Styczniowe premiery wydawnicze, plan trzymiesięczny i garść informacji

Dodany przez: Urd - 2020-01-09 19:48:05 - 3206 unikalnych wyświetleń;

Dziś mamy dla Was mnóstwo informacji i plan wydawniczy na najbliższe trzy miesiące. Prosimy, przeczytajcie news do końca, ponieważ niektóre serie czekają istotne zmiany, ale o tym za chwilę.

Ostatni rok był dla nas bardzo niezwykły i intensywny, ale do tej pory nie bardzo mogliśmy mówić, co działo się za kulisami naszej pracy. I pomimo tego, że działo się dużo i niespodziewanie, staraliśmy się, aby wyzwania, wobec których stanęliśmy, jak najmniej odbiły się na naszym planie wydawniczym. Jak pamiętacie rok temu zapowiedzieliśmy bardzo dużo nowości i, choć byliśmy na nie dobrze przygotowani, niedługo po ich ogłoszeniu otrzymaliśmy w krótkich odstępach czasu dwie cudowne wiadomości, które nas bardzo ucieszyły, ale też wymagały pewnej reorganizacji naszej pracy. Otóż dowiedzieliśmy się, że nasza wydawnicza rodzinka powiększy się o dwóch małych fanów mangi. :) W związku z tym na urlop zdrowotny, mimo szczerych chęci (i zapierania się rękami i nogami), w połowie roku musiała przejść nasza główna graficzka koncepcyjna. Natomiast druga radosna wiadomość dotyczyła naszej głównej tłumaczki - Pauliny "Tenci" Ślusarczyk-Bryły. Jako że jednak Tencia jest absolutnym hardcorem, a w dodatku traktuje swoje mangowe dzieci ze szczególną troską, przez całą ciążę, do samego końca roku intensywnie (na ile względy zdrowotne pozwalały) pracowała nad utrzymaniem cykli i przekazaniem części swoich tytułów. I tu dochodzimy do ważnych zmian. Tytuły, którymi zajmuje się Tencia są w większości trudne i problematyczne, dlatego przekazanie ich nie jest łatwe - aby utrzymać specyfikę przekładu konieczne były i będą konsultacje tłumaczeniowe pomiędzy Tencią, a tłumaczami, którzy przejęli poszczególne tytuły. Co również ma bezpośredni wpływ na grafik tychże tłumaczy. Dzięki wielu miesiącom pracy wszystkich zaangażowanych, nie musicie się zatem martwić o jakość przekładu kolejnych tomów, nawet jeśli na niektóre tomiki będzie trzeba odrobinę dłużej poczekać. I na to znaleźliśmy rozwiązanie. A zatem:

"Fairy Tail" - zmiana cyklu na dwumiesięczny. W przyszłym roku manga wróci do cyklu 1,5-miesięcznego, zaś po powrocie Tenci kolejne tomiki przez pewien czas będą ukazywać się w cyklu 5-tygodniowym lub miesięcznym, aby nadrobić stratę z pierwszej połowy tego roku.
"Jak zostałam bóstwem!?" - zmiana cyklu na dwumiesięczny, zmiana tłumacza (tytuł pozostaje pod nadzorem Tenci).
"Dziewczynka w Krainie Przeklętych" - 6 tom być może ukaże się jeszcze w tym półroczu, jeśli jednak nie, tomy 6-8 ukażą się w drugiej połowie roku 2020.
"Opowieść panny młodej" - premiera 11 tomu przesunięta zostanie na drugą połowę roku, jednak w związku z tym wyjątkowo w tym roku ukażą się dwa tomy mangi.
"Oblubienica czarnoksiężnika" - zmiana tłumacza (tytuł pozostaje pod nadzorem Tenci), kolejny tom ukaże się w lutym/marcu, docelowo w tym roku ukażą się 3 tomy (tym samym seria dogoni japońskie wydanie)
"Oko Horusa" - zmiana tłumacza (tytuł pozostaje pod nadzorem Tenci), nowy tom ukaże się w marcu.
"Noragami" - najnowszy tom ukazał się w Japonii niedawno, obecnie załatwiamy formalności. Seria nie zmieni tłumacza, nowy tom ukaże się w drugiej połowie 2020 roku.
"Bakemonogatari" - zmiana tłumacza (tytuł pozostaje pod nadzorem Tenci).
"Demon Maiden Zakuro" - seria nie zmieni tłumacza, nowy tom ukaże się w lipcu.

Oczywiście mogą się pojawić jakieś mniejsze zmiany (zdrowie Tenci jest dla nas najważniejsze, a pewnych rzeczy w takich okolicznościach nie można przewidzieć), ale ze względu na przekazanie i zakończenie części tytułów, gdy już Tencia będzie mogła wrócić do pracy, skupimy się na nadrabianiu tytułów, które z nią pozostały, zanim przydzielimy jej nowe serie.

Poniżej możecie zobaczyć rozpiskę na najbliższe 3 miesiące, a także przybliżone daty wydań z bocznej linii wydawniczej (są to głównie tytuły, których wydanie dogoniło japońskie i wciąż brakuje nam do nich materiałów, bądź akceptów).

STYCZEŃ
W rytmie wieczoru i poranka (Nowość!)
Log Horizon LN #7
Seven Deadly Sins #6
Toradora #8
Gdy zakwitnie w nas miłość #6
Yona w blasku świtu #5
Pokój w kolorach szczęścia #5
Księga Przyjaciół Natsume #9
Wotakoi. Miłość jest trudna dla otaku #4
Overlord #10
Bakemonogatari #3
Somali i Strażnik Lasu #5
Toradora LN 3
Iruma w szkole demonów #2
Shirayuki #9

LUTY
Fire Punch #3
Jak leczyć magiczne stworzenia #3
Fairy Tail #26
Jak zostałam bóstwem!? #22
Hetalia World Stars #4
Twoje kwietniowe kłamstwo #6
Seven Deadly Sins #7
Jego wilczy sekret #2
Honda. Sprzedawcy kontra mangowcy #2
Miłość, jenoty i inne kłopoty #8
Yakuza w fartuszku. Kodeks perfekcyjnego pana domu #2
Yona w blasku świtu #6
Kamisama to Tobenai Tsukai(Nowość!)
Vahlia no Hanamuko (Nowość!)


MARZEC
Księga Przyjaciół Natsume #10
Shirayuki. Śnieżka o czerwonych włosach #10
Gdy zakwitnie w nas miłość #7
Pokój w kolorach szczęścia #6
Wotakoi. Miłość jest trudna dla otaku #5
Overlord #11
Somali i Strażnik Lasu #6
Iruma w szkole demonów #2
Oko Horusa. Kobieta, która została faraonem #5
Koujitsusei no Tobira (Nowość!)

PLAN WYDAWNICZY - LINIA BOCZNA
Gorzki poranek #8 - luty
Ajin #14 - marzec/kwiecień
HAGANAI - Nie mam wielu przyjaciół #17 - marzec
Monster Musume #15 - marzec / kwiecień
Goblin Slayer #7 - kwiecień / maj
Servamp #14 - marzec
Oblubienica czarnoksiężnika #10 - luty/marzec
Dziewczynka w Krainie Przeklętych #6-8 (druga połowa 2020)
Opowieść Panny Młodej #11-12 (druga połowa 2020)

Dodaj komentarz