Zobacz popyrkonowe sesje zdjęciowe!

Dodany przez: Urd - 2015-06-09 17:37:44 - 10316 unikalnych wyświetleń;

Zgodnie z zapowiedzią, na facebookowych profilach magazynu "Otaku", jak i Studia JG czekają na Was dwie wesołe galerie. Jako że nie wszyscy zdołali wybrać się na tegoroczny Pyrkon, już spieszymy z wyjaśnieniami. Otóż w związku z tym ogromniastym konwentem przygotowaliśmy dla Was całą paletę atrakcji, w tym różne wystawy. Na jednej z nich można było sobie zrobić zdjęcie wewnątrz ogromnej matrycy "Otaku" (którą zresztą możecie zobaczyć tuż obok) lub na okładce mangi "No.6.". Trzeba przyznać, że było bardzo wesoło, za co wszystkim, którzy nas odwiedzili bardzo dziękujemy. Do zobaczenia na kolejnych konwentach!

Zobacz pełny spis tresci nowego Otaku

Dodany przez: Urd - 2015-06-08 16:30:17 - 12196 unikalnych wyświetleń;

Jako że lada dzień premiera nowego numeru Otaku, załączamy pełny spis treści numeru. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie w środku coś dla siebie. Natomiast już jutro opublikujemy na naszym profilu facebookowym galerię zdjęć z Pyrkonu - a mianowicie zdjęcia, które mogliście zrobić na wystawie Studia JG i Magazynu Otaku podczas konwentu. Pamiętacie jak przytulaliście się do tekturowej Amiry i Szczura? Tak, to o tę sesję chodzi. Już jutro szukajcie swoich ujęć na naszym profilu!

SPIS TREŚCI

Stałe działy
4. Wstępniak
6. Newsy
12. FigureCorner - Yoko Littner
14. Nowości:
- Arslan Senki
- Denpa Kyoshi
- Owari no Seraph
- Plastic Memories
43. Wehikuł czasu
- Maho Shojo Tai Arusu
- Boogiepop Phantom
- Nana Toshi Monogatari: Hokkyokukai Sensen
- To-y
81. OtakuCorner

Manga i anime
18. Wiedźmy, żony i kochanki – Oblubienica czarnoksiężnika
23. Kiedy rozum zaśnie – Bezsenne noce
26. Nie umiesz grać? – witaj w klubie! – K-ON!
31. Krwawy „Dzień Świstaka” – All You Need Is Kill
34. Kot ma dziewięć żyć. A Tomie? – Tomie
37. To nie jest film o hipisach – Makowe wzgórze
40. Jedzenie emocjonalne – Samotny smakosz

Kultura
45. Książki mojego kota są moimi książkami – Japoński z Otaku
47. Czekając na Kirishimę – Sprawa Kirishimy
50. Gdyby kózka nie skakała – Spowiedź samuraja
52. Zemsta zza grobu – Szlakiem duchów i potworów

Offroad
54. Nic nowego pod (wschodzacym) słońcem – Szalone Tokio
56. Fotoreportaż: Pyrkon 2015
60. Top 10: Serie militarne
64. Geek w krainie czarów – Sword Art Online
68. Vocaloid: Idol na miarę XXI wieku
71. Druga płeć, trzecia płeć
75. Perukowe ABC – Porady cosplayowe
78. Wywiad z Michaliną „Kattlett” Daszutą

Sprawdź co kryje drugi tom Oblubienicy czarnoksiężnika

Dodany przez: Urd - 2015-06-03 14:38:55 - 4327 unikalnych wyświetleń;

Świeżutkie tomiki drugiej części "Oblubienicy czarnoksiężnika" już wyjechały do prenumeratorów. Trzeba przyznać, że akcja rozkręciła się aż miło. Tak więc najwyższy czas chwycić Eliasa za rogi... czy tam tomik do ręki. Miłej lektury!

