Pyrkonowe nowości!

Dodany przez: Yanek - 2016-02-11 16:44:20 - 18711 unikalnych wyświetleń;


Zgodnie z zapowiedziami nadszedł czas na ujawnienie mangowych nowości, które przygotowaliśmy dla Was na tegoroczny Pyrkon!

Zaczynamy z rozmachem i z nieukrywaną przyjemnością ogłaszamy, iż wydamy "FAIRY TAIL"! Ponieważ seria do najkrótszych nie należy, kolejne tomiki będą ukazywać się co 6 tygodni. Dodatkowo, na Pyrkonie prócz pierwszego tomu, będzie można przedpremierowo zakupić także tom drugi (w regularnej sprzedaży od połowy maja). Prenumeratorzy otrzymają drugi tomik przedpremierowo tj. w kwietniu.

Kolejną z Pyrkonowych nowości jest "Ajin". Jak zmieniłby się Wasz świat, gdyby pojawiły się w nim straszne i niebezpieczne istoty, na które wszyscy polują? A gdyby nagle okazało się, że Wy jesteście jedną z nich?
Aby rozluźnić atmosferę, postanowiliśmy wprowadzić do oferty kolejną mangę autorki "Toradory!" - "< a href=GoldenTime>Golden Time" - tym razem mistrzyni komedii szkolnej, przenosi nas na... STUDIA! Dla wszystkich, którzy pokochali humor i wdzięk "Toradory!" - "Golden Time" jest pozycją obowiązkową.
Skoro mówimy, już o "pozycjach"... (khem khem...) to czas na tytuł spod szyldu Ośmiu Macek! Przedstawiamy "Highschool DxD" - anioły, diabły i fanserwis... MNÓSTWO FANSERWISU :)
Na końcu naszej listy - pozycja dla fanów dłuższego czytania - light novel "Log Horizon"! Tysiące graczy zostaje uwięzionych w grze MMORPG! Jak potoczą się ich przygody i jakie wyzwania staną na ich drodze?

Do prenumerat wszystkich tytułów zaplanowaliśmy liczne dodatki, a znając nasze poprzednie wydania (m.in. "No.6" z wersją specjalną i autografami od autorów), możecie mieć pewność, że szykujemy dla Was same rarytasy :)

