Nowa manga z serii exclusive już na Pyrkonie!

Dodany przez: Urd - 2020-01-17 16:28:26 - 126 unikalnych wyświetleń;

Dziś mamy dla Was nowy tytuł z serii exclusive! Pięciotomowe "Tenju no kuni" to wspaniała, pięknie narysowana opowieść dla czytelników w każdym wieku, która przeniesie Was w najpiękniejsze zakątki Tybetu. Pierwszy tom będzie miał premierę już w maju, podczas poznańskiego festiwalu Pyrkon.

"Tenju no kuni"
W XVIII-wiecznej tybetańskiej wiosce nastoletni chłopiec, Khang Zhipa, szkoli się, aby zostać medykiem. Pewnego dnia w jego domu zatrzymuje się orszak weselny z młodziutką panną młodą. Dziewczyna niespodziewanie wykazuje zainteresowanie ziołolecznictwem, przez co chłopak szybko nawiązuje z nią nić porozumienia. Jakże wielkie jest jego zdziwienie, gdy następnego dnia okazuje się, że piękna nieznajoma nie rusza w dalszą podróż, a szczęśliwym narzeczonym... jest on sam!
Oto pełna ciepła i humoru, pięknie narysowana opowieść o młodym, ambitnym chłopcu i jego tajemniczej narzeczonej z odległego kraju.


Zamów już dziś prenumeratę zbiorczą z darmową wysyłką 20% rabatem!
Autor: Ichimon Izumi
Gatunek: historyczny, romans, okruchy życia, shonen
Premiera: maj (Pyrkon)
Tryb: trzymiesięczny

Yona w blasku świtu 5 już jest!

Dodany przez: mjachimek - 2020-01-17 12:33:18 - 63 unikalnych wyświetleń;

"Yona w blasku świtu" 5 wraz z kolekcjonerską pocztówką wyruszyła właśnie w podróż do prenumeratorów! Czy nasi bohaterowie zdołają wydostać się z zasypanej jaskini? Poniżej znajdziecie szczegółowy plan dystrybucji.

"Yona w blasku świtu" 5
W wyniku nagłego trzęsienia ziemi Yona i jej towarzysze zostają uwięzieni w skalnym tunelu. Niebieski Smok pomaga im się wydostać. Księżniczka namawia go, żeby przyłączył się do niej, lecz czy zdoła przekonać legendarnego wojownika?
Tymczasem Kija wyczuwa Zielonego Smoka. Drużyna rusza do portu Awa, miasta leżącego na terenie Klanu Ziemi. Tam na drodze Haka staje pewien mężczyzna...


Plan dystrybucji:
- piątek - wysyłamy prenumeraty
- poniedziałek - komiks będzie dostępny w sklepach stacjonarnych yatta.pl w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Toruniu i Łodzi
- wtorek - manga będzie dostępna w empikach i innych sklepach komiksowych.

Lada dzień premiera Gdy zakwitnie w nas miłość 6

Dodany przez: Urd - 2020-01-16 16:22:09 - 76 unikalnych wyświetleń;

Lada dzień premierę będzie miał najnowszy tom mangi "Gdy zakwitnie w nas miłość" 6! Przedstawienie czas zacząć! Poniżej prezentujemy obwolutę i zachęcamy do lektury początkowych stron!

"Gdy zakwitnie w nas miłość" 6
Nadchodzi premiera sztuki przygotowanej przez samorząd szkolny. Dla Toko to jednocześnie cel całego dotychczasowego życia w liceum i kres wszystkich jej dążeń. Jaki efekt wywołają zmiany w scenariuszu zaproponowane przez Yu?

Przypominamy, że do dnia premiery tomik będzie dostępny z 25% rabatem!

Toradora 8 już u nas!

Dodany przez: mjachimek - 2020-01-16 13:31:15 - 91 unikalnych wyświetleń;

Stało się! "Toradora" 8 już u nas, a lada dzień świeżutkie, pachnące drukiem tomiki trafią prosto w ręce prenumeratorów! Czy bohaterowie wreszcie wyznają sobie swoje uczucia?

"Toradora" 8
Wybory przewodniczącego samorządu wchodzą w decydującą fazę. Kitamura przefarbował się na blond, byle tylko nie kandydować. Gdy chłopak zdradza swoją prawdziwą motywację, Taiga dostaje szału i wparowuje do klasy obecnej przewodniczącej, Sumire Kano! Wielkimi krokami zbliża się też Gwiazdka. Nastrojowa atmosfera wypełnia całą szkołę, a Taiga przygotowuje dla Ryuujiego pewien specjalny plan...