"Oblubienica czarnoksiężnika" #2
Chise odkrywa tajemniczą przeszłość przeklętego jeziora. Tragiczna i przerażająca historia młodego, zakochanego mężczyzny, który nie cofnął się przed niczym, aby ratować ukochaną – teraz przynosi straszliwe konsekwencje. Czy jedyną słuszną decyzją będzie unicestwienie przyczyny skażenia? Czy kochankowie muszą zniknąć z tego świata? Jedynie Chise dysponuje odpowiednio potężną mocą, aby zarazić sytuacji, ale czy jej organizm wytrzyma tak ogromny wysiłek?

A oto nasz plan dystrybucji:
- środa - rozsyłamy prenumeraty
- piątek - tomik będzie można zakupić w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie
- poniedziałek - manga będzie dostępna w sieci salonów empik i sklepach komiksowych

Servamp i Girl Friends już u nas

Dodany przez: Urd - 2015-06-02 13:21:13 - 6029 unikalnych wyświetleń;

W ten piękny słoneczny dzień przybyły do nas tomiki dwóch naszych mang. Dziewczynki oczywiście też uwielbiamy, ale teraz to jednak "Servamp" cieszy nas najbardziej. Wygląda ślicznie i już niedługo sami będziecie mieli okazję się o tym przekonać. Co prawda słoneczne dni nie są dla wampirów zbyt zdrowe, ale nie zamierzamy z wysyłką czekać do zmierzchu. Chociaż tekturowych trumienek na magazynie nie mamy, liczymy, że standardowe akcesoria do pakowania wystarczą, żeby prenumeraty nie stanęły w płomieniach. Cóż, zaryzykujemy.

"Servamp" #1
Bohaterem tej historii jest piętnastoletni Shirota Mahiru, który najbardziej na świecie ceni sobie spokojne, wolne od niespodzianek i komplikacji życie. Pewnego dnia zabiera z ulicy małego czarnego kota, przynosi go do domu i nadaje imię Kuro. Ku jego wielkiemu zdziwieniu nowy zwierzak okazuje się być… wampirem. W dodatku takim, który w swojej ludzkiej postaci nijak nie przypomina groźnego krwiopijcy. Nic mu się nie chce, nie przepada za przemocą, a sama myśl, że miałby podjąć się jakiegoś działania wywołuje w nim niemal samobójcze odruchy. Ale za to nie odmówiłby kubeczka herbaty. Jak się okazuje jest on jednym z legendarnych wampirzych sług, którzy związują się kontraktem ze swoim ludzkim mistrzem. I chociaż sam Shirota nie ma ochoty utrudniać sobie życia tego typu układem, a oferowanie swoich usług dla leniwego wampira stanowi przejmującą męczarnię, nasi bohaterowie szybko zostaną wplątani w odwieczny konflikt, w którym aby przeżyć trzeba stanąć do walki.

"Girl Friends" #4
Choć Akko dała Mari wyraźny znak, iż odwzajemnia jej uczucia, relacja między dziewczynami wcale się nie wyjaśniła. Mari nie może uwierzyć, że pocałunek nie był jedynie oznaką przyjaźni i stara się zachować dystans, co dodatkowo komplikuje całą sytuację. Czy nadchodząca wycieczka szkolna będzie dobrą okazją, aby przyjaciółki doszły do porozumienia? A może wręcz przeciwnie?