Fairy Tail
Autor: Hiro Mashima
Gatunek: shōnen, fantasy
Liczba tomów: 53+
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: co 6 tygodni
Premiera: 8 kwietnia (Pyrkon) - podczas konwentu będzie także dostępny przedpremierowo drugi tom!
Opis: Jeśli chcesz pozbyć się krwiożerczej bestii, grasującej w Twoim mieście – koniecznie wynajmij do jej usunięcia maga z Fairy Tail. Jeśli chcesz się pozbyć miasta – zrób dokładnie to samo! Choć gildia ta działa po stronie dobra, doniesienia o spustoszeniach, za które są odpowiedzialni, re-gularnie zajmują pierwsze strony gazet, bulwersując społeczeństwo. Ale Lucy się tym nie przejmuje. Nie wyobraża sobie, że mogłaby wstąpić do innej gildii. Tak – Lucy też jest magiem, ale nie rzuca piorunami, nie sprowadza deszczu ani nie tańczy z wilkami. Zbiera klucze. Przy ich pomocy jest w stanie przywołać z innego wymiaru gwiezdne duchy, które potrafi w różnej mierze kontrolować. Los chciał, że pewnego dnia zostaje uratowana z opresji akurat przez maga ze swojej ulubionej gildii, niejakiego Natsu Dragneela, który obiecuje zabrać ją do siedziby Fairy Tail. I choć wyobrażenia dziewczyny przegrywają konfrontację z rzeczywistością, teraz nie ma już odwrotu. Jej wielka przygoda w świecie magii, miecza i ogoniastej wróżki właśnie się zaczęła...
Ajin
Autor: Gamon Sakurai, Tsuina Miura
Gatunek: seinen, horror
Liczba tomów: 7+
Wydanie: format A5, obwoluta
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: maj (przedpremierowo dostępny na Pyrkonie)
Opis: Ajina nie można zabić. Jakich obrażeń by nie doznał, zawsze wraca do swojej ludzkiej postaci, ale człowiekiem nie jest. Pierwsze takie istoty zostały odkryte siedemnaście lat temu i od tamtego czasu stanowią przedmiot zarówno fascynacji, jak i strachu. Poszczególne kraje prześcigają się w badaniach i, eksperymentując na schwytanych przez siebie okazach, pragną odkryć tajemnicę nieśmiertelności. Tylko czy te istoty na pewno są niebezpieczne? Czy zasługują na tak okrutne traktowanie? Co tak naprawdę potrafią i po czyjej stoją stronie? Mało kto się nad tym zastanawia. Jednym z tych nielicznych jest Kei Nagai, który z pewnym sceptycyzmem słucha nauczyciela, gdy ten opowiada o Ajinach na lekcji. Gdy chłopak wraca ze szkoły, myśli pochłaniają go tak bardzo, że wpada pod rozpędzoną ciężarówkę. Ku zdumieniu gapiów przed chwilą jeszcze zmasakrowany Kei w kilka chwil wraca do zdrowia. Jest Ajinem. Przerażony nastolatek szybko zdaje sobie sprawę, że nikomu nie może ufać. Natychmiast traci wszelkie prawa i staje się zwierzyną, na którą zamierzają polować absolutnie wszyscy.
Golden Time
Scenariusz: Yuyuko Takemiya
Rysunki: Umechazuke
Gatunek: komedia szkolna
Liczba tomów: 8+
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: 8 kwietnia (Pyrkon)
