Ajin 5 już niedługo w sprzedaży

Dodany przez: Urd - 2017-01-31 16:32:55 - 425 unikalnych wyświetleń;

Już niedługo premierę będzie miał nowy tom mangi "Ajin" #5. Wojna ahumanoidów i ludzi trwa! Tymczasem prezentujemy obwolutę i udostępniamy początkowe strony."Ajin" #5
Sato, realizując swój wielki plan wyzwolenia ajinów, decyduje się na okrutny akt terroru - uprowadza samolot pasażerski i rozbija go w środku miasta. Na miejsce katastrofy przybywa specjalna jednostka bojowa, wyszkolona do zadań, z którymi nie radzą sobie policyjne oddziały. A dowodzi nimi ktoś, kto świetnie zdaje sobie sprawę z możliwości ahumanoidów i ma nowy plan jak schwytać Sato. Czy mu się uda?
Tymczasem do wioski, w której ukrywa się Kei dochodzi wiadomość o poszukiwanych ajinach. Czy chłopakowi uda się przekonać miejscowych, że nie jest tym za kogo go mają?


Przypominamy, że do dnia premiery można zakupić tomik z 25% rabatem!

Nowości wydawnicze

Dodany przez: Urd - 2017-01-27 17:04:00 - 2083 unikalnych wyświetleń;

Przed Wami nasze mangowe nowości! Jak widzicie, otwieramy nowy rok w raczej dość mrocznych klimatach horrorów i krymianów. Na początek świetne "Boku Dake ga Inai Machi", które swoją premierę będzie miało już na Pyrkonie. Do tego otwieramy nową serię wydawniczą - w obrębie jednego slotu zastępować się będą tytuły z dreszczykiem dla dojrzałego czytelnika. Na początek będą to trzy serie Tetsuya Tsutsui, którego możecie kojarzyć jako autora "Prophecy". Jako pierwszy z cyklu ukaże się "Manhole", również na Pyrkonie. A na doczepkę, żeby troszkę rozgonić tę mroczną aurę, mamy dla Was spinn-off "Log Horizon: Nishikaze no Ryodan" również z premierą w kwietniu. Poniżej możecie przeczytać informacje na temat wszystkich wymienionych pozycji.


"Boku Dake ga Inai Machi"
Autor: Sanbe Kei
Gatunek: seinen, psychologiczny
Liczba tomów: 8
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: kwiecień (Pyrkon)
29-letni Satoru Fujinuma posiada niezwykłą umiejętność – potrafi na chwilę cofnąć się w czasie. Przytrafia mu się to mimowolnie, na moment przed tym, jak ma wydarzyć się coś złego. Jeśli w przebłyskach powtarzających się scen zdoła wyłapać jakąś nieprawidłowość, jest w stanie zapobiec tragedii. Pewnego dnia zostaje zamordowana jego matka. Przerażony Satoru próbuje wymusić cofnięcie i niespodziewanie przenosi się osiemnaście lat wstecz. Pierwsze ogniwa łańcucha zdarzeń, które doprowadziły do tej tragicznej śmierci, okazują się pochodzić z okresu, gdy bohater miał jedenaście lat. Wtedy to w jego rodzinnej miejscowości porwano i zabito dwie dziewczynki i chłopca. Satoru, uwięziony w dziecięcym ciele, będzie musiał rozwiązać mroczną zagadkę i zapobiec tragicznym wydarzeniom.

"Manhole"
Autor: Tetsui Tetsuya
Gatunek: seinen, horror
Liczba tomów: 2
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: kwiecień (Pyrkon)
Środek dnia. Z kanału na środek ulicy wychodzi nagi, zakrwawiony człowiek. Kilka chwil później wymiotuje krwią na przechodnia i pada martwy. Podczas autopsji okazuje się, że miał w sobie nieznaną odmianę tropikalnego pasożyta. Prowadząca śledztwo para detektywów ustala, że mężczyzna był przed śmiercią przetrzymywany i prawdopodobnie, specjalnie zakażony. Tymczasem podobne symptomy zaczynają pojawiać się u obryzganego krwią przechodnia. Okazuje się, że tajemnicza choroba jest przenoszona przez kontakt z krwią i niektóre insekty. Miastu zaczyna grozić epidemia, a wszystkie wskazówki kierują śledczych do mrocznych zakątków podziemnych, miejskich labiryntów.


