie serie liczące po 2-3 tomy. Mangi będą opakowane w folię i będą wzmocnione tekturowymi "pleckami" - ma to na celu polepszenie ich jakości na Empikowej półce (wszyscy wiemy jak jest w Empiku... tu się pogniecie, tu się naderwie i nikt tomiku nie kupi). Najprościej porównać obydwie kolekcje do sposobu w jaki w Empiku umieszczane są filmy IDG. W naszych kolekcjach jako pierwsze ukażą się (znane już Wam ze sklepów komiksowych) pierwszy tom komedii ecchi „Boys of Summer” oraz shōnen-ai „Liberty Liberty”.

Listopad przyniesie nam 27. numer „Otaku” oraz prawdziwy rarytas dla fanów „Hetalii” – ponad 100-stronicowe kompendium „Otaku Max Hetalia” . Prócz tego rozpoczniemy serię „Drug-on” , autorstwa Misaki Saitō. Poniżej znajdziecie opis pierwszego tomu serii:

„Drug-on” #1
Legenda głosi, że na tajemniczej wyspie Dragon’s Beak działa potężna magia, która może spełnić nawet najskrytsze marzenie każdego, komu uda się tam dostać. Długi kamienny most łączący ląd z wyspą jest pilnie strzeżony, co jeszcze bardziej podsyca wyobraźnię pragnących spróbować szczęścia mieszkańców portu. Trójka przyjaciół spotyka pod starym zamczyskiem Alice – młodziutką dziewczynę o zagadkowych mocach, która pomaga im dostać się na wyspę. Wielka przygoda zmienia się w koszmar, gdy przychodzi im doświadczyć na własnej skórze prawdziwej natury Dragon’s Beak, zwanej też Wyspą Potworów…

W grudniu zaś czeka nas prawdziwy zalew nowych tytułów. W ramach serii „Otaku 4 boys” i „Otaku 4 girls” ukażą się dwa one-shoty: lekka komedia „Figure Maker” oraz shōnen-ai „Croquis” autorstwa Hinako Takanagi. Prócz tego, na sklepowych półkach pojawi się pierwszy tom „Tokyo Toy Box” oraz długo wyczekiwany drugi tom „StarCraft: Frontline”. No i oczywiście nie zabraknie grudniowego numeru „Otaku” :)

Informację, na którą chyba wszyscy czekają zostawiliśmy na koniec...

Tak! Zamierzamy wydać „Kuroshitsuji”!!!

Na pierwszy tomik musimy jednak poczekać. Ale... Jeśli chcecie nam pomóc i skrócić czas oczekiwania na „Kuro” w Polsce możecie:
  • zapisać się do grupy na Facebooku TAK dla Kuroshitsuji w ofercie Studia JG!
  • nagrać i umieścić w serwisie YouTube filmik, w którym opowiecie o tym jak bardzo chcecie, aby Studio JG wydało „Kuroshitsuji” (link do filmiku można wysłać na kuroshitsuji@studiojg.pl)
  • narysować/wydziergać/ulepić z gliny/wymazać pastą do zębów dowód uwielbienia dla serii „Kuroshitsuji”, zeskanować lub sfotografować i wysłać do nas na adres kuroshitsuji@studiojg.pl
  • wszystkie z powyższych, a nawet więcej!

Mówiąc krótko, każda forma pokazania uwielbienia dla tej serii wysłana do nas na kuroshitsuji@studiojg.pl lub do naszej redakcji pod adres Studio JG, Al. Jana Pawła II 72/42 00-175 Warszawa, zostanie przekazana w listopadzie wydawnictwu Square Enix.
Każdy Wasz głos poparcia pozwoli przyśpieszyć termin publikacji pierwszego tomu „Kuroshitsuji” w Polsce. Śpieszcie się! Na Wasze prace, filmiki, zdjęcia, listy i wpisy do grupy czekamy do 29 października!

Update: wyjaśnienie sprawy z O4B i O4GPonieważ w wielu komentarzach mylicie koncepcje "Otaku 4 boys" i "Otaku 4 girls" postanowiliśmy powiedzieć dokładnie czym jest O4B i O4G.

Każda seria publikacji trafiająca do Empiku na dział prasy otrzymuje swój unikalny indeks serii. W wypadku komiksów jednotomowych musielibyśmy z każdym takim komiksem zwracać się z prośbą o wyrobienie nowego indeksu. Aby uniknąć biurokratycznej procedury i przyśpieszyć cały proces otrzymaliśmy dwa indeksy na serie wydawnicze (kolekcje) w ramach których publikowane będą mangi. Tym samym, jeśli będziemy publikować np. jednotomowego „Figure Maker'a” w Empiku opakowany on zostanie w folie, dołożona zostanie tekturowa wkładka z wielkim logiem Otaku i będzie traktowany jak fragment większej kolekcji a nie jak pojedynczy tytuł. Dzięki temu możemy publikować krótkie serie i pojedyncze tytuły częściej. Nie ma to nic wspólnego z publikowaniem magazynu z fragmentami mang ani innymi pomysłami, które padają w komentarzach.