Opis: Banri Tada dostał się na wyższą uczelnię i właśnie ma rozpocząć nowe, wspaniałe studenckie życie! Wyprowadzka od rodziców, koniec z mundurkami, po prostu hulaj dusza, piekła nie ma! Ale nim zacznie swoją wielką przygodę, musi najpierw znaleźć salę, w której odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pierwszoroczniaków. Zielony jak szczypiorek na wiosnę chłopak intuicyjnie podąża za studentami, którzy wydają się wiedzieć, dokąd idą. I szybko udaje mu się znaleźć gościa równie nieogarniętego jak on. Jak się okazuje, nowo poznany Mitsuo Yanagisawa wybrał tę uczelnię, aby uwolnić się od zakochanej w nim po uszy dziewczyny – w końcu jak tu zagadywać ponętne studentki, kiedy jakaś maruda łazi za tobą krok w krok? A jest w czym wybierać. Na dzień dobry nasi koledzy spotykają niesamowitą superlasencję, która sunie w ich stronę z bukietem róż. Po czym odrzuca piękne włosy, podnosi zgrabną dłoń... i nokautuje Mitsuo ogromną wiązanką. Z uśmiechem i gratulacjami, oczywiście. Wygląda na to, że nowy kolega Banriego nie jest tak sprytny, jak przypuszczał – jego największa fanka w tajemnicy złożyła papiery na ten sam uniwerek. Cztery lata wspólnych studiów! A gdzie wolność? No gdzie? Ale Banri, choć poniekąd współczuje Mitsuo, sam ma do ukrycia o wiele więcej...
Highschool DxD
Scenariusz: Ichiei Ishibumi
Rysunki: Hiroji Mishima, Zero Miyama
Gatunek: ecchi, komedia
Liczba tomów: 8+
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: maj (przedpremierowo dostępny na Pyrkonie)
Opis: Issei Hyōdō to typowy facet – marzy mu się własny harem. Niestety, nic nie wskazuje, aby jego życzenie kiedykolwiek miało zostać spełnione, bo chłopak nie grzeszy ani urodą, ani popularnością, a – jak widać – od intensywnego myślenia o sprośnościach dziewczyn nie przybywa. Jakież więc było jego zdziwienie, gdy piękna koleżanka ze szkoły zaprosiła go na randkę. I wszystko szło wspaniale... do czasu. Nagle jego urocza towarzyszka rozłożyła czarne skrzydła i przebiła go włócznią. Jakkolwiek zabrzmi to dziwne, nie warto się śmiercią głównego bohatera zbytnio przejmować. Chwilę potem zostaje przywrócony do życia przez pewną ponętną diablicę, a ta w ramach zapłaty za ratunek czyni go swoim sługą. I w ten oto sposób Issei zostaje wciągnięty w sam środek wojny pomiędzy aniołami, demonami i diabłami. Cóż, z pewnością harem, o którym marzył, nie był aż tak egzotyczny, ale jak się nie ma, co się lubi...
Log Horizon Light Novel
Autor: Mamare Touno
Rysunki: Kazuhiro Hara
Gatunek: shōnen, fantasy
Liczba tomów: 10+
Wydanie: format standardowy, okładka ze skrzydełkami
Tryb wydawniczy: kwartalnik
Premiera: maj (przedpremierowo dostępny na Pyrkonie)
Opis: Lubicie grać w MMORPG? Spędzacie godziny w sieci przemierzając fantastyczne krainy i walcząc z bestiami? A co jeśli nie moglibyście wrócić? Gdyby gra stała się dla was rzeczywistością, z której nie bylibyście w stanie uciec? Taki właśnie los spotkał Shiroe i wiele tysięcy innych graczy z całego świata, którzy zostali uwięzieni wewnątrz rzeczywistości niezwykle podobnej do tej, którą znają z ulubionej przygodówki. I choć cały schemat walk, zdobywania ekwipunku i podnoszenia poziomów pozostał ten sam, to starcie oko w oko z potworem przestało przypominać ekscytującą rozrywkę, a dla wielu stało się prawdziwym koszmarem. Czy z powszechnego chaosu, jaki zapanował pośród zdezorientowanych mieszkańców cyfrowego świata, zdoła wyłonić się funkcjonalne społeczeństwo, czy nowa rzeczywistość obróci się przeciwko graczom?

RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: Ashetu (94.254.227.???); Popełniono: 2016-02-11 17:10:21
Tego się nie spodziewałam Dziękuję za Fairy Tail
RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: Nelinnor (178.252.58.???); Popełniono: 2016-02-11 17:52:46
Log Horizon będzie wydaniem zbiorczym tak jak Toradora, czy każdy tom osobno?
RE: RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: Urd (89.65.40.???); Popełniono: 2016-02-11 23:28:26
Każdy osobno - są za grube na podwójne wydanie.
RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: Amuro Ray (87.206.42.???); Popełniono: 2016-02-11 17:52:50
DxD biorę na 100%. Ajin po opisie zapowiada się interesująco, więc pewnie też kupię. Co do Golden Time - anime było niezłe, ale jeżeli manga nie wzbogaca w żaden sposób historii, to raczej podziękuję. FT - nie, kompletnie nie moja bajka.
RE: RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: Amuro Ray (87.206.42.???); Popełniono: 2016-02-11 17:53:50
Zapomniałem o Log Horizon - oczywiście biorę. Anime miało świetny klimat.
RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: Shu_shiroi (31.11.214.???); Popełniono: 2016-02-11 19:54:28
Tytuły kojarzę, ale nic dla mnie. Osobiście, po seansie połowy anime, znienawidziłam Golden Time tak mocno, że chyba bardziej się nie da. Z reguły nie miewam tak mocnych emocji co do tytułu, temu się "udało". Resztę znam jedynie ze słyszenia, więc się nie wypowiem. Miło, że wydawnictwo sięga po coraz to nowe tytuły, jeszcze milej będzie, jeśli wszystko przebiegać będzie planowo :)
RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: Damian3800 (93.176.221.???); Popełniono: 2016-02-11 20:21:43
What? Poważnie wydajecie te tytuły. Z przyjemnością zaopatrzę się w każdy z nich. Na mangę Fairy Tail czekałem od dłuższego czasu. A LN Log Horazon z chęcią się z nią bliżej zapoznam. Kolejny tytuł z pod serii Ośmiu Macem High School DXD szacun, na pewno kupie poza tym aktualnie czytam jej oryginał LN. Dlatego z chęcią będę miał też i mangę. Mangę Ajin znam z skanów angielskich. Tą serie polecił mi kumpel i z chęcią też ją pozbieram bo jest wartą tego. A co do ostatniego tytułu Golden Time to anime mnie kupiło, a mange z chęcią przeczytam po polsku. :) (^o^)
RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: piorko (31.175.255.???); Popełniono: 2016-02-11 20:39:34
Log Horizon! Bardzo się cieszę, ten tytuł na pewno kupię. Fairy Tail kiedyś czytałam, ale porzuciłam po ~10 tomach więc chyba sobie daruję, chociaż lubię Happy'ego :) Całkiem niezl tytuł, ale nie lubię go aż tak, żeby kupować... Na pewno rzucę okiem na Ajin. GT sobie daruję, bo nie lubię Toradory, a co do DxD... doprawdy nie wiem, z jednej strony ecchi to nie moja bajka, z drugiej lubię Shokugeki... w każdym razie wielkie dzięki za Log Horizon!
RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: SilveryFoxxx (178.37.19.???); Popełniono: 2016-02-11 23:26:06
Totalny opad szczęki na widok Fairy Tail xD Kiedyś uwielbiałam ten tytuł, dziś mnie mocno nudzi, ale może jednak się skuszę i się w niego zaopatrzę. Obowiązkowo biorę Ajin i zastanowię się jeszcze nad Highschool DxD i Golden Time. Dzięki, drogie Studio :)
RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: kannada (89.79.119.???); Popełniono: 2016-02-12 00:02:53
chciałabym Wam pięknie podziękować za zapowiedziane tytuły. spełniliście marzenia tych, którzy długo czekali na ich publikację. mam nadzieję, że zapowiedzi są krokiem w dobrym kierunku i większych obsunięć nie będzie, zwłaszcza, że na Fairy Tail chcecie wydawać co 6 tygodni :)
RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: K4I (193.104.239.???); Popełniono: 2016-02-12 07:55:46
Rozumiem, że nigdzie żadnej niedajBoże cenzury nie będzie? A już szczególnie w DXD..
RE: RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: Urd (89.65.40.???); Popełniono: 2016-02-12 11:24:59
Będą takie jak je pan b... autor stworzył :)
RE: (...) RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: K4I (193.104.239.???); Popełniono: 2016-02-12 12:44:08
Jak dla mnie tą zapowiedzią pozamiataliście ten rok już na starcie, dobra robota ; )
RE: RE: (...) RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: Urd (89.65.40.???); Popełniono: 2016-02-12 14:49:51
Dziękujemy!
RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: Avanah (77.89.98.???); Popełniono: 2016-02-12 12:54:35
Fairy Tail, jezu jak ja długo na to czekałem, odrazu poleci prenumerata, log horizon mozliwe ze tez, świetna seria... mega tytuły DZIĘKUJĘ!!!
RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: Silverhand95 (88.220.101.???); Popełniono: 2016-02-13 07:59:10
W jakiej formie będą wydawane tomy FT? Mam na myśli obwolutę, skrzydełka czy taki format jak posiadają Db, One piece czy Bleach?
RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: Villak (195.88.90.???); Popełniono: 2016-02-14 00:32:07
Log Horizon będzie miał B5 ? myślę że na novelkę to troszkę za mały format no ale ok. Czemu DXD też jest w B5 a kosztuje jak A5? wtf ;-;
RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: cymrianka (178.42.98.???); Popełniono: 2016-02-14 20:47:22
Log Horizon, tak długo na to czekałam, poprawiliście mi humor na całą noc^^
RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: Vatt`ghern (89.187.228.???); Popełniono: 2016-02-16 13:51:23
Proponowałem Log Horizon szmat czasu temu i nareszcie się doczekałem. Pomimo tego, iż posiadam wszystkie obecnie wydane tomy w oryginale, to nie omieszkam kupić i tych od Studia JG.
RE: Pyrkonowe nowości!
Popełnił: Neuromanta (91.214.0.???); Popełniono: 2016-02-20 18:59:40
Wielkie dzięki za highschool DxD kupie prenenumerate na te 8 części.