Marcowe premiery
2011-02-26
Już na początku marca do sklepów komiksowych oraz sieci salonów Empik trafi najnowszy numer magazynu „Otaku”. Tym razem postanowiliśmy dokładniej przyjrzeć się mandze „One Piece”, która została niedawno wydana na naszym rynku. Prócz tego, sprawdziliśmy czy druga seria „Kuroshitsuji” jest lepsza od pierwszej, mangowy „Zmierzch” dorównuje swojej książkowej wersji, „Onegai Teacher” wciąż śmieszy, a także czy bezimienny sprzedawca medykamentów sprawi, że zapomnimy o całym świecie, oglądając „Mononoke”. Zajmiemy się też kwestią cenzury w Kraju Kwitnącej Wiśni oraz grą „Bleach: The 3rd Phantom”. A na deser... pierwsza część artykułu „Bizony – zarys klasyfikacji”, w którym poznamy wszystkie typy bishōnenów, które przewijają się mangi i anime.
28. numer „Otaku” będzie kosztować tyle co zwykle, czyli 7,90 zł. Jego okładkę już od 7 lutego można było zobaczyć na profilu magazynu Otaku w serwisie Facebook.

To jednak nie koniec nowości. W marcu ukaże się także pierwszy tom mangi „Tokyo Toy Box”, autorstwa Ozawy Takahiro i Seo Asako (kryjących się pod pseudonimem UME). Dwutomowa seria będzie publikowana w ramach kolekcji „Otaku 4 Boys”. Tomik można już zamawiać w sklpie yatta.pl.

Opis „Tokyo Toy Box”:
Akihabara, Tokio. Niewielka wytwórnia gier wideo - Studio G3, walczy o byt na okrutnym rynku. Jej dyrektor, idealistyczny, nieodpowiedzialny, wiecznie nieogolony Tenkawa Taiyō zrobi absolutnie wszystko, by stworzyć grę, która podbije serca ludzi.
Ōtemachi, Tokio. Odnosząca sukcesy w świecie biznesu karierowiczka Tsukiyama Hoshino przeżywa kryzys ambicji, gdy zostaje nagle przeniesiona do podupadającej wytwórni gier z zadaniem wydźwignięcia jej z problemów finansowych.
W to i tak niefortunne połączenie dwóch zupełnie różnych światów – żyjącego ideałami Taiyō i twardo stąpającej po ziemi Tsukiyamy, wdziera się firma będąca prawdziwą potęgą na rynku gamingowym, a wraz z nią – tajemniczy Sensui Izuru. Tak zaczyna się gra, w której stawką jest istnienie Studia G3!
„Tokyo Toy Box” to precyzyjne ukazanie bezpardonowych realiów rynku gamingowego „od kuchni”, gdzie polem walki są komputery, a bronią – wyobraźnia. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana japońskich gier!


Jednocześnie informujemy, iż wydanie mangi „Figure Maker” zostaje przesunięte na czas nieokreślony. Niestety, autor mangi – Okada Matsuoka nie przedłużył umowy pozwalającej wydawnictwu Gentosha na publikacje i sprzedaż praw licencyjnych do jego komiksu. Tym samym, pomimo podpisanych umów przedwstępnych, zmuszeni byliśmy na wykreślenie go z naszych planów wydawniczych na pierwsze półrocze 2011 roku. Jeśli Okada Matsuoka postanowi na nowo podpisać umowę z wydawnictwem, na pewno jego manga ukaże się w Polsce.