Poszukujemy rysowników!

Dodany przez: Naq - 2014-02-01 12:50:16 - 7757 unikalnych wyświetleń;

Poszukujemy rysowników umiejętnie posługujących się stylem manga superdeformed/kawaii!

Stanowisko:

    Rysownik w wydawnictwie Studio JG.
Obowiązki:
  • Przygotowanie grafik w stylu manga superdeformed/kawaii - kolorowanych cyfrowo (na komputerze)
Wymagania:
  • Talent w dziedzinie rysowania i kolorowania
  • Zmysł artystyczny, pomysłowość, kreatywność
  • Znajomość serii anime i manga
  • Samodzielność oraz terminowość w realizacji powierzonych zadań
Oferujemy:
  • Dużą ilość zleceń
  • Satysfakcjonujące wynagrodzenie
Forma zatrudnienia:
  • Umowa o dzieło
Osoby zainteresowane, prosimy o przesyłanie ofert zawierających samodzielnie wykonany kolorowy obrazek w stylu manga superdeformed dowolnej postaci z jednej z poniższych mang: Spice and Wolf, Attack on Titan, Girls und Panzer, Kuroko no Basket lub Sword Art Online. Postać powinna być łatwo rozpoznawalna. Specyfikacja grafiki: plik jpeg lub png, postać na białym lub przeźroczystym tle, 300 dpi, 10x10 cm. Obrazek nie będzie wykorzystywany komercyjnie, posłuży jedynie do celów rekrutacji. Zgłoszenie powinno zawierać też podstawowe informacje o kandydacie oraz ewentualnie kilka słów od siebie opisujących jego dotychczasową przygodę z mangą i anime. Zgłoszenia prosimy wysyłać do 15 lutego 2014 roku, pocztą elektroniczną na adres: rekrutacja@studiojg.pl. W temacie e-maila prosimy o wpisanie hasła „rysownik”.

Nowy numer „Otaku” nadciąga!

Dodany przez: moriaczek - 2014-01-23 14:09:17 - 16169 unikalnych wyświetleń;

Hurra! Hurra! Już za lada chwila ukaże się nowe „Otaku”, a w nim mnóstwo wciągających tekstów!
Tematem numeru będzie seria, która podbiła serca tysięcy mangowców, czyli „Kuroko no Basket”. Co więcej, przyjrzymy się bliżej paru tytułom wydanym w Polsce: „Hatsukoi Limited” (Waneko), „Opowieści Panny Młodej” (Studio JG) i „Petshop of Horrors” (Taiga), „Prophecy” (Studio JG). Dowiemy się też, jak to jest być otaku, który szerzy kulturę Japonii w... świecie fantasy. Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w recenzji „Outbreak Company”.

Dodatkowo, poznacie „top ten” starych (ale naprawdę starych, bo nawet z lat '70!) i mega długich mang oraz dowiecie się, że dzieje fandomu polskiego można podzielić na swoiste „ery”. W numerze znajdziecie również podsumowanie polskiego rynku mangowego z roku 2013, a także porady, jak dobrze pisać opowiadania – jakich błędów nie popełniać, na czym się skupić, by wszystko wyglądało, jak należy. Zaś jednym z najciekawszych tekstów będą odczucia reporterki „Otaku”, która jako jedyna z Polski (!) dostała szansę, by udać się na przedpremierowy pokaz „Lighting Returns: Final Fantasy XIII” w Londynie, a wszystko to dzięki uprzejmości Cenegi Poland! I, uwaga! W związku z tym zostaje ogłoszony konkurs, w którym będzie można wygrać dwie figurki!

SPIS TREŚCI:

Stałe działy:
4 Wstępniak
6 Newsy
12 FigureCorner
15 Nowości
47 Wehikuł czasu
81 OtakuCorner

Manga & anime:
18 Za koszykówkę naszą i waszą! - Kuroko no Basket
24 Miłość w wielu odcieniach - Hatsukoi Limited
26 Tańcząca z lisami - Gingitsune
28 Tango w azjatyckim sosie - Samurai Flamenco
30 Sto lat młodej parze! - Opowieść Panny Młodej
34 Ku pokrzepieniu serc otaku - Outbreak Company
37 Kotka, rybki oraz psa! - Petshop of Horrors
40 Za horyzont, hen... - Kyōkai no Kanata
42 Kicz Project - K
44 Mściciel naszych czasów - Prophecy

