Otaku 44 + Bokura ni Matsuwaru Etc.

Dodany przez: Yanek - 2013-03-01 18:46:09 - 19649 unikalnych wyświetleń;

W przyszłym tygodniu ukaże się 44. numer "Otaku"!
W środku czekają na Was jak zawsze ciekawe recenzje, m.in. takich tytułów jak „Fullmetal Alchemist: The Sacred Star of Milos”, "Psycho-pass" czy "Ruchomy zamek Hauru". Nie zabraknie też tekstów poświęconym mangom wydanym w Polsce tj. 1-tomowemu yaoi "Keep Out" oraz serii "Kagen no Tsuki" autorstwa Ai Yazawy. Spełniliśmy też Wasze prośby i powiększyliśmy dział offroad – tym razem podsumujemy mangowy 2012 rok, wrócimy do tematu pisania faników, opiszemy aferę pewnego zdjęcia oraz pokażemy Wam jak zrobić opaskę Ciela. Prócz tego, przyszykowaliśmy też dla Was konkurs, w którym do wygrania będą fiszki do nauki języka japońskiego.

W numerze dodatkowo dwa duże plakaty, z serii "Doubt" oraz "Keep Out".


Ponadto, do zaktualizowanego działu mangowych zapowiedzi Studia JG, trafiła właśnie jednotomowa manga Bokura ni Matsuwaru Etc. - tomik zawiera zbiór krótkich historyjek o tematyce shonen-ai. Bardzo przyjemna i lekka manga w sam raz do poczytania na poprawę humoru. Manga ta ukaże się w serii wydawniczej "Otaku Manga 4 girls" a jej premiera zapowiedziana jest na maj/czerwiec.

Ostatni tom "Alicji" i 4. tom "Drug-ona"

Dodany przez: Naq - 2013-02-01 17:05:16 - 4436 unikalnych wyświetleń;

Dziś przyszła do nas dostawa czwartego tomiku mangi "Drug-on". Choć minęło już trochę czasu od wydania poprzedniej części przygód naszych dzielnych Łowców, z przyjemnością wraca się do historii Jacka, Dorothy, Alicji i Kaia.

Opis tomu: Pragnący nieśmiertelności Hrabia i jego towarzyszka Flane próbowali dostać się do Źródła, lecz przeszkodzili im Łowcy. Kiedy Kai był jeszcze dzieckiem, Hrabia długo więził i torturował Jacka. Co jeszcze czai się w mrocznej przeszłości tego panującego nad wiatrem Łowcy?

Dotarły do nas także świeżutkie, jeszcze pachnące farbą drukarską tomiki przygód "Alicji w Krainie Serc"! Tomiki wyglądają fenomenalnie - są pokryte dodatkową warstwą złotej, metalicznej, błyszczącej farby, która ślicznie mieni się pod światłem. Warto też zwrócić uwagę, że w tomiku znajdziecie aż osiem kolorowych stron (!) z ilustracjami Waszych ulubionych bohaterów "Alicji"

Opis tomu: Alicja opuszcza niebezpieczną Krainę Serc, w której wszyscy mierzą do siebie z broni. Lecz kiedy wraca do swojego świata, pojawia się przed nią… Sen Alicji wreszcie dobiega końca. Oto wydanie specjalne ostatniego tomu kultowej mangi o Krainie Czarów wraz z dodatkowymi ilustracjami w kolorze!

Tym sposobem dotarliśmy do końca naszej przygody z Alicją i mieszkańcami Krainy Serc. Trochę nam smutno, że to już koniec, ale czekają na nas nowe serie. M.in. "Spiece and Wolf", którego prenumeratę możecie zamawiać już w sklepie Yatta.pl. Niedługo też ujawnimy kolejny tytuł, który ukaże się w 2013 roku. Jak zwykle, umieściliśmy już tu i tam kilka podpowiedzi, co to będzie, także śledźcie nasze poczynania uważnie, bo może już dziś domyślicie się jaką niespodziankę dla Was szykujemy :)

A na koniec szybkie info...

Najbliższe premiery:
Vassalord #4 - ok. 13-15 lutego
Axis Powers Hetalia #5 - koniec lutego (UWAGA: jeszcze przez dosłownie kilka dni można zamawiać prenumeratę tego tomiku wraz z gratisem-niespodzianką)

Spice and Wolf

Dodany przez: Yanek - 2013-01-18 18:05:28 - 25497 unikalnych wyświetleń;


Od jakiegoś czasu dawaliśmy Wam drobne sugestie co do naszych nowych tytułów, a dziś możemy już oficjalnie zdradzić, iż jedna z nowości to uwielbiana przez otaku z całego świata seria "Spice and Wolf"!

Premierę pierwszego tomu planujemy na późny marzec, kolejne tomy ukazywać się co dwa miesiące.

Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o tym tytule (są tacy?) - krótkie wprowadzenie: głównymi bohaterami mangi są wędrowny kupiec - Lawrence Kraft oraz pradawna bogini plonów - Horo. Lawrence od siedmiu lat jeździ po kraju i ciężko pracując stara się uzbierać pieniądze konieczne do rozpoczęcia działalności handlowej z prawdziwego zdarzenia. Podczas jednej ze swoich wypraw, Lawrcence ratuje z opałów boginię-wilczycę Horo. 600-letnia opiekunka plonów przybiera formę młodej dziewczyny i postanawia towarzyszyć Lawrencowi w jego podróży. Jedyną rzeczą odróżniającą ją od innych śmiertelników są zwierzęce uszy i niezwykle puchaty ogon...

