Kwietniowe premiery wydawnicze

Dodany przez: Urd - 2021-04-02 16:35:01 - 1226 unikalnych wyświetleń;

Kwiecień będzie obfitować w mangi! W związku z tym, że pod koniec miesiąca szykuje się Wiosenny Festiwal Mangowy, aż 7 nowości będzie miało w tym miesiącu premierę lub przedpremierę. A zatem - 23 kwietnia premierę będzie miała nasza nowość GL "Cicha piosenka o miłości", zaś przedpremierę podczas Festiwalu będą miały mangi: "Projekt: cosplay" 1, "Carole & Tuesday" 1 (oficjalna premiera obydwu wypadnie 6 maja), "Shaman King" 1 (do ogólnej sprzedaży trafi w urodziny głównego bohatera, czyli 12 maja), następnie "Po deszczu" 1 (z oficjalną premierą 14 maja), a także "Beztroskie dni" i "Zapiski zielarki" 1 (obydwie z premierą 24 maja).

Dodatkowo 23 kwietnia premierę będzie miała jednotomówka BL "Szczęście w nieszczęściu", jednak przypominamy, że nie bierze ona udziału w promocji z kartami kolekcjonerskimi.
Jednak nie samym Festiwalem przyjdzie nam żyć w kwietniu! W tym miesiącu premierę będą miały także następujące mangi: "Miłość to wojna" 5, "Grand Blue" 5, "IM: Wielki Kapłan Imhotep" 5, "Księga Przyjaciół Natsume" 16, "Hanako, duch ze szkolonej toalety" 4, ostatni tom mangi "Twoje kwietniowe kłamstwo", "Łowcy smoków" 3, "Magiczny świat Ran" 3, a w linii bocznej do kolejki wskoczyli: "Pokój w kolorach szczęścia. Genialny detektyw Matsubase" 2 i "Goblin Slayer" 9. To jak - szykują się obfite zakupy czy portfel odsapnie w tym miesiącu?

Przypominamy daty zamknięcia prenumerat (nie są to daty premier!):
- "Cicha piosenka o miłości" 1 - do 12 kwietnia
- "Beztroskie dni" 1 - do 12 kwietnia
- "Carole & Tuesday" 1 - do 12 kwietnia
- "Projekt: cosplay" 1 - do 12 kwietnia
- "Shaman King" 1 - do 12 kwietnia
- "Po deszczu" 1 - do 12 kwietnia
- "Zapiski zielarki" 1 - do 12 kwietnia

- "Szczęście w nieszczęściu" - do 15 kwietnia
- "Miłość to wojna" 5 - do 9 kwietnia
- "Grand Blue" 5 - do 9 kwietnia
- "IM: Wielki Kapłan Imhotep" 5 - do 13 kwietnia
- "Księga Przyjaciół Natsume" 16 - do 19 kwietnia
- "Hanako, duch ze szkolnej toalety" 4 - do 19 kwietnia
- "Twoje kwietniowe kłamstwo" 11 - do 19 kwietnia
- "Łowcy smoków" 3 - do 20 kwietnia
- "Magiczny świat Ran" 3 - do 20 kwietnia
- "Pokój w kolorach szczęścia. Genialny detektyw Matsubase" 2 - do 22 kwietnia
- "Goblin Slayer" 9 - do 22 kwietnia

Wiosenny Festiwal Mangowy - piąta karta kolekcjonerska

Dodany przez: mbloch - 2021-04-02 10:28:46 - 238 unikalnych wyświetleń;

Dziś prezentujemy Wam limitowaną kartę kolekcjonerską z serii "Carole & Tuesday"! Przed Wami wyjątkowa, pełna humoru i muzycznych motywów historia rozgrywa się w świecie łączącym futurystyczną wizję z melancholią minionych dni.

Przypominamy, że aby otrzymać karty kolekcjonerskie, należy kupić pierwszy tom minimum trzech festiwalowych serii w prenumeracie do 12 kwietnia - szczegóły zabawy na stronie Wiosennego Festiwalu Mangowego!

