Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!

Dodany przez: Yanek - 2015-03-23 15:54:54 - 24188 unikalnych wyświetleń;


Aby wynagrodzić Wam wszystkie smutki związane z poniedziałkiem, przygotowaliśmy dla Was wiosenny deszcz nowości!
Nie przeciągając zatem dłużej – pierwszym tytułem jaki dla Was mamy, jest manga, o którą wielokrotnie nas prosiliście, mianowicie zamknięta w siedmiu tomach kolejna seria przygód Alicji: „Clover no Kuni no Alice - Walc Kota z Cheshire” – tym razem trafimy do Krainy Koniczyny.
Drugą niespodzianką, jaką dla Was mamy jest manga, która swoimi okładkami trochę błędnie sugeruje gatunek yaoi. Niech nie zrażają się przeciwnicy tego gatunku, ponieważ ten element będzie jedynie bardzo subtelnym dodatkiem do niezwykle intrygującej fabuły. A mowa oczywiście o „Ilegenes”.
Zapowiedzią której byliście szczególnie ciekawi było oczywiście wielokrotnie wspominane light novel. A jest to świetna szkolna komedia, na podstawie której powstała ciesząca się dużą popularnością manga i anime: „Toradora!”.
Na koniec zaś pozostał ten interesujący wszystkich tytuł, którego raczej niewielu spodziewało się zobaczyć na polskim rynku. Miło nam zatem ogłosić, że otwieramy się na zupełnie nowy obszar gatunkowy, który z pewnością ucieszy wszystkich dorosłych fanów płci męskiej. Przed Wami – „Monster Musume”, którego animowana wersja niedawno została zapowiedziana na wakacje. Równocześnie - rusza także nasz nowy projekt wydawniczy „Osiem Macek” - pod jego logiem ukazywać się będą komiksy, na które zabrakło miejsca w naszym podstawowym katalogu wydawniczym. Pierwsza publikacją tego imprintu będzie właśnie seria „Monster Musume”.

To już wszystkie z wymienionych premier.

Usatysfakcjonowani?

Zapewne. I zapewne też nie wszyscy – przecież dobrze Was znamy. Ale spokojnie, dla tych ostatnich dodamy, że otrzymaliśmy już kolejne ciekawe licencje i gdy tylko zakończymy wszelkie formalności niezwłocznie je Wam ogłosimy!

