Nowa manga w serii Exclusive

Dodany przez: Urd - 2017-04-07 16:22:52 - 1366 unikalnych wyświetleń;

Dziś mamy dla Was naprawdę wyjątkową nowość. Prezentujemy "Totsukuni no Shōjo", absolutnie niesamowitą mangę, która - chociaż jeszcze jest dosyć młoda - bardzo szybko zyskuje fanów na całym świecie. Co więcej, będzie to drugie już w naszym dorobku ekskluzywne wydanie - komiks otrzyma powiększony format, twardą obwolutę, złotą farbę i kolorowe strony. Seria Exclusive wejdzie do naszego planu na stałe - będziemy do niej zaliczać tytuły, które mamy nadzieję, zdołają zaspokoić nawet najbardziej wyszukane gusta. "Totsukuni no Shōjo" będzie miało premierę już pod koniec kwietnia na Pyrkonie.

TOTSUKUNI NO SHŌJO
W świecie podzielonym przez okrutną klątwę mała dziewczynka imieniem Siva została porzucona w lesie zamieszkałym przez przeklęte istoty. Przed niechybną śmiercią ratuje ją tajemniczy rogaty mistrz, który bierze dziecko w opiekę. Czy jednak długo będzie mógł chronić Sivę, jeśli nawet jego dotyk może zarazić dziewczynkę złym czarem?

DANE TECHNICZNE:
Autor: Nagabe
Gatunek: fantasy
Liczba tomów:3+
Format:A5
Wydanie: Exclusive (oprawa twarda z obwolutą)
Tryb wydawniczy: trzymiesięczny
Premiera: kwiecień (Pyrkon)

Opowieści panny młodej 8 już u nas

Dodany przez: Urd - 2017-04-07 14:45:03 - 308 unikalnych wyświetleń;

Nareszcie dotarła do nas "Opowieść panny młodej" #8. Poniżej możecie znaleźć opis tomiku i pełną rozpiskę wysyłek. A dziś późnym popołudniem zaprezentujemy Wam naszą kolejną nowość.

"Opowieść panny młodej" #8
Miasto, w którym mieszkają Karluk i Amira bardzo ucierpiało po ostatnim najeździe. Dom Pariyi został doszczętnie spalony, a więc z dymem poszedł cały jej posag. Ponowne uzbieranie tkanin i przygotowanie haftów może zająć nawet trzy lub cztery lata. Czy Omar będzie chciał tak długo czekać na swoją wybrankę? Nie mówiąc już o tym, że Pariya wyjątkowo kiepsko radzi sobie ze sztuką władania igłą... Amira wraz z mężem przyjmują pod dach dziewczynę z jej rodziną i postanawiają zrobić wszystko, aby im pomóc.

A oto nasza rozpiska dystrybucji:
- piątek - rozsyłamy prenumeraty;
- poniedziałek - tomik będzie dostępny w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku;
- wtorek - manga będzie do kupienia w empikach i innych sklepach komiksowych;

Kwietniowe Otaku już w przyszłym tygodniu!

Dodany przez: Urd - 2017-04-05 17:19:27 - 1101 unikalnych wyświetleń;

Manga „Spice & Wolf” obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia! Z tej okazji zmyślna wilczyca Horo zajmuje zaszczytne miejsce na okładce wiosennego "Otaku". W tym numerze przygotowaliśmy dla Was recenzje kilku pozycji dla starszych czytelników - „Ajina” oraz „Sagi Winlandzkiej”, a także rozprawiliśmy się z nowym tytułem wydawnictwa Red Sun – „Wind Breaker”. W dziale kulturowym znajdziecie między innymi listę niezwykłych lifehacków, dzięki którym Japończycy na co dzień ogrywają rzeczywistość. A jeśli już jesteśmy przy rzeczach dziwnych i nietypowych - koniecznie musicie przyjrzeć się zestawieniu największych rodzinnych patologii utrwalonych w świecie mangi i anime. Jeśli zaś nie wiecie, czy wybrać się na film „Ghost in the Shell”, służymy pomocą również tej kwestii. Dodatkowo będziecie mogli przeczytać wywiad z Patrycją Kicyłą – zdobywczynią trzeciego miejsca w prestiżowym konkursie International Manga Award, zwanego mangowym Noblem. Ale to tylko drobny wycinek atrakcji, które zgromadziliśmy w tym numerze!

