Jesienne nowości mangowe!

Dodany przez: Urd - 2019-07-19 19:04:57 - 1622 unikalnych wyświetleń;

Dziś mamy dla Was trzy jesienne nowości! Pierwszą z nich jest "Fire Punch"
, ośmiotomowy thriller rozgrywający się w dystopicznym, skutym lodem świecie, w którym ludzie skazani są na łaskę osób obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami. Komiks wydany zostanie przez nas już we wrześniu w powiększonym formacie. Druga pozycja, choć docelowo również skierowana do starszych czytelników, stanowi dużo lżejszą lekturę. "Gokushufudō: The Way of the House Husband"
to przezabawny seinen o byłym yakuzie, który postanowił rzucić przestępcze życie i realizować się... w zupełnie nieprawdopodobnej roli. Przedpremierowo komiks ukaże się na MFKiG w Łodzi pod koniec września. Nie zapomnieliśmy też o młodszych czytelnikach - w tym roku Halloween umili Wam demoniczny shōnen, a zarazem rozbrajająca komedia "Mairimashita! Iruma-kun", która jesienią tego roku doczeka się animowanej adaptacji. Dodatkowo, każdy kto zamówi mangi w prenumeracie otrzyma od nas dodatki z serii.

FIRE PUNCH
Za sprawą Lodowej Wiedźmy świat zmienił się w śnieżną pustynię. Tym, którym udało się przeżyć, doskwiera nieustające zimno i głód. Cała nadzieja spoczywa w ludziach obdarzonych unikalnymi zdolnościami. Jednym z nich jest nastoletni Agni, którego ciało zdolne jest do natychmiastowej regeneracji. Pewnego dnia do osady, w której mieszka, przybywają żołnierze z formującego się ruchu oporu. Ich przywódca, mający moc władania niegasnącym ogniem, pali całą wioskę wraz z jej mieszkańcami. Agni zmuszony jest patrzeć, jak jego bliscy, w tym młodsza siostra, giną w strasznych męczarniach. Sam jednak nie może umrzeć. Jego ciało zbyt szybko się regeneruje, mimo iż płomienie nie chcą zgasnąć. Mijają lata. Agni coraz bardziej przyzwyczaja się do bólu, od nowa uczy się poruszać, a nawet panować nad ogniem trawiącym jego ciało. Wtedy to poprzysięga zemstę na człowieku, który zgotował mu piekło na ziemi...

Autor: Tatsuki Fujimoto
Gatunek: thriller, moce nadprzyrodzone, seinen
Liczba tomów: 8
Format: A5
Premiera: wrzesień

GOKUSHUFUDŌ: THE WAY OF THE HOUSE HUSBAND
Gotuje lepiej niż Gesslerowa, dom sprząta jak po morderstwie i choćby przyszło mu walczyć z hordą chytrych bab, nie da sobie wyrwać kapustki na wyprzedaży! Takie życie prowadzi były yakuza, znany policji i przestępcom bandzior będący niegdyś postrachem całego miasta - Nieśmiertelny Tatsu. Po ślubie z uzdolnioną projektantką postanowił porzucić dawne zwyczaje i zostać... gosposiem domowym na pełen etat! Czy można jednak wieść uczciwe życie z tak niesławną przeszłością? Przed Wami komedia doskonała! Fantastyczna kreska, czarny humor i bezkonkurencyjny fartuch z piesełem - czego chcieć więcej?

Autor: Kōsuke Ōno
Gatunek: komedia, seinen
Liczba tomów: 3+
Format: B6+
Premiera: październik (przedpremierowo MFKiG)

MAIRIMASHITA! IRUMA-KUN
Co zrobić, gdy rodzice dla pieniędzy postanawiają zaprzedać duszę diabłu? A co gorsza - Twoją duszę? I ciało? W wyniku takiej właśnie niewdzięcznej transakcji czternastoletni Iruma zostaje zaadoptowany przez podstarzałego demona, któremu zamarzyło się posiadanie wnuka. A że świeżo upieczony dziadek bierze sobie swoją nową rolę bardzo do serca, w trosce o edukację chłopaka, posyła go do szkoły dla demonów. Nie to, że obecność człowieka w takiej placówce jest wskazana, czy nawet... bezpieczna. Chcąc nie chcąc Iruma musi wykorzystać wszystkie możliwe pomysły, nawet te najbardziej szalone, by ukryć swoje prawdziwe pochodzenie i nie zostać pożartym przez kolegów z klasy.
Przed Wami pełna absurdów komedia z udziałem dam o potwornym charakterze, bożyszczy z piekła rodem i bogu ducha winnego chłopaka, który najzwyczajniej nie ogarnia, co tu się u diabła dzieje.

Autor: Osamu Nishi
Gatunek: komedia, shōnen
Liczba tomów: 11+
Format: B6+
Premiera: listopad (przedpremierowo w Halloween)

Dodaj komentarz