"Carole & Tuesday" 1
Minęło pięćdziesiąt lat odkąd ludzie skolonizowali Marsa. To właśnie tam żyje Carole - młoda dziewczyna, która utrzymuje się z prac dorywczych, jednocześnie próbując spełnić swoje muzyczne ambicje. Jednak brutalna rzeczywistość wciąż sprowadza jej pasję do hobby po godzinach. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja Tuesday. Nastoletnia panienka z wyższych sfer nie chce dalej wieść swojego idealnie zaplanowanego przez rodziców życia. Zabiera więc swoją gitarę i ucieka z domu. Przypadek sprawia, że ścieżki obu dziewczyn krzyżują się na ulicach wielkiego miasta. Choć Carole i Tuesday nie mogłyby się bardziej różnić, łączy je miłość do muzyki. Z miejsca decydują się połączyć siły w drodze do realizacji swoich marzeń. Jednak czy zdołają poruszyć serca ludzi w świecie, w którym za wielkimi hitami stoją syntezatory i sztuczna inteligencja, a producenci muzyczni nie cofną się przed niczym, aby wyeliminować konkurencję...?

[Prima Aprilis] Nowe tytuły Studia JG

Dodany przez: Yanek - 2021-04-01 9:37 - 3736 unikalnych wyświetleń;

Nareszcie możemy pochwalić się Wam najważniejszym wydarzeniem na polskim rynku mangi od czasu pierwszej publikacji mang Osamu Tebuki na łamach "Sztandaru Młodych" w 1973 roku!

Wczoraj wieczorem przedstawiciele Studia JG oraz konsorcjum Manga no Shuppansha (organizacji zrzeszającej wszystkie najważniejsze japońskie wydawnictwa) podpisali umowę dotyczącą nowości wydawniczych na lata 2021-2029. Porozumienie to stanowi rewolucję w skali światowej i jest kamieniem milowym w dynamicznym rozwoju stosunków biznesowo-wydawniczych, które na zawsze odmienią rynek polski i japoński.

Prezes MnS, pan Wanabe Nihonjin, w wypowiedzi dla "Shimbashi Shinbun" podkreślił, iż przestaje mieć znaczenie czy fani mangi mieszkają nad Wisłą, czy nad Sumida-gawa - od dziś wszyscy będą mieć te same prawa i pełny, nielimitowany dostęp do tytułów, a tym samym takie same możliwości, aby w pełni cieszyć się swoim hobby.

Co to oznacza dla czytelników mangi w Polsce?
Studio JG od dziś rozpoczyna działania, aby do końca dekady opublikować WSZYSTKIE mangi. Zarówno te, które już się ukazały, te aktualnie wydawane, jak i te, które dopiero trafią do druku. W pierwszym rzucie, poszerzamy plan wydawniczy Wiosennego Festiwalu Mangowego. Publikowane mangi będą wydawane po japońsku, zaś polskie tłumaczenie będzie na nie nanoszone w momencie ich sprzedaży. Jak zawsze, wszystkie publikacje pojawią się w ofercie cyfrowej YattaReader oraz będą dostępne w salonach Yatta.pl w całej Polsce.

Już w drugiej połowie kwietnia ukażą się następujące tytuły:

Wiosenny Festiwal Mangowy - czwarta karta kolekcjonerska

Dodany przez: mbloch - 2021-03-31 09:52:40 - 270 unikalnych wyświetleń;

Dziś prezentujemy Wam limitowaną kartę kolekcjonerską z serii "Zapiski zielarki"! To historia pełna pałacowych intryg z rezolutną główną bohaterką! Idealnie nadaje się dla wszystkich spragnionych niebanalnych historii!

Przypominamy, że aby otrzymać karty kolekcjonerskie, należy kupić pierwszy tom minimum trzech festiwalowych serii w prenumeracie do 12 kwietnia - szczegóły zabawy na stronie Wiosennego Festiwalu Mangowego!

