Lawina styczniowych nowości

Dodany przez: Naq - 2015-01-06 15:42:12 - 5745 unikalnych wyświetleń;


Święta, święta i po świętach, jak mawiał polski klasyk. A co jest lepszego na styczniowe śniegi od dobrej mangi? Jeszcze więcej mang! I "Otaku" na dodatek!

By zatem nie przedłużać Waszego oczekiwania, poniżej znajdziecie nasze styczniowe nowości:

- Otaku #53
Przed Wami styczniowy numer „Otaku”! W karnawałowy nastrój wprowadzą Was wymieniający się ciałami bohaterowie serii „Kokoro Connect”, o trochę mroczniejszy klimat zadba Czarny Szermierz z „Berserka”, a załoga Słomkowych Piratów powróci ze zdwojoną dawką szaleństwa i wariacji. Oprócz działu nowości poszerzył się także „Offroad” i „Kultura”. Znajdziecie tam artykuł na temat fenomenu zespołu Babymetal, odkryjemy także tajemnicze sceny jakie rozgrywają się nocą na ulicach Tokio. Natomiast wszyscy, którzy mają aspiracje rysownicze, znajdą w środku przegląd najprzydatniejszych lektur i poradników, których nie może zabraknąć w biblioteczce młodego mangaki. Rozpoczynamy również nowy cykl artykułów skupiony tematycznie na japońskiej mitologii. Oczywiście to tylko niektóre z wielu niespodzianek jakie czekają na Was w środku.
W numerze znajdziecie dwa duże plakaty z serii „Loveless” i light novel „Sword Art Online”.

- Opowieść Panny Młodej #6
Od ślubu mija już rok. Karluk mężnieje z każdym dniem, co powoli zaczyna dostrzegać także Amira. Do dziewczyny zaczyna docierać, że jej mąż nie potrzebuje już jej czasami nadmiernej opiekuńczości i sam powoli przejmuje rolę protektora. Tymczasem ród Halgalów, któremu nie udało się odbić Amiry, nie może dłużej pozyskiwać ziem przez układ małżeński. Zbliżająca się zima zmusza ich do podjęcia drastycznych środków. Ziemię, której nie można kupić, ani pozyskać w pokojowy sposób, należy podbić. Głowa rodu decyduje się zawiązać ryzykowny sojusz i z takim wsparciem ruszyć w bój. Postanawia połączyć napaść z osobistą zemstą na wiosce, która ośmieliła się go znieważyć.

- Girl Friends #2
Odkąd Mariko skradła całusa śpiącej koleżance, nie jest w stanie zrozumieć uczuć, które zaczynają się w niej gromadzić. Skonsternowana i wystraszona stara się trzymać Akiko jak najbardziej na dystans. Obawia się, że jeśli przyjaciółka odkryje jej prawdziwe uczucia na pewno się od niej odwróci. W beznadziejności swojej sytuacji utrwala ją wiadomość, iż Akiko miała kiedyś chłopaka. Czy Mariko będzie w stanie ukryć swoje uczucia, czy raczej będzie zmuszona zerwać tę znajomość? A może jest jeszcze trzecie wyjście?

- Książę Piekieł #4
Rozpoczął się wielki sabat! Śmietanka piekielnej arystokracji zgromadzona w jednym miejscu nie może oznaczać niczego dobrego. Zwłaszcza, gdy jeden z gości zaczyna głośno wyrażać swoje obawy na temat zagrożenia, jakim dla wszystkich demonów może być potomek Salomona. Oczywiście sam William, aby faktycznie zagrozić i zapieczętować demony, musiałby najpierw w nie uwierzyć, a na to się prędko nie zapowiada…

- No.6 #2
Szczurowi udaje się usunąć z organizmu Shiona śmiercionośną pszczołę, jednak na skutek infekcji włosy chłopaka tracą kolor, a na jego ciele pojawia się długa czerwona blizna. Wszystko wskazuje na to, że No.6 staje w obliczu zagrożenia plagą. Tymczasem Shion zaczyna poznawać okrutną rzeczywistość Bloku Zachodniego. Szybko do niego dociera, że w tym miejscu życie ludzkie jest niewiele warte, a prawo dżungli stanowi łagodny eufemizm dla zasad, które tam panują. Czy chłopak będzie w stanie odnaleźć się w tym świecie? I czy zdoła na zawsze odciąć się od rodzinnego miasta?

- Unbreakable Machine-Doll #2
Raishin dostaje szansę, aby wziąć udział w wieczornej uczcie. W zamian za pomoc w zdobyciu zaproszenia ma podjąć się ujęcia grasującego na terenie szkoły potwora zwanego Pożeraczem Magii. Wytropienie go nie należy jednak do rzeczy łatwych. Im bardziej chłopak zaczyna drążyć tę sprawę, do tym bardziej szokujących wniosków dochodzi. Ofiar jest coraz więcej, a poszlaki coraz wyraźniej wskazują na to, że odpowiedzialną za napaście jest Charlotte. Czy Raishin będzie w stanie dociec prawdy?


Powyżej przedstawiliśmy mangi, które na pewno ukażą się jeszcze w styczniu, natomiast na przełom stycznia/lutego planujemy:

- Girls und Panzer #4
- Demon Maiden Zakuro #8
- Spice and Wolf #9

Uprzedzając też Wasze pytania:
- niedługo ogłosimy kolejne nasze nowości
- pod koniec stycznia opublikujemy plan wydawniczy na luty
- Acid Town #4 wciąż czeka i niestety nie mamy wpływu na to, kiedy tomik ujrzy światło dzienne :(
- czekamy też na podpisanie licencji na light novel

RE: Lawina styczniowych nowości
Popełnił: arhus (78.88.84.???); Popełniono: 2015-01-06 16:57:39
A co z Haganai? :( Pierwszy tom był w październiku jak samo jak Machine-Doll. Można liczyć że pojawi się w rozpisce na luty?
RE: RE: Lawina styczniowych nowościNumer klienta: 14
Popełnił: Naq (62.233.166.???); Popełniono: 2015-01-07 14:28:52
Tak, Haganai ukaże się w lutym :)
Light Novel O.O
Popełnił: Jinto (86.63.113.???); Popełniono: 2015-01-06 16:59:19
Ciekaw jestem jaki tytuł macie na oku? Podpowiedź mała jakaś?
RE: Light Novel O.ONumer klienta: 14
Popełnił: Naq (62.233.166.???); Popełniono: 2015-01-07 14:29:15
Na razie nic nie mówimy...
RE: Lawina styczniowych nowości
Popełnił: Villak (195.88.90.???); Popełniono: 2015-01-06 19:43:46
Oby Ta light novelka okazała się LogHorizonem ;-;
RE: RE: Lawina styczniowych nowości
Popełnił: kitoxxx (83.22.246.???); Popełniono: 2015-01-06 20:22:22
Lub Toaru Majutsu no Index, Kyoukai Senjou no Horizon, Mahouka Koukou no Rettousei. Oczywiście wszystkie w formie light novelek. Ale na to marce szanse :[
RE: Lawina styczniowych nowości
Popełnił: agajaw (94.42.30.???); Popełniono: 2015-01-09 18:20:27
Jaka jest najprawdopodobniejsza data wydania drugiego tomu No.6 ?