Gou Tanabe

H.P. Lovecraft

Kosmiczna groza
W swoich artystycznych interpretacjach mangaka przywiązuje ogromną wagę do detali, nadając realistyczną formę odrealnionym wizjom słynnego pisarza. Monumentalne budowle Starszych Istot czy monstra na usługach Wielkich Przedwiecznych - te wymykające się ludzkiemu rozumowaniu twory ożywają w czarno-białych obrazach, które są plastycznym odzwierciedleniem przerażających koszmarów, a zarazem budzącego podziw piękna.
Te oraz wiele innych prac autora będzie można zobaczyć osobiście na wystawie printów autora "Komiksowe Interpretacje Kosmicznej Grozy H.P. Lovecrafta". Wystawę można podziwiać w dniach 7-8 października podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi oraz 9-21 października w Centrum Popkultury - Hoża 19 w Warszawie.
Te oraz wiele innych prac autora będzie można zobaczyć osobiście na wystawie printów autora "Komiksowe Interpretacje Kosmicznej Grozy H.P. Lovecrafta". Wystawę można podziwiać w dniach 7-8 października podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi oraz 9-21 października w Centrum Popkultury - Hoża 19 w Warszawie.






Publikacje
W 2023r. nakładem Studia JG ukazały się następujące publikacje autora:
Tajemnicze ruiny, skrywające przerażającą klątwę, wielkie pustkowie, które przed laty zniszczył minerał z innego świata, opuszczony kościół skrywający grozę… Historie pełne koszmarów i kosmicznej grozy autorstwa H. P. Lovecrafta zyskały nową, budzącą zachwyt formę za sprawą komisowych adaptacji mistrza Tanabe Gou.
W skład niniejszego zbioru wchodzą opowiadania: „Ogar”, „Świątynia”, „Zapomniane miasto”, „Nawiedziciel mroku”, „Dagon” i „Kolor z innego wszechświata”.
Profesor uniwersytetu Miskatonic, Nathaniel Wingate Peaslee, pewnego dnia mdleje podczas prowadzenia zajęć. Gdy odzyskuje przytomność, z przerażeniem stwierdza, że upłynęło ponad pięć lat. Od lekarzy i syna dowiaduje się, że wybudził się niedługo po incydencie, ale nie był już wtedy sobą. Stracił wspomnienia i zaczął obsesyjnie studiować różne dziedziny nauki, popadając w coraz cięższe załamanie nerwowe. Słysząc to Peaslee usilnie próbuje przypomnieć sobie stracone lata, jednak powracające w jego snach przebłyski wspomnień, utwierdzają go w przerażającej świadomości, że w jego ciele zamieszkiwała istota nie z tej ziemi…
W 1930 r. amerykański Uniwersytet Miskatonic wysyła na Antarktydę ekspedycję naukową, która ma odkryć tajemnice skutego lodem kontynentu. Wkrótce grupa badaczy trafia na niezwykłe znalezisko, mogące być śladem po nieznanym pierwotnym organizmie. Coraz bardziej zatracając się w złowrogim krajobrazie, naukowcy odkrywają grozę, której początki sięgają niepamiętnych czasów…
Przed Wami jedno z najsłynniejszych dzieł H. P. Lovecrafta, odsłaniające kolejne elementy mitologii Cthulhu.

KOLEKCJA LOVECRAFTA:
ZBIÓR OPOWIADAŃW skład niniejszego zbioru wchodzą opowiadania: „Ogar”, „Świątynia”, „Zapomniane miasto”, „Nawiedziciel mroku”, „Dagon” i „Kolor z innego wszechświata”.

KOLEKCJA LOVECRAFTA:
CIEŃ SPOZA CZASU
KOLEKCJA LOVECRAFTA:
W GÓRACH SZALEŃSTWAPlan spotkań
Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi
Sobota 7 październikaDyżur autorgrafowy - Strefa autografów - 11:00 - 12:30
Dyżur autorgrafowy - Strefa autografów - 14:00 - 15:30
Spotkanie z autorem - Manga Corner Sala A - 16:00 - 17:00
Niedziela 8 października
Dyżur autorgrafowy - Strefa autografów - 11:00 - 12:30
Centrum Popkultury - Hoża 19, Warszawa
Poniedziałek 9 październikaDyżur Autografowy na otwarciu wystawy - "Komiksowe Interpretacje Kosmicznej Grozy H.P. Lovecrafta" 17:00-18:30
Regulamin autografów MFKiG
- W strefie autografów obowiązują numerki
- Numerki będą wydawane osobom posiadającym bilet wstępu (opaskę na ręce, e-bilet lub zaproszenie) na festiwal. Numerki będą wydawane według kolejności zgłoszeń aż do ich wyczerpania (Uwaga! Nowa lokalizacja wydawania numerków: okienko na lewo od kas w Sport Arenie).
- Obowiązują osobne numerki na każdy dzień festiwalowy, tzn. numerki na sobotę będą wydawane w sobotę, a na niedzielę w niedzielę.
- Obowiązują osobne numerki do każdego autora.
- Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 2 numerki do artystów z zagranicy i 2 do artystów z Polski na jeden dzień.
- Do wejścia na teren Strefy Autografów wymagane jest posiadanie, aktualnego na dany dzień, numerka do danego autora oraz albumu tego autora.
- Najważniejsza zasada Strefy Autografów: jeden numerek – jedna dedykacja/autograf (czyli do jednego autora można podejść tylko i wyłącznie z jednym albumem). Dopuszczalne jest otrzymanie dedykacji/autografu WYŁĄCZNIE W ALBUMIE danego artysty.
- Autor nie ma obowiązku rozdać autografów wszystkim osobom, które posiadają numerek.
- Autor nie ma też obowiązku rozdawać autografów dłużej, niż wynika to z rozpiski. Jednocześnie autor może opuścić strefę przed czasem.
- Rysunki u niektórych autorów mogą być płatne (szczegóły u obsługi Strefy).
- Dopuszcza się wejście na teren Strefy bez numerka, jeśli do danego autora nie ma już żadnej osoby z numerkiem.
- Kwestie sporne rozstrzygają autorzy, ich opiekunowie lub obsługa Strefy.
- Osobom zachowującym się w sposób niestosowny, nieprzestrzegającym ogólnie przyjętych norm społecznych zostanie odebrana możliwość wejścia na Strefę Autografów.