Alicja w Krainie Koniczyny - Walc Kota z Cheshire
Tytuł oryginalny: Clover no Kuni no Alice - Cheshire Neko to Waltz
Autor: Mamenosuke Fujimaru, QuinRose
Gatunek: romans, fantasy,
Liczba tomów: 7 (seria zakończona)
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: lipiec 2015
Opis: Nadszedł czas ma kolejne przygody Alicji! Tym razem trafia ona do Krainy Koniczyny – nie jest jednak sama, towarzyszy jej kot z Chashire o imieniu Borys. Ale oczywiście w tej wersji nie tylko ma różowiutkie, futerkowe uszka, ale też jest niezwykle przystojnym młodzieńcem. Od którego zresztą bardzo trudno jej się będzie opędzić. Ale czy romans z takim lekkoduchem to na pewno dobry pomysł? W końcu Alicja miała już okazję przekonać się, że romanse w Krainie Czarów nie zawsze muszą się kończyć jak w bajce.
Ilegenes - Kokuyou no Kiseki
Autor: Kachiru Ishizue, Mizuna Kuwabara
Gatunek: akcja, science fiction, szkolne życie
Liczba tomów: 5 (seria zakończona)
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: lipiec 2015
Opis: Ilegenes to wyspa będąca znanym na całym świecie ośrodkiem badań, symbolem postępu technologii i inżynierii genetycznej. Jednak zarówno oficjalne badania, jak i znajdująca się na wyspie Akademia Militarna to jedynie przykrywka dla nielegalnego biznesu wartego fortunę. Na Ilegenes tworzone są bowiem klony sprzedawane za ogromne pieniądze na czarnym rynku. Jeden z uczniów akademii, 17-letni Fon Fortinbras Littenber, jako dziecko był świadkiem śmierci swoich rodziców. Aby zemścić się za tę zbrodnię postanowił nie tylko doprowadzić do zaprzestania nielegalnej działalności naukowców z Ilegenes, ale też doprowadzić do ostatecznego zniszczenia wyspy.
Toradora! Light Novel
Autor: Yasu, Yuyuko Takemiya
Gatunek: komedia, romans, życie szkolne
Liczba tomów: 10 (seria zakończona), light novel ukaże się w Polsce w 5 tomach (wydania zbiorcze)
Tryb wydawniczy: kwartalny
Premiera: lipiec/sierpień 2015
Opis: Ryūji Takasu rozpoczyna nowy rok szkolny w liceum. Chociaż chłopak ma wiele zalet, w tym łagodny charakter i zamiłowanie do porządku, jego wygląd działa przeciwko niemu. Odziedziczona po ojcu twarz mordercy odstrasza rówieśników, utrzymując ich w przekonaniu, że mają do czynienia z młodocianym recydywistą. Jakby tego było mało, pierwszego dnia szkoły naraża się osóbce, będącej drugim (obok niego) postrachem okolicy. Mowa o Taidze Aisace, dziewczynie, która przez swoje drapieżne usposobienie, połączone z niepozornym wzrostem dorobiła się przydomku Tyci Tygrys. Jakby tego było mało, niedługo później, Ryūji przypadkowo odkrywa głęboko skrywany miłosny sekret Taigi, czego Tyci Tygrys, ani myśli puścić mu płazem. Od teraz będzie musiał nie tylko pomóc jej w sercowych problemach, ale też zaradzić we wszystkich życiowych kryzysach. Tak rozpoczynają się perypetie bohaterów tak różnych i podobnych zarazem jak smok i tygrys.
Monster Musume no Iru Nichijou
Autor: Okayado
Gatunek: komedia, ecchi, fantasy, seinen
Liczba tomów: 7 (kontynuowane)
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: 29 maj, konwent Magnificon EXPO 2015
Opis: Świat się zmienił odkąd przed trzema laty na światło dzienne wyszedł fakt, że chimery, centaury czy inne hybrydy nie są jedynie bohaterami opowiastek, którymi straszy się dzieci. Wszystkie legendarne potwory postanowiły ujawnić ludziom swoją obecność i… zdecydowały się wtopić w społeczeństwo. Jak można przypuszczać, nie jest to rzecz łatwa, jeśli posiada się łuski, dwie głowy czy końskie kopyta. W tym celu postał rządowy program, który ma na celu socjalizację wszystkich tych niezwykłych stworzeń. Niektórzy ludzie będą mieli zatem okazję gościć u siebie nowych obywateli i towarzysząc im w codziennych czynnościach, zdołają wdrożyć im zasady funkcjonowania w społeczeństwie. Zupełnie przez przypadek zaszczyt ten pada między innymi na nastoletniego Kurusu Kimihito, do którego domu zostaje oddelegowana urocza lamia (pół kobieta, pół wąż) Miia. Nowa lokatorka posiada libido na wysokości drapacza chmur, a jej maniery można eufemistycznie określić jako bezpośrednie. Choć Kurusu szalenie się jej podoba, a i chłopak nie pozostaje na nią obojętny, prawo surowo zabrania krzyżowania gatunków. Żeby jednak nie było zbyt prosto, niedługo do wspólnoty lokatorskiej dołącza harpia i kobieta-centaur. Cóż, Kurutsu z pewnością nie będzie mógł narzekać na brak mocnych wrażeń...