"Reset"
Autor: Tetsui Tetsuya
Gatunek: seinen, psychologiczny
Liczba tomów: 1
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Premiera:maj
W mieście zaczyna dochodzić do serii samobójstw. Okoliczności tych zdarzeń wydają się jednak bardzo podejrzane, gdyż wszystkie ofiary mieszkały na tym samym osiedlu. Przed śmiercią zarejestrowali się do gry komputerowej zwanej „Dystopia”, w której zabija się swoich sąsiadów. Przecież cyfrowa śmierć nie dzieje się naprawdę, czyż nie? Ale gdy gra zaczyna zbytnio naśladować rzeczywistość uczucia takie jak złość, nienawiść, czy okrucieństwo stają się bardzo realne. Ktoś świetnie się bawi, mieszając ludziom w głowach. A gdy doprowadza do tego, że ich życie nie ma już sensu, jedyną słuszną odpowiedzią wydaje się być – reset."Yuugai Toshi"
Autor: Tetsui Tetsuya
Gatunek: seinen, horror
Liczba tomów: 2
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: sierpień
Jest rok 2019. Rząd japoński prowadzi agresywną politykę zaostrzenia cenzury w środkach masowego przekazu. Wszystkie treści uważane za obsceniczne, mają zostać wyłączone z obiegu. W tym samym czasie młody rysownik Mikio Hibino, stara się opublikować swoją mangę, opowiadającą o skażonym mieście, w którym tajemnicza choroba sprawia, że o zmroku ludzie zamieniają się w kanibali. Napięta sytuacja polityczna sprawia, że Mikio będzie musiał pokonać wiele przeszkód, aby obronić swój pomysł. Czy uda mu się wygrać z cenzurą i propagandą? Jak daleko posunie się każda ze stron, aby przeforsować swoje racje?"Log Horizon: Nishikaze no Ryodan"
Autor: Touno Mamare, Koyuki
Gatunek: fantasy, shōnen
Liczba tomów: 8+
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: kwiecień (Pyrkon)
Po tym jak wypuszczono nowy dodatek do MMORPG „Elder Tale”, wszyscy zalogowani gracze zostali wciągnięci do świata do złudzenia przypominającego ten, który znali z gry. Bez możliwości powrotu. Poznajcie historię znaną Wam po części z light novel, ale opowiedzianą z perspektywy Soujirou Sety, mistrza gildii West Wind Brigade. Ale czujcie się ostrzeżeni – rozszerzenia znanych historii potrafią bezpowrotnie wciągać...

Jak zostałam bóstwem #9 już u nas

Dodany przez: Urd - 2017-01-27 16:38:26 - 515 unikalnych wyświetleń;

Właśnie do nas dotarły tomiki "Jak zostałam bóstwem!?" #9. Stęskniliscie się za lisim demonem i jego panią? A jeszcze dzisiaj ogłoszenie nowości!

"Jak zostałam bóstwem!?" #9
Posiedzenie w Izumo nareszcie dobiegło końca. Nanami wraca do chramu i swojej codziennej rutyny. Ale oczywiście nie na długo - nasze bóstwo opiekuńcze ma bowiem wybitny dar do ściągania na siebie kłopotów. Tym razem, dosłownie wdeptuje w nie na ulicy, potykając się o małego tengu. Jak się okazuje, szuka on zaginionego dziedzica, który mógłby ocalić obumierającą górę Kurama. Jak w takiej sytuacji Nanami mogłaby odmówić pomocy?

A oto nasza rozpiska dystrybucji:
- piątek - rozsyłamy prenumeraty;
- poniedziałek - tomik będzie dostępny w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku;
- wtorek - manga będzie do kupienia w empikach i innych sklepach komiksowych;

Nadchodzi Servamp 7!