Plan dystrybucji:
- czwartek - prenumeraty rozesłane
- piątek - komiks będzie dostępny w sklepach stacjonarnych yatta.pl w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Toruniu i Łodzi
- poniedziałek - manga będzie dostępna w empikach i innych sklepach komiksowych.

Styczniowe premiery wydawnicze, plan trzymiesięczny i garść informacji

Dodany przez: Urd - 2020-01-09 19:48:05 - 1204 unikalnych wyświetleń;

Dziś mamy dla Was mnóstwo informacji i plan wydawniczy na najbliższe trzy miesiące. Prosimy, przeczytajcie news do końca, ponieważ niektóre serie czekają istotne zmiany, ale o tym za chwilę.

Ostatni rok był dla nas bardzo niezwykły i intensywny, ale do tej pory nie bardzo mogliśmy mówić, co działo się za kulisami naszej pracy. I pomimo tego, że działo się dużo i niespodziewanie, staraliśmy się, aby wyzwania, wobec których stanęliśmy, jak najmniej odbiły się na naszym planie wydawniczym. Jak pamiętacie rok temu zapowiedzieliśmy bardzo dużo nowości i, choć byliśmy na nie dobrze przygotowani, niedługo po ich ogłoszeniu otrzymaliśmy w krótkich odstępach czasu dwie cudowne wiadomości, które nas bardzo ucieszyły, ale też wymagały pewnej reorganizacji naszej pracy. Otóż dowiedzieliśmy się, że nasza wydawnicza rodzinka powiększy się o dwóch małych fanów mangi. :) W związku z tym na urlop zdrowotny, mimo szczerych chęci (i zapierania się rękami i nogami), w połowie roku musiała przejść nasza główna graficzka koncepcyjna. Natomiast druga radosna wiadomość dotyczyła naszej głównej tłumaczki - Pauliny "Tenci" Ślusarczyk-Bryły. Jako że jednak Tencia jest absolutnym hardcorem, a w dodatku traktuje swoje mangowe dzieci ze szczególną troską, przez całą ciążę, do samego końca roku intensywnie (na ile względy zdrowotne pozwalały) pracowała nad utrzymaniem cykli i przekazaniem części swoich tytułów. I tu dochodzimy do ważnych zmian. Tytuły, którymi zajmuje się Tencia są w większości trudne i problematyczne, dlatego przekazanie ich nie jest łatwe - aby utrzymać specyfikę przekładu konieczne były i będą konsultacje tłumaczeniowe pomiędzy Tencią, a tłumaczami, którzy przejęli poszczególne tytuły. Co również ma bezpośredni wpływ na grafik tychże tłumaczy. Dzięki wielu miesiącom pracy wszystkich zaangażowanych, nie musicie się zatem martwić o jakość przekładu kolejnych tomów, nawet jeśli na niektóre tomiki będzie trzeba odrobinę dłużej poczekać. I na to znaleźliśmy rozwiązanie. A zatem:

"Fairy Tail" - zmiana cyklu na dwumiesięczny. W przyszłym roku manga wróci do cyklu 1,5-miesięcznego, zaś po powrocie Tenci kolejne tomiki przez pewien czas będą ukazywać się w cyklu 5-tygodniowym lub miesięcznym, aby nadrobić stratę z pierwszej połowy tego roku.
"Jak zostałam bóstwem!?" - zmiana cyklu na dwumiesięczny, zmiana tłumacza (tytuł pozostaje pod nadzorem Tenci).
"Dziewczynka w Krainie Przeklętych" - 6 tom być może ukaże się jeszcze w tym półroczu, jeśli jednak nie, tomy 6-8 ukażą się w drugiej połowie roku 2020.
"Opowieść panny młodej" - premiera 11 tomu przesunięta zostanie na drugą połowę roku, jednak w związku z tym wyjątkowo w tym roku ukażą się dwa tomy mangi.
"Oblubienica czarnoksiężnika" - zmiana tłumacza (tytuł pozostaje pod nadzorem Tenci), kolejny tom ukaże się w lutym/marcu, docelowo w tym roku ukażą się 3 tomy (tym samym seria dogoni japońskie wydanie)
"Oko Horusa" - zmiana tłumacza (tytuł pozostaje pod nadzorem Tenci), nowy tom ukaże się w marcu.
"Noragami" - najnowszy tom ukazał się w Japonii niedawno, obecnie załatwiamy formalności. Seria nie zmieni tłumacza, nowy tom ukaże się w drugiej połowie 2020 roku.
"Bakemonogatari" - zmiana tłumacza (tytuł pozostaje pod nadzorem Tenci).
"Demon Maiden Zakuro" - seria nie zmieni tłumacza, nowy tom ukaże się w lipcu.