Kultura:
49 Nauka języka japońskiego - Forma prosta czasowników cz. 2
50 Olśnienia i zaćmienia - Druga strona księżyca
52 Komiksowy koloryt lokalny - Zeszyty komiksowe

Offroad:
54 Talent na poziomie 28
56 Jaka ładna z pana pani
58 Top 10: Najdłuższe mangi w dziejach
62 Poradnik sknery - jak tanio pojechać na konwent
64 Mangowa półeczka
66 Fandom 4.0?
68 Rok 2013 w mandze i anime
70 „Final Fantasy” przez liliowe okulary
74 Zegar tyka, czas umyka - „Lighting Returns: Final Fantasy XIII”
76 Twórcze pisanie dla młodych panien


DANE TECHNICZNE:
Format: A4
Ilość stron: 84
Oprawa: klejona
Druk: full kolor
Plakat: dwustronny, full kolor

W numerze dodatkowo dwa duże plakaty. Pierwszy z „Resident Evil”, drugi zaś z zapowiedzianej przez wydawnictwo Kotori – „Labirynt uczuć”.

Poszukujemy grafików!

Dodany przez: Yanek - 2013-11-08 13:19:07 - 10534 unikalnych wyświetleń;

W związku z rozwojem planów wydawniczych na 2014 rok Studio JG poszukuje pracowników. Szczegóły w dalszej części informacji.

"Opowieść Panny Młodej" już w sklepach!

Dodany przez: Naq - 2013-07-01 13:17:36 - 8385 unikalnych wyświetleń;W zeszłym tygodniu dotarła do nas śliczna i niesamowita "Opowieść Panny Młodej". Tomik prezentuje się na prawdę wspaniale - pod grubą obwolutą z wybranym lakierem znajdziecie twardą okładkę (po raz pierwszy w Polsce do Waszych rąk trafi manga w twardej oprawie!), zaś z środku - gruby, biały papier i nasycony, czarny druk. O niesamowitej ilości detali w rysunku Kaoru Mori nie wspominając... Cena za takie wydanie jest na prawdę niska - wynosi bowiem jedynie 29,99 zł.

Dwudziestoletnia Amira zostaje wydana za młodszego o 8 lat Karluka. Dziewczyna opuszcza swoje koczownicze plemię, by zamieszkać wraz z mężem i jego rodziną w odległym mieście na Jedwabnym Szlaku. Uzdolniona w łucznictwie i jeździectwie, otwarta i bezpośrednia Amira próbuje odnaleźć swoje miejsce w nowej społeczności. Gdy między nią a Karlukiem rozkwita głębsze uczucie, w mieście pojawia się starszy brat Amiry, żądając unieważnienia małżeństwa. Między dwoma rodzinami wybucha spór.

Zachęcamy także do zapoznania się z recenzjami mangi:
Tanuki.pl

Kryminał od Studia JG

Dodany przez: Yanek - 2013-04-15 15:44:36 - 12765 unikalnych wyświetleń;

Już na przełomie czerwca i lipca 2013r ukaże się nowa manga od Studia JG - "Prophecy" (jap. 予告犯, Yokokuhan). Autorem mangi jest Tetsuya Tsutsui, autor doskonale przyjętej przez polskich fanów mangi "Duds Hunt".

Tokijska, policyjna grupa do walki z cyberprzestępczością jest w pełnej gotowości! Zamaskowany osobnik, noszący na twarzy maskę wykonaną z gazety, umieszcza w internecie filmy na których zapowiada zbrodnie: podpalenia, napady, gwałty... W następnych dniach jego przepowiednie sprawdzają się co do joty.
Kim jest tajemniczy prorok i jakie są jego motywy? Policja ściga się z czasem, a filmy zamaskowanego osobnika przyciągają coraz większe grono sfrustrowanych obywateli. Co najgorsze, zaczynają oni stawać po jego stronie...


Mangę można zamawiać już w prenumeracie na yatta.pl

Vassalord 5 już za niecałe 2 tygodnie

Dodany przez: Yanek - 2013-04-10 13:53:46 - 6609 unikalnych wyświetleń;

Już 22 kwietnia ukaże się piąty tom mangi Vassalord. Tom szósty i siódmy ukażą się odpowiednio pod koniec czerwca, a siódmy powinien ukazać się pod koniec wakacji. Na chwilę obecną nie wiemy jeszcze czy tom siódmy ukaże się w Polsce z bonusowym DVD - rozmowy trwają :)

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 ... Następny › Ostatni »