Dodany przez: Urd - 2017-01-26 17:10:14 - 662 unikalnych wyświetleń;

Nareszcie! Jest! Mamy akcept na obwolutę "Servampa" #7! Właśnie wysyłamy tomik do druku, więc możecie się go spodziewać w okolicy 6 lutego (czekamy jeszcze na potwierdzenie daty z drukarni). Tymczasem prezentujemy obwolutę i udostępniamy początkowe strony."Servamp" #7
Stan uwięzionych Lawlessa i Lichta coraz bardziej się pogarsza, w dodatku zaczynają się kłócić i ostatecznie dochodzi między nimi do starcia. Na wierzch wypływa powód, dla którego wampir chciwości zabijał swoich poprzednich panów. Cofamy się w przeszłość, aby odkryć, że Lawless nie dość, że był kiedyś zdolny do miłości, to jeszcze właśnie jego zranione serce stało się przyczyną zmiany jego charakteru. Czy Licht zdoła pomóc swojemu servampowi, gdy już dowie się prawdy? A może stanie się jego kolejną ofiarą?

Przypominamy, że do dnia premiery można zakupić tomik z 25% rabatem!

Garść informacji odnośnie planu wydawniczego na rok 2017

Dodany przez: Urd - 2017-01-24 16:56:53 - 2151 unikalnych wyświetleń;

Ponieważ otrzymujemy od Was dużo pytań o poszczególne tytuły, przygotowaliśmy dla Was aktualizację statusów wszystkich naszych wydań oraz garść rozmaitych informacji odnośnie zbliżających się kilku miesięcy.

Na początek miło nam poinformować, że nasz zespół wydawniczy poszerzył się o nowych tłumaczy i korektorów – jesteśmy pewni, że ten zastrzyk świeżej krwi pomoże nam zrealizować nasze tegoroczne plany. Jednak w związku z tym, przez najbliższe miesiące będziemy mieć o wiele więcej pracy, związanej ze szkoleniem nowych osób, przez co musimy odrobinę skorygować cykle wydawnicze, jednorazowo przesuwając o miesiąc do przodu trzy tytuły – „Golden Time”, „Highschool DxD” i „Loveless”. Pamiętajcie jednak, że są to jedynie pewne środki zapobiegawcze, aby uchronić plan wydawniczy przed zawaleniem – być może uda się wydać te tomy wcześniej. Oprócz tego poniżej zamieszczamy informacje na temat kolejnych tomów każdej z serii:

„Ajin” #5 – luty;
„Alicja w Krainie Koniczyny” #5 – marzec;
„Bestia z ławki obok” #7 – luty;
„Fairy Tail” #8 – marzec;
„Golden Time” #5 – luty –>marzec;
„HAGANAI – Nie mam wielu przyjaciół” #9 – luty (czekamy na poprawione materiały od Japończyków);
„Highschool DxD” #5 – marzec –> kwiecień;
„H.P. Lovecraft” – kwiecień;
„Jak zostałam bóstwem!?” #10 – marzec;
„Książę Piekieł” #10 – luty;
„Log Horizon” LN #4 – kwiecień;
„Loveless” #9 – marzec –> kwiecień
„Miłość, jenoty i inne kłopoty” #2 – luty;
„Miłość wśród kwiatów wiśni” #2 – luty;
„Monster Musume. Codzienność z potworzycami” #9 – marzec;
„Noragami” #8 – marzec;
„Oblubienica czarnoksiężnika” #5 – kwiecień;
„Opowieść panny młodej” #8 – marzec;
„Servamp” #7 – manga jest całkowicie zrobiona, wciąż czekamy na akcept obwoluty i gdy go dostaniemy od razu wyślemy ją do druku;
„Spice & Wolf” #11 – marzec (cykl trzymiesięczny);
„Toradora!” #8 – tomik jeszcze nie ukazał się w Japonii;
„Toradora!” LN – luty;
„Unbreakable Machine-Doll” #9 – maj;

TYTUŁY Z WYDAWNICTWA GENTOSHA: „Giga Tokyo Toy Box”, „Zakuro” i „Acid Town” – jak już kilkukrotnie Was informowaliśmy od dłuższego czasu komunikacja z wydawnictwem Gentosha była bardzo trudna. Zakładaliśmy jednak, że prędzej czy później sytuacja się zmieni i wszystko ruszy swoim dawnym torem. Niestety, podczas naszej niedawnej wizyty w Japonii poznaliśmy możliwe przyczyny aktualnego zastoju i obecnie poszukujemy możliwości na bezpośrednią współpracę z wydawnictwem/autorami. Ponieważ nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy i czy sytuacja ulegnie zmianie, na chwilę obecną jesteśmy zmuszeni oficjalnie zawiesić wszystkie trzy tytuły. Jest nam niezmiernie przykro, gdyż bardzo zależało nam na dokończeniu tych serii, ale pewnych spraw po prostu nie da się przeskoczyć. Gdy sytuacja ulegnie zmianie, niezwłocznie Was o tym poinformujemy, zaś ze wszystkimi osobami, które zamówiły prenumeraty na kolejne tomiki, nasz dział obsługi klienta skontaktuje się w najbliższych dniach.