Więcej informacji o imprincie "Osiem Macek" znajdziecie na facebookowym profilu projektu

RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: Molly770 (77.113.140.???); Popełniono: 2015-03-23 16:05:10
Nic dla mnie, a Noragami poszło sie je... kochać :P
RE: RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: arhus (78.88.84.???); Popełniono: 2015-03-23 16:09:41
Omg, dziękuję za Monster Musume, jestem taka szczęśliwa
RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: Beduin (178.36.79.???); Popełniono: 2015-03-23 16:32:45
Czy naprawde nikt nie widzi tego że MASA osób pragnie na rynku Noragami? Od jakiś 2 karnawałów z nowościami tylko widze komentarze typu: niee znów nie ma Noragami... Popieram ten tytuł w 100%. A żadne wydawnictwo nie chce sie jednoznacznie na ten temat wypowiedzieć. >wkurzu wkurzu< Z tego co tu podano to jedynie Toradora mnie interesuje, a liczyłem na coś więcej ehh :/
RE: RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: Shanon (77.255.59.???); Popełniono: 2015-03-23 16:50:56
Ugh, wiem. A byłam na 90% procent pewna, że WRESZCIE dostanę moją ukochaną mangę. UGHH. Ta manga to naprawdę kawał dobrej roboty, jest popularna (w pełni na to zasłużyła, dawno nie czytałam czegoś tak dobrego), więc i kupców by nie brakło. Dziwię się, że jeszcze żadne wydawnictwo tego nie wydało, bo z pewnością zysk byłby niemały. Być może to wina japończyków, kto wie? Ale po co robią nam nadzieję, podpuszczają, dają niejednoznaczne odpowiedzi? :/ Powinni jasno napisać "Nie wydamy tego tytułu", "Od nas nie ma co liczyć na ten tytuł".
RE: (...) RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: AkaSe (81.190.216.???); Popełniono: 2015-03-23 17:55:30
Możliwe, że któreś z wydawnictw stara się o tytuł, ale nic nie jest pewne, więc ani nie potwierdzają, ani nie zaprzeczają. Jest też możliwość, że 2 czy 3 wydawnictwa się o to starają, jednak żadne nie jest na poziomie "mamy zgodę" lub "mamy odmowę".
RE: RE: (...) RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: AkaSe (81.190.229.???); Popełniono: 2015-05-05 16:27:17
Hah, wcale się nie pomyliłam!
RE: RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: kama190 (213.77.57.???); Popełniono: 2015-03-23 16:54:27
No cóż być może masa osób chce Noragami po polsku ( ja na pewno bym nie narzekała :) ale trzeba wziąść pod uwage to że żeby wydać po polsku trzeba mieć pierw zgodę od japońskiego wydawnictwa danej mangi (jeśli się nie myle 8/) być może po prostu mają jakieś ale co do jej wydania, to też przecież nie jest takie hop siup i już można ją wydać.
RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: Damian3800 (93.176.221.???); Popełniono: 2015-03-23 16:33:42
Wielkie dzięki za Toradora Light Novel i Monster Mosume. Napewno będę j kupował. Mam takie małe pytanko dlaczego Light Novelka Toradora jest az za 39,99zł za tom. Czy jest to książka 2 w 1 czy tylko 1 tom w tej cenie
RE: RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!Numer klienta: 14
Popełnił: Naq (212.180.230.???); Popełniono: 2015-03-23 16:40:14
Tak, "Torka" będzie wydawana w tomikach zbiorczych 2 w 1.
RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: Nelinnor (178.252.58.???); Popełniono: 2015-03-23 17:18:41
Świetna wiadomość, na pewno kupię Toradorę żeby wesprzeć rynek light novel, zresztą nie tylko dlatego, z chęcią przeczytam. Jeżeli wydalibyście kiedyś Spice & Wolf na podobnej zasadzie jak tutaj, to byłoby wspaniale, świetne uzupełnienie wydawanej przez Was mangi. Wiem, że takie pojedyncze głosy nie mają wielkiego znaczenia, ale dorzucam swoją cegiełkę, wiedzcie że zainteresowanie jest +1. ;) Pozostaje tylko życzyć dobrych wyników sprzedaży!
RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: Amuro Ray (87.206.42.???); Popełniono: 2015-03-23 19:11:40