Prenumeratę mangi można nabyć już na yatta.pl - w cenę każdej prenumeraty wliczony jest tomik, przesyłka oraz drobny upominek.


Prenumerata Spice And Wolf #1-7
UWAGA!
Zamawiając prenumeratę na 7 tomów - jeden tom otrzymujecie za darmo!

Dodatkowo wszyscy, którzy zamówią prenumeratę na 7 tomów do 25 stycznia włącznie, otrzymają dodatkowy specjalny upominek-niespodziankę!


Prenumerata Spice And Wolf #1

19.90 zł

Prenumerata Spice And Wolf #2

19.90 zł

Prenumerata Spice And Wolf #3

19.90 zł

Prenumerata Spice And Wolf #4

19.90 zł

Prenumerata Spice And Wolf #5

19.90 zł

Prenumerata Spice And Wolf #6

19.90 zł

Prenumerata Spice And Wolf #7

19.90 zł

Plany na najbliższe miesiące

Dodany przez: Naq - 2013-01-16 16:20:20 - 6949 unikalnych wyświetleń;

Oto informacja o najbliższych publikacjach: w styczniu ukażą się na pewno: Drug-On 4 oraz Alicja 6. Vassalord 4 ukaże się na przełomie stycznia i lutego.

Hetalia jest przetłumaczona - czekamy na materiały od Japończyków aby móc wstawić teksty - jak tylko je dostaniemy 2-3 tygodnie i powinna być gotowa. Analogicznie sytuacja ma się z Rappą, tom 1 przetłumaczony, tom 2 jest w tłumaczeniu. Dostaniemy materiały od razu na obydwa tomy więc tytuł wyjdzie płynnie.

Jeśli chodzi o Zakuro to skończyliśmy rozmowy dotyczące pozyskania całości brakujących tomów dzięki czemu Zakuro będzie mogło wejść w tryb 2-miesięczny tak jak Alicja czy Vassalord. 5 Drug-On ukaże się na przełomie marca i kwietnia.
Puchata nowość pojawi się na przełomie lutego i marca, a kolejna puchata nowość w paski zapewne marzec/kwiecień, czekamy na papierzyska dla nowości romantycznej, kryminału i tytułu yosei.

Rozmawiamy także o wydaniu Vassalorda 7 zgodnie z wydaniem japońskim tj. z płytą DVD - szanse takie sobie, ale jeśli się uda to wydamy także swoje pierwsze DVD :)

W 2013 obiecujemy więcej pisać i lepiej się komunikować z fanami. Mamy także nadzieje, że nowy rozkład pracy jaki przyjęliśmy w relacjach z Japonią będzie skutkował wyeliminowaniem jakichkolwiek przesunięć terminów.

Nowy numer "Otaku" nadchodzi!

Dodany przez: Naq - 2013-01-04 16:58:17 - 17203 unikalnych wyświetleń;

Już w poniedziałek do sprzedaży trafi 43. numer magazynu "Otaku". Przeczytacie w nim recenzje zarówno nowszych produkcji, takich jak "Black Lagoon: RBT" czy "Jojo's Bizarre Adventure", jak i starych klasyków, np. "Kara No Kyōkai" oraz "Blood+". Głównym tematem numeru będzie zaś 3-tomowa manga "stigmata".
Ponadto w dziale offroad znajdziecie artykuły o fanfikach, historii yuri w Polsce, sylwetce Shintarō Ishihary - "wroga" Otaku oraz... top 10 mangowych skarbów, czyli jakie cuda zbierają mangowcy.

W numerze dodatkowo dwa duże plakaty. Plakat z "Fullmetal Alchemist: Brotherhood" oraz plakat inspirowany mangą "Axis Powers Hetalia" autorstwa Raditz.

SPIS TREŚCI:

Stałe działy:
4 Wstępniak
6 Newsy
12 FigureCorner
14 Nowości
81 OtakuCorner

Manga & anime:
16 Krzyżem i mieczem - Stigmata
20 Wspomnienia pisane krwią - Blood+
23 Łamacz mózgów - Code:Breaker
26 Oczy, które widzą śmierć - Kara no Kyōkai
30 Nikt nie spodziewał się japońskiego pogotowia… - Triage X
32 Bang Bang (My Baby Shoot Me Down) - Black Lagoon: Roberta’s Blood Trial
35 Miłość po wiedeńsku - Angel’s Coffin
38 Aniołowie się buntują - Angel Sanctuary
42 Dziwaczne przygody klanu Joestarów - JoJo’s Bizarre Adventure
46 Kup pan granat! - Jormungand

Kultura:
49 Nauka języka japońskiego
50 Strach je opisywać - Zasmarkane dziecko bogów
52 Wiocha zabita wiśniami - Życie jak w Tochigi
54 Mała wielka sprawa - Tybet. Historie prawdziwe

Offroad:
56 Wywiad z Rogerem "Guile" Waszkiewiczem
61 Pisać każdy może
64 Co z tym yuri?
66 Wróg nr 1 wszystkich otaku
68 Koreanka w Japonii
70 Top 10: Każdy skarby ma...
74 Porady cosplayowe
76 Mangowe modelarstwo
78 Przepis na sukces

Poszukujemy pracowników do obsługi sklepu internetowego

Dodany przez: Yanek - 2013-01-02 15:35:36 - 9810 unikalnych wyświetleń;

Studio JG poszukuje pracowników do obsługi sklepu internetowego. Szczegóły w dalszej części informacji.

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... Następny › Ostatni »