"Zapiski zielarki" 1
Maomao, ambitna młoda zielarka, zostaje porwana i trafia do haremu cesarza jako służąca. Aby nie pogarszać sytuacji, w której się znalazła, zataja swoje umiejętności, a nawet fakt, że potrafi czytać i pisać. Tymczasem nowo narodzone dzieci władcy umierają na skutek tajemniczej klątwy. Zielarka szybko orientuje się, że to nie magia, ale trucizna jest przyczyną śmierci niemowląt. Decyduje się ostrzec matki, podrzucając do ich komnat wiadomość o powodach niezwykłej choroby ich dzieci. Dziewczyna nie przypuszcza nawet, jak bardzo ta decyzja zaważy na jej losie. Tym bardziej, że znalazła się w miejscu, w którym nikt nie może czuć się bezpieczny...

„Beastars” 3 nadeszło z drukarni!

Dodany przez: mbloch - 2021-03-30 14:36:01 - 142 unikalnych wyświetleń;

Przed momentem z drukarni przyjechały świeżutkie tomiki „Beastars” 3. Czy zbliżający się festiwal będzie dla Legoshiego czasem zweryfikowania swoich przekonań? Poniższej podrzucamy opis tomu i rozpiskę wysyłek.

„Beastars” 3
Nadchodzi lato i wielkimi krokami zbliża się Święto Meteorytów. Długo oczekiwany festiwal wymaga wielu przygotowań. Legoshi i jego koledzy opuszczają teren akademii, by pomóc w organizacji imprezy. Jednak nie wszyscy z nich wiedzą, że metropolia, w której roślinożercy i drapieżniki na co dzień żyją w zgodzie, ma także swoje mroczne oblicze. Ciasne zaułki i kręte uliczki prowadzą uczniów Cherryton do miejsca zwanego Czarnym Rynkiem, gdzie króluje występek i budzą się najdziksze instynkty. Czy Legoshi zdoła oprzeć się pokusom, jakie czekają na mięsożerców tam, gdzie życie jest na sprzedaż? Czy zdoła po tym wszystkim spojrzeć Haru w oczy? I czy jego uczucie do śnieżnobiałej króliczki jest tak czyste, jak myślał? A może szybsze bicie wilczego serca to tak naprawdę żądza mordu?

Plan dystrybucji:
- środa - pakujemy prenumeraty.
- czwartek - tomik trafi do sklepów stacjonarnych yatta.pl w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Toruniu, Łodzi, Opolu i Częstochowie.
- piątek - manga znajdzie się w empikach i innych sklepach z komiksami.

Wiosenny Festiwal Mangowy - trzecia karta kolekcjonerska

Dodany przez: mbloch - 2021-03-29 09:47:53 - 307 unikalnych wyświetleń;

Dziś prezentujemy Wam limitowaną kartę kolekcjonerską z serii "Projekt: cosplay"! Ten komiks to zdecydowanie must-read dla miłośników cosplayu oraz dla wszystkich otaku!

Przypominamy, że aby otrzymać karty kolekcjonerskie, należy kupić pierwszy tom minimum trzech festiwalowych serii w prenumeracie do 12 kwietnia - szczegóły zabawy na stronie Wiosennego Festiwalu Mangowego!

"Projekt: cosplay" 1
Nastoletni Gojou od dziecka marzył, by pójść w ślady swojego dziadka i tak jak on tworzyć tradycyjne lalki. Nie przysporzyło mu to jednak popularności. Zrażony negatywnymi reakcjami otoczenia, zaczął ukrywać swoje hobby, a w szkole stronić od ludzi. Wszystko zmienia się, gdy Marin Kitagawa, piękna i popularna koleżanka z klasy, przyłapuje go przy maszynie do szycia. Ku jego zdziwieniu dziewczyna wcale go nie wyśmiewa. Wręcz przeciwnie - wydaje się być w siódmym niebie! Z entuzjazmem wyjawia mu, że jest początkującą cosplayerką, a umiejętności Gojou niezwykle jej imponują. Jakby tego było mało, prosi go o pomoc w stworzeniu wymarzonego stroju! Czy odludek i szkolna piękność zdołają stworzyć zgrany duet i odnieść sukces?

« Pierwszy ‹ Poprzedni 1 2 3 4 5 6 ... Następny › Ostatni »