„Atomówki” #2 – marzec/kwiecień;
„Adventure Time” #4 – marzec/kwiecień;
„SMASH!” #6 – magazyn przechodzi zmiany i ukazywać się będzie 1-2 razy na rok, przy okazji dużych imprez komiksowych.
„Otaku” #61 – luty. Będziemy się starać, aby w tym roku usprawnić tryb wydawniczy magazynu, aczkolwiek jest on ściśle związany z akceptami ze strony japońskiej – stąd pewne opóźnienia.

A teraz kilka słów na temat tego, co czeka nas w nadchodzących miesiącach. Po pierwsze, jest nam niezwykle miło poinformować, że w tym roku obchodzimy dziesiąte urodziny naszego wydawnictwa. Z tej okazji szykujemy dla Was masę niespodzianek, nowości i trochę eksperymentów – w końcu nie chcielibyśmy, żebyście się z nami nudzili. Już w ten piątek ogłosimy aż pięć nowości! Kilka wskazówek? Będą to cztery seineny (z czego trzy wydamy w nowej serii wydawniczej) i... coś na doczepkę. To trochę mgliste wskazówki, ale zbyt dobrze wiemy, że macie ogromny talent do odgadywania takich rzeczy. Od razu dodamy, że nie będzie to ostatnie ogłoszenie nowości przez Pyrkonem.

Dodatkowo, mimo iż staramy się regularnie odpowiadać na Wasze komentarze na facebooku, to zdajemy sobie sprawę, że informacje te nie docierają do wszystkich czytelników. Żeby poprawić i usprawnić nasz sposób komunikacji co najmniej raz w tygodniu będziemy odpowiadać na Wasze pytania na asku. Mamy jedynie prośbę, aby nie pytać nas, czy wydamy jakiś konkretny tytuł. Ilość podobnych zapytań piętrzy się setkami, a nie możemy udzielić na nie odpowiedzi – ogłoszenia nowości wolimy zbierać w jednym niusie i przedstawiać Wam razem z pełnymi opisami, cenami i prenumeratami.

Domyślamy się, że jeśli udało Wam się dobrnąć do końca tego postu, możecie mieć już teraz sporo pytań, w związku z tym zapraszamy na aska już dziś, gdzie przez dwie godziny od 18.00-20.00 będziemy odpowiadać na Wasze pytania.

Fairy Tail 7 już u nas

Dodany przez: Urd - 2017-01-23 11:02:05 - 605 unikalnych wyświetleń;

Przed Wami "Fairy Tail" #7, czyli idealny sposób, żeby zacząć tydzień! Poniżej zamieszczamy nasz plan wysyłek. Dodatkowo w tym tygodniu będziemy mieli dla Was dużo nowych informacji odnośnie naszych planów na ten rok.

"Fairy Tail" #7
Całe Fairy Tail ogarnęła żądza zemsty, po tym jak Phantom Lord nie dość, że zniszczył ich siedzibę, to jeszcze skatował kilku ich kamratów. W odwecie z impetem nacierają na członków wrogiej gildii i zaczynają tłuc wszystko i wszystkich. Szybko jednak ich duch walki zostaje złamany - wiadomość o porwaniu Lucy i pokonanie mistrza Makarova sprawiają, że magowie zmuszeni są do odwrotu. Jednak słowo "przegrana" nie istnieje w słowniku Natsu - wściekły rusza samotnie na ratunek Lucy!

A oto nasz plan wysyłek:
- poniedziałek - wysyłamy prenumeraty;
- wtorek - manga będzie dostępna w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Szczecinie;
- środa - komiks będzie można zakupić w empikach i innych sklepach komiksowych;

« Pierwszy ‹ Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 ... Następny › Ostatni »