A oto nasz plan dystrybucji:
- wtorek - rozsyłamy prenumeraty
- środa - tomiki będzie można zakupić w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie
- piątek - mangi będą dostępne w sieci salonów empik i sklepach komiksowych

Lada dzień nowe Otaku

Dodany przez: Urd - 2015-06-01 18:33:23 - 11640 unikalnych wyświetleń;

Nadszedł czas na czerwcowo-lipcowy numer - „Otaku”
! Jak widzicie okładka optymistycznie zwiastuje wakacje. Dobrze będzie je zacząć z humorem i optymizmem, co zapewnią urocze dziewczęta z mangi „K-ON!”. Na miłośników klimatów fantasy czeka natomiast „Oblubienica czarnoksiężnika”, która przeniesie Was w świat magii i brytyjskich legend. Powieje również grozą – opowieść o Tomie, nie pozwoli Wam spokojnie zasnąć. Miłośnicy czołgów i innych wypasionych broni również znajdą coś dla siebie w zestawieniu dziesiątki najlepszych serii militarnych. W dziale „Kultura” kolejna część cyklu o duchach i potworach, tym razem o wyjątkowo mściwych gościach z zaświatów. „Offroad” również przepełniony jest serią ciekawych tekstów, czeka tam na Was m.in. fotoreportaż z Pyrkonu, duży artykuł na temat szalenie popularnej nowelki „Sword Art Online”, a także Hatsune Miku ze swoją vocaloidową rodzinką, Kairi udzielająca nowe porady cosplayowe, a także Kattlett, która opowie Wam o swojej przygodzie z rysunkiem. Oczywiście to tylko namiastka tematów poruszonych w tym numerze.

Na koniec dwa ogromniaste plakaty z serii „No.6” i „The Breaker”. Nie przegapcie tego numeru!
Lada dzień spodziewamy się otrzymać dostawę z drukarni. Dokładniejsze informacje oraz pełny spis treści dodamy już wkrótce.

Nowości wydawnicze

Dodany przez: Urd - 2015-06-01 14:58:59 - 5472 unikalnych wyświetleń;

Jak sami zauważyliście, mamy za sobą niesamowicie ciężkie tygodnie. Po Pyrkonie wiele różnych rzeczy nałożyło się na siebie w bardzo niekorzystny sposób. Sytuacja wydawnicza również zmieniała się z prędkością uniemożliwiającą nam udzielenia konkretnych odpowiedzi na większość Waszych pytań. Teraz jednak wszystko powoli zacznie wracać do normy. Na Magnificon przygotowaliśmy dla Was cztery premiery, jednak w związku z uszkodzeniem maszyn w drukarni (dopełniając komplet nieszczęść), żadna nich nie zdążyła dotrzeć na konwent i z tego powodu jest nam bardzo przykro. Dostaliśmy jednak informację, że dziś wieczorem/jutro dostarczony zostanie nam: "Servamp" #1, "Girl Friends" #4, "Oblubienica czarnoksiężnika" #2. Liczymy też, że najnowszy numer „Otaku” trafi do nas w tym tygodniu.

Aby trochę ulżyć Wam w czekaniu, przygotowaliśmy również przykładowe strony do kolejnych 7 tytułów, w tym trzech, które dopiero się ukażą: - "Servamp" #1
- "Oblubienica czarnoksiężnika" #2
- "Girl Friends" #4
- "Jak zostałam bóstwem!?" #1
- "Giga Tokyo Toy Box" #4
- "No.6" #3
- "Acid Town #4"
- "5 cm na sekundę" #2
Dodatkowo przykro nam bardzo, ale byliśmy zmuszeni przesunąć premierę "Monster Musume" na wakacje - po raz pierwszy współpracujemy z tym wydawcą, nie przewidzieliśmy, że kwestie akceptów tak bardzo się przeciągną.

Tak jak mówiliśmy na Pyrkonie, wydanie kolejnych tomów "Księcia Piekieł" i "Loveless" blokował fakt, że czekaliśmy na kontrakt z przedłużeniem umowy. Dziś dokumenty do nas dotarły i liczymy, że lada dzień otrzymamy wszystkie materiały. Gdy to się stanie nie przewidujemy już podobnych przerw w ich cyklu wydawniczym. Za to opóźnienie przepraszamy, niestety oprócz wysyłania ponagleń nic nie możemy zrobić.

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 ... Następny › Ostatni »