Oczywiście mogą się pojawić jakieś mniejsze zmiany (zdrowie Tenci jest dla nas najważniejsze, a pewnych rzeczy w takich okolicznościach nie można przewidzieć), ale ze względu na przekazanie i zakończenie części tytułów, gdy już Tencia będzie mogła wrócić do pracy, skupimy się na nadrabianiu tytułów, które z nią pozostały, zanim przydzielimy jej nowe serie.

Poniżej możecie zobaczyć rozpiskę na najbliższe 3 miesiące, a także przybliżone daty wydań z bocznej linii wydawniczej (są to głównie tytuły, których wydanie dogoniło japońskie i wciąż brakuje nam do nich materiałów, bądź akceptów).

STYCZEŃ
W rytmie wieczoru i poranka (Nowość!)
Log Horizon LN #7
Seven Deadly Sins #6
Toradora #8
Gdy zakwitnie w nas miłość #6
Yona w blasku świtu #5
Pokój w kolorach szczęścia #5
Księga Przyjaciół Natsume #9
Wotakoi. Miłość jest trudna dla otaku #4
Overlord #10
Bakemonogatari #3
Somali i Strażnik Lasu #5
Toradora LN 3
Iruma w szkole demonów #2
Shirayuki #9

LUTY
Fire Punch #3
Jak leczyć magiczne stworzenia #3
Fairy Tail #26
Jak zostałam bóstwem!? #22
Hetalia World Stars #4
Twoje kwietniowe kłamstwo #6
Seven Deadly Sins #7
Jego wilczy sekret #2
Honda. Sprzedawcy kontra mangowcy #2
Miłość, jenoty i inne kłopoty #8
Yakuza w fartuszku. Kodeks perfekcyjnego pana domu #2
Yona w blasku świtu #6
Kamisama to Tobenai Tsukai(Nowość!)
Vahlia no Hanamuko (Nowość!)


MARZEC
Księga Przyjaciół Natsume #10
Shirayuki. Śnieżka o czerwonych włosach #10
Gdy zakwitnie w nas miłość #7
Pokój w kolorach szczęścia #6
Wotakoi. Miłość jest trudna dla otaku #5
Overlord #11
Somali i Strażnik Lasu #6
Iruma w szkole demonów #2
Oko Horusa. Kobieta, która została faraonem #5
Koujitsusei no Tobira (Nowość!)

PLAN WYDAWNICZY - LINIA BOCZNA
Gorzki poranek #8 - luty
Ajin #14 - marzec/kwiecień
HAGANAI - Nie mam wielu przyjaciół #17 - marzec
Monster Musume #15 - marzec / kwiecień
Goblin Slayer #7 - kwiecień / maj
Servamp #14 - marzec
Oblubienica czarnoksiężnika #10 - luty/marzec
Dziewczynka w Krainie Przeklętych #6-8 (druga połowa 2020)
Opowieść Panny Młodej #11-12 (druga połowa 2020)

Już wkrótce Yona w blasku świtu 5

Dodany przez: Urd - 2020-01-09 17:37:58 - 238 unikalnych wyświetleń;

W przyszłym tygodniu premierę będzie miał najnowszy tom mangi "Yona w blasku świtu" 5! Czy nasi bohaterowie zdołają wydostać się z zasypanej jaskini? Poniżej prezentujemy obwolutę i zachęcamy do lektury początkowych stron!

"Yona w blasku świtu" 5
W wyniku nagłego trzęsienia ziemi Yona i jej towarzysze zostają uwięzieni w skalnym tunelu. Niebieski Smok pomaga im się wydostać. Księżniczka namawia go, żeby przyłączył się do niej, lecz czy zdoła przekonać legendarnego wojownika?
Tymczasem Kija wyczuwa Zielonego Smoka. Drużyna rusza do portu Awa, miasta leżącego na terenie Klanu Ziemi. Tam na drodze Haka staje pewien mężczyzna...


Przypominamy, że do dnia premiery tomik będzie dostępny z 25% rabatem!

1 2 3 4 5 ... Następny › Ostatni »