Fajnie, że wydajecie MonMusu, w końcu jakieś dobre ecchi od czasu mang Urushihary. Oczywiście mam nadzieję, że bez żadnych cięć, czy innych inwencji twórczych. ;-) Toradora też zapowiada się interesująco, co prawda mangi nie czytałem, ale anime było bardzo przyjemne, więc pewnie też sięgnę. Podsumowując kolejny raz wśród zapowiedzi waszego wydawnictwa znajduję coś dla siebie, czyli fajnie jest.
RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: Palemeczka0704 (95.215.233.???); Popełniono: 2015-03-23 20:34:45
Ile stron będzie mieć tomik Toradory?
RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: Jillian (193.192.179.???); Popełniono: 2015-03-23 20:53:37
No, no... Tyle nowości za jednym zamachem ;) Kocham Was. Jako fanka macek mam wielką ochotę kupić Monster Musume, choć to pewnie tytuł nie dla mnie .-. Ilegenes też wygląda intrygująco... Szkoda, że light novel to nie Toaru Majutsu no Index ;) Wydacie kiedyś? Proooszę~! ;)
RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: Okajima (213.199.254.???); Popełniono: 2015-03-23 21:04:04
W końcu jakieś ecchi! Tego tytułu akurat się nie spodziewałem, ale zawsze coś. Mam tylko nadzieję, że nie planujecie niemiłej niespodzianki w formie cenzury.
RE: RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: K4I (195.95.144.???); Popełniono: 2015-03-24 08:52:00
Uważam, że ogłoszenie takiej pozycji, a potem jakakolwiek cenzura trochę nadszarpnęła by jednak wizerunek wydawnictwa.. Aczkolwiek było by miło gdyby sami zainteresowani wypowiedzieli się w tej kwestii :-)
RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: SilveryFoxxx (178.37.10.???); Popełniono: 2015-03-23 22:56:33
Dziękuję za Toradorę LN i Ilegenes :) Trochę szkoda, że żadnym z tytułów nie było Noragami, ale mam już od Was moją ukochaną Kamisamę, także i tak jestem w pełni usatysfakcjonowana :)
Popełnił: MaoS (89.228.137.???); Popełniono: 2015-03-24 00:07:35
Bardzo się czeszę na wieść o novelce Toradory oraz Monster Musume, proponuje tylko co do tego drugiego byście ofoliowali tomiki i dali znaczki +18, byle by tylko nie robić cenzury, bo tego pewnie każdy fan tego tytułu jak i ogólnie mang, by nie zdzierżył. Trzymam kciuki
RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: Tadek (91.189.136.???); Popełniono: 2015-03-24 12:39:54
Jak ecchi bez cenzury,to kupuję.
RE: RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: RoyalBlue (83.30.154.???); Popełniono: 2015-03-24 12:47:51
Ja też :P. Potwierdzili na asku że bez cenzury ^^
RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: RoyalBlue (83.30.154.???); Popełniono: 2015-03-24 12:47:23
Mi także smutno z powodu braku Noragami na naszym rynku, ale trzeba mieć nadzieję ;). Na LN Toradora i nową Alicję czekam od dawna więc jestem usatysfakcjonowany.
Mój portfel
Popełnił: Laserman (89.228.153.???); Popełniono: 2015-03-24 16:09:29
Oj, coś czuję, że mój portfel zostanie doszczętnie opróżniony ze wszelkich zaskórniaków.
RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: Damian3800 (93.176.221.???); Popełniono: 2015-03-24 18:08:34
Czy będziecie też wydawać Spin-Off Toradora Light Novel
RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: hirie123 (91.239.205.???); Popełniono: 2015-03-25 17:06:35
Wielkie dzięki za LN Toradory. mam nadzieję, że następnym razem wydacie także Toaru Majutsu no Index light novel. ale byłoby wtedy faajnie!
RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: Dzikusek (78.10.250.???); Popełniono: 2015-03-28 11:23:00
Miałem wielką nadzieje, że tą novelką będzie Kokoro Connect :/
RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: Vatt`ghern (176.221.120.???); Popełniono: 2015-04-15 07:49:03
Kolejna Toradora! do kolekcji, już szykuję miejsce na półce zaraz obok oryginału. :D
RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: Tadek (91.189.136.???); Popełniono: 2015-06-10 12:13:54
Monster ma opóźnienie,można wiedzieć kiedy wyjdzie.
RE: Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!
Popełnił: hirie123 (91.239.205.???); Popełniono: 2015-08-19 17:33:10
można wiedzieć, kiedy mniej więcej wyjdzie toradora ln?