Convention wkróce na konsolach! [Prima aprilis]

Dodany przez: Yanek - 2013-04-01 01:39:01 - 10070 unikalnych wyświetleń;

W zeszłym tygodniu podczas konwentu PAX odbywającego się w Londynie, szef Studia JG - Jan Godwod wspólnie z legendarnym twórcą gier Shigeru Miyamoto, odpowiedzialnym m.in. za przygody braci Mario, serię gier "Legend of Zelda" itp., ogłosili, iż w 2014 roku na wszystkich topowych konsolach ukaże się relaunch konsolowej edycji, kultowej gry karcianej, "Convention".

Gra karciana, w której gracze tworzą konwenty, rozpoczynając swoją przygodę jako orgowie małych spotkań przy kawie, herbacie i kurczakach z KFC, w trakcie gry powoli stają się wielkimi potentatami olbrzymich imprez odwiedzanych przez setki tysięcy osób, okazała się niebywałym hitem. Jej pierwsza "elektroniczna wersja" ukazała się na Nintendo BS w 2005 roku i z miejsca zawojowała rynek symulatorów konwentów.

Po blisko 5-letniej przerwie, twórcy gry, powracają z nową ciekawszą odsłoną. Wykorzystując nowy model społecznościowy, gracze będą mogli uczestniczyć w wirtualnych konwentach, szykować cosplaye, słuchać wirtualnych paneli lub dokonywać zakupów na wirtualnych stoiskach. Praktycznie każde stanowisko w konwentowej hierarchii począwszy od członków kibel komando, a na VIP-ach z Japonii kończąc, będzie można obsadzić jednym ze swoich znajomych, tak aby doprowadzić do jak największego sukcesu wirtualnej imprezy.

Twórcy zapowiadają także pakiety dodatków, w których pojawią się m.in. zbroja krzyżaka, urzędnicy skarbówki oraz bandy dresiarzy. Pozostaje jedynie czekać w napięciu na pierwsze demo, które powinno ukazać się już 31 czerwca.

Dodaj komentarz