Nowości wydawnicze

Dodany przez: Urd - 2017-01-27 17:04:00 - 6163 unikalnych wyświetleń;

Przed Wami nasze mangowe nowości! Jak widzicie, otwieramy nowy rok w raczej dość mrocznych klimatach horrorów i krymianów. Na początek świetne "Boku Dake ga Inai Machi", które swoją premierę będzie miało już na Pyrkonie. Do tego otwieramy nową serię wydawniczą - w obrębie jednego slotu zastępować się będą tytuły z dreszczykiem dla dojrzałego czytelnika. Na początek będą to trzy serie Tetsuya Tsutsui, którego możecie kojarzyć jako autora "Prophecy". Jako pierwszy z cyklu ukaże się "Manhole", również na Pyrkonie. A na doczepkę, żeby troszkę rozgonić tę mroczną aurę, mamy dla Was spinn-off "Log Horizon: Nishikaze no Ryodan" również z premierą w kwietniu. Poniżej możecie przeczytać informacje na temat wszystkich wymienionych pozycji.


"Boku Dake ga Inai Machi"
Autor: Sanbe Kei
Gatunek: seinen, psychologiczny
Liczba tomów: 8
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: kwiecień (Pyrkon)
29-letni Satoru Fujinuma posiada niezwykłą umiejętność – potrafi na chwilę cofnąć się w czasie. Przytrafia mu się to mimowolnie, na moment przed tym, jak ma wydarzyć się coś złego. Jeśli w przebłyskach powtarzających się scen zdoła wyłapać jakąś nieprawidłowość, jest w stanie zapobiec tragedii. Pewnego dnia zostaje zamordowana jego matka. Przerażony Satoru próbuje wymusić cofnięcie i niespodziewanie przenosi się osiemnaście lat wstecz. Pierwsze ogniwa łańcucha zdarzeń, które doprowadziły do tej tragicznej śmierci, okazują się pochodzić z okresu, gdy bohater miał jedenaście lat. Wtedy to w jego rodzinnej miejscowości porwano i zabito dwie dziewczynki i chłopca. Satoru, uwięziony w dziecięcym ciele, będzie musiał rozwiązać mroczną zagadkę i zapobiec tragicznym wydarzeniom.

"Manhole"
Autor: Tetsui Tetsuya
Gatunek: seinen, horror
Liczba tomów: 2
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: kwiecień (Pyrkon)
Środek dnia. Z kanału na środek ulicy wychodzi nagi, zakrwawiony człowiek. Kilka chwil później wymiotuje krwią na przechodnia i pada martwy. Podczas autopsji okazuje się, że miał w sobie nieznaną odmianę tropikalnego pasożyta. Prowadząca śledztwo para detektywów ustala, że mężczyzna był przed śmiercią przetrzymywany i prawdopodobnie, specjalnie zakażony. Tymczasem podobne symptomy zaczynają pojawiać się u obryzganego krwią przechodnia. Okazuje się, że tajemnicza choroba jest przenoszona przez kontakt z krwią i niektóre insekty. Miastu zaczyna grozić epidemia, a wszystkie wskazówki kierują śledczych do mrocznych zakątków podziemnych, miejskich labiryntów.


"Reset"
Autor: Tetsui Tetsuya
Gatunek: seinen, psychologiczny
Liczba tomów: 1
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Premiera:maj
W mieście zaczyna dochodzić do serii samobójstw. Okoliczności tych zdarzeń wydają się jednak bardzo podejrzane, gdyż wszystkie ofiary mieszkały na tym samym osiedlu. Przed śmiercią zarejestrowali się do gry komputerowej zwanej „Dystopia”, w której zabija się swoich sąsiadów. Przecież cyfrowa śmierć nie dzieje się naprawdę, czyż nie? Ale gdy gra zaczyna zbytnio naśladować rzeczywistość uczucia takie jak złość, nienawiść, czy okrucieństwo stają się bardzo realne. Ktoś świetnie się bawi, mieszając ludziom w głowach. A gdy doprowadza do tego, że ich życie nie ma już sensu, jedyną słuszną odpowiedzią wydaje się być – reset."Yuugai Toshi"
Autor: Tetsui Tetsuya
Gatunek: seinen, horror
Liczba tomów: 2
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: sierpień
Jest rok 2019. Rząd japoński prowadzi agresywną politykę zaostrzenia cenzury w środkach masowego przekazu. Wszystkie treści uważane za obsceniczne, mają zostać wyłączone z obiegu. W tym samym czasie młody rysownik Mikio Hibino, stara się opublikować swoją mangę, opowiadającą o skażonym mieście, w którym tajemnicza choroba sprawia, że o zmroku ludzie zamieniają się w kanibali. Napięta sytuacja polityczna sprawia, że Mikio będzie musiał pokonać wiele przeszkód, aby obronić swój pomysł. Czy uda mu się wygrać z cenzurą i propagandą? Jak daleko posunie się każda ze stron, aby przeforsować swoje racje?"Log Horizon: Nishikaze no Ryodan"
Autor: Touno Mamare, Koyuki
Gatunek: fantasy, shōnen
Liczba tomów: 8+
Wydanie: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: kwiecień (Pyrkon)
Po tym jak wypuszczono nowy dodatek do MMORPG „Elder Tale”, wszyscy zalogowani gracze zostali wciągnięci do świata do złudzenia przypominającego ten, który znali z gry. Bez możliwości powrotu. Poznajcie historię znaną Wam po części z light novel, ale opowiedzianą z perspektywy Soujirou Sety, mistrza gildii West Wind Brigade. Ale czujcie się ostrzeżeni – rozszerzenia znanych historii potrafią bezpowrotnie wciągać...

Dodaj komentarz
RE: Nowości wydawnicze
Popełnił: SilveryFoxxx (178.37.24.???); Popełniono: 2017-01-27 18:44:17
Tylko Boku Dake dla mnie. Całe szczęście, że tylko to, bo w zbyt wiele serii się władowałam.
RE: Nowości wydawnicze
Popełnił: Rhapsody (89.73.178.???); Popełniono: 2017-01-27 23:19:56
Niestety, nic mi nie pasuje.
RE: Nowości wydawnicze
Popełnił: AkaSe (81.190.224.???); Popełniono: 2017-01-28 10:21:40
O, Tsutsui! Bardzo podobało mi się Duds Hunt, a Reset znam ze skanów, więc chętnie zaopatrzę się w papierową wersję. A na Manhole poluje od roku! Boku Dake brzmi ciekawie, więc też pewnie kupię. ...czyli biorę wszystko oprócz Log Horizon XD