Plan wydawniczy 2016

Dodany przez: Urd - 2016-01-15 17:02:12 - 10139 unikalnych wyświetleń;

Tak jak zapowiadaliśmy pod koniec zeszłego roku, przygotowaliśmy dla Was obszerną rozpiskę premier, statusów i planów na nadchodzące półrocze. Przez ostatnie dwa miesiące intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby ustalić realne daty wydań i wierzymy, że nie będziemy musieli już nic przesuwać. Jak możecie zauważyć z naszej strony zniknął długoterminowy kalendarz wydawniczy. Zdecydowaliśmy się na zapowiadanie premier na miesiąc do przodu. W ten sposób zniknie wiele nieporozumień, jakie sprawiała rozpiska, którą nasz system generował automatycznie (a nam ciężko było nadążyć z ich modyfikowaniem). Przejdźmy jednak do części, która interesuje Was najbardziej.

STARSZE SERIE:
- „Opowieść panny młodej” #7 – premiera: luty (kolejny tom w drugiej połowie roku);
- „Książę Piekieł” #5 – premiera: marzec (cykl dwumiesięczny);
- „Alicja w Krainie Koniczyny” #1 – premiera: marzec (cykl dwumiesięczny);
- „Loveless” #5 – premiera: maj (cykl dwumiesięczny);
- „Toradora - light novel”* #1 (wydanie 2w1) – premiera: czerwiec (kolejne dwutomowe wydanie ukaże się w drugiej połowie roku);
- „Giga Tokyo Toy Box” #5 – premiera: maj (cykl zmieni się z trzy- na dwumiesięczny);
- „Acid Town” #5 ; „Toradora!” #8 – wydania tomikowe nie ukazały się jeszcze w Japonii;
- „Oblubienica czarnoksiężnika”, „Spice & Wolf”, „Zakuro” - serie oczekują na termin wydania. Najpewniej ukażą się w pierwszej połowie roku.

* Niestety z powodów osobistych musieliśmy zmienić osobę odpowiedzialną za tłumaczenie książki. Zdecydowaliśmy się oddać nowelkę naszej najbardziej doświadczonej tłumaczce - Paulinie Ślusarczyk-Bryła, jednak w chwili, gdy zapadła ta decyzja miała już ona bardzo dużo rozpoczętych projektów. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was zirytował wydłużony termin oczekiwania, ale był to jedyny sposób, aby „Toradora!” osiągnęła poziom, z którego będziemy mogli być dumni, a Wy zadowoleni.

OTAKU I SMASH!
Obydwa wydawane przez nas magazyny ukazywać się będą do 10. dnia miesiąca premierowego. Najbliższe wydania: "Otaku" - luty, "SMASH!" - marzec.

POZOSTAŁE TYTUŁY:
Cykle wydawnicze pozostałych tytułów pozostają bez zmian, czyli w większości wypadków są dwumiesięczne.

INFOGRAFIKA - 2015/2016
Na początku roku udostępniliśmy powyższą grafikę. Jak widać znalazł się na niej również ogólny zarys nowych serii na nadchodzący rok. Większość z Was bardzo żywiołowo zareagowała na wzmiankę o nowościach, jednak od razu uprzedzamy, że z ich ogłoszeniem jeszcze trochę musimy zaczekać. Większość tytułów, o których mowa w infografice wynegocjowaliśmy jeszcze w połowie 2015r. i uważamy, że najpierw konieczna była reforma starego cyklu wydawniczego, a dopiero później skupienie sie na nowościach. Co najważniejsze, dzięki temu zabiegowi, w momencie pierwszej publikacji będziemy dysponować gotowymi tomikami na kilka wydań naprzód.

Planujemy ogłosić pierwsze nowości pod koniec lutego. Znajdą się w nich premiery zaplanowane na Pyrkon. Idąc za oznaczeniami z infografiki będą to:
- light novel
- komedia szkolna
- „tytuł, który zrywa czapki z głów”

Na Pyrkon przygotujemy również przedpremierowo:
- serię „z cycem” imprintu Osiem Macek
- horror

Pozostałe trzy nowości (yuri; komedia/przygoda/shounen; komedia/romans/seinen) zostaną wydane w drugiej połowie roku, a ogłosimy je na Pyrkonie.

RE: Plan wydawniczy 2016
Popełnił: SilveryFoxxx (178.37.5.???); Popełniono: 2016-01-15 23:46:58
Tyle nowości ostatnio na naszym rynku mangowym, tyle ciekawych serii, a kasy tak mało T_T Czekam z niecierpliwością na koniec lutego w takim razie :)
RE: Plan wydawniczy 2016
Popełnił: mila (95.171.200.???); Popełniono: 2016-01-16 22:04:53
„Książę Piekieł” #5 – premiera: marzec (cykl dwumiesięczny); „Loveless” #5 – premiera: maj (cykl dwumiesięczny); ??? Uwierzę jak zobaczę na półce w Empiku. Co nie zmienia faktu, że do tej pory nie raczyliście łaskawie odpowiedzieć, czemu TO TYLE TRWAŁO.
RE: RE: Plan wydawniczy 2016
Popełnił: MomoChihiru (78.8.50.???); Popełniono: 2016-01-18 15:40:23
Wydawało mi się, że była już wzmianka o tym, czemu tyle to trwa ;)
RE: Plan wydawniczy 2016
Popełnił: MomoChihiru (78.8.50.???); Popełniono: 2016-01-18 15:42:30
Mam nadzieję, że uda się w końcu wydać dalsze tomy Księcia Piekieł i Loveless, tak się złożyło, że kupuję obydwie serie :) Trzymam kciuki i czekam na nowości, może znajdzie się coś dla mnie. Dobrze by było bo dużo kupowanych przeze mnie serii w tym roku się kończy :(
RE: Plan wydawniczy 2016
Popełnił: Asami-chi (77.254.168.???); Popełniono: 2016-02-05 18:50:40
A co z Zakuro? :