Prócz tego, jak zwykle czekają na Was dwa ogromne plakaty – jeden z serii „Noragami”, a drugi z „Kawaii Scotland”, narysowany specjalnie dla naszych czytelników przez Drankę!

Nowy numer już w przyszłym tygodniu!

Ostatnia szansa na złapanie lutowego numeru Otaku

Dodany przez: Urd - 2017-04-04 16:30:59 - 715 unikalnych wyświetleń;

Lutowe wydanie "Otaku" #61 już niedługo zniknie z empików, więc to ostatnia szansa, żeby złapać ten numer. Wielkimi krokami zbliża się bowiem kwietniowy magazyn, którego okładkę pokażemy Wam jeszcze w tym tygodniu! Powoli zaczynamy również pracę nad czerwcowym numerem, więc jeśli macie jakieś pomysły i sugestie - zwłaszcza jeśli chodzi o tematy okołomangowe - to jesteśmy otwarci na propozycje. A może w poprzednim "Otaku" znalazł się tekst, który Was szczególnie zainteresował?

Jak zostałam bóstwem!? 10 już u nas

Dodany przez: Urd - 2017-04-03 15:41:01 - 281 unikalnych wyświetleń;

Dzisiaj dotarły do nas świeżutkie tomiki "Jak zostałam bóstwem!?" #10! Ciekawi Was jak zakończy się walka o władzę w wiosce tengu? Nie przegapcie tego tomiku - dokładną rozpiskę wysyłek zamieszczamy poniżej.

"Jak zostałam bóstwem!?" #10
Naszym bohaterom udaje się dotrzeć do wioski tengu, jednak na miejscu okazuje się, że odnalezienie i uleczenie czcigodnego Sojobo będzie niezwykle trudne. Bariera rozpostarta przez Jiro broni dostępu do świątyni. Nanami wpada na niezwykły pomysł i postanawia podstępem wkroczyć na teren wroga. Jednak ten plan uwzględnia ścisłą współpracę pomiędzy Tomoe i Kuramą - czy to się może dobrze skończyć?

A oto nasza rozpiska dystrybucji:
- poniedziałek - rozsyłamy prenumeraty;
- wtorek - tomik będzie dostępny w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku;
- środa - manga będzie do kupienia w empikach i innych sklepach komiksowych;

[Prima Aprilis] Mangi dla leworęcznych

Dodany przez: Yanek - 2017-04-01 03:59:35 - 2603 unikalnych wyświetleń;

Wspólnie z fundacją Prawy do Lewego, w ramach akcji "Czytać po ludzku", Studio JG walczy z czytelniczym wykluczeniem osób leworęcznych.

Powszechnie znanym faktem jest problem z wygodnym pisaniem u osób leworęcznych - potrzebne są specjalne pióra, długopisy, ołówki czy zeszyty. Nie mówi się natomiast, o jeszcze istotniejszym problemie, czyli o leworęcznym czytaniu.
Działająca od 1983r., fundacja Prawy do Lewego postawiła sobie za cel nagłośnienie tego problemu i co roku w ramach, przypadającego 31 kwietnia Międzynarodowego Dnia Czytelnictwa Osób Leworęcznych namawia największe polskie wydawnictwa do przygotowania swoich publikacji także w wersji dla leworęcznych.

W tym roku, także Studio JG weźmie udział w tej inicjatywie - przygotowaliśmy ponad 100 wariantów tomów tak aby osoby leworęczne mogły cieszyć się mangą bez żadnych problemów.

Jeśli wy, lub ktoś z waszych bliskich ma problem z czytelniczym wykluczeniem osób leworęcznych, odwiedźcie nasze stoisko na Pyrkonie w dniach 28-31 kwietnia - będziecie mogli dowiedzieć się więcej na temat tego problemu, a także skorzystać z porad specjalistów, którzy nauczą Was jak czytać mangi w wersji dla leworęcznych.

Przykładowe różnice w wydaniach dla prawo i leworęcznych:

« Pierwszy ‹ Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Następny › Ostatni »