Manhole i Reset już u nas

Dodany przez: Urd - 2017-04-26 13:32:29 - 1661 unikalnych wyświetleń;

Fani twórczości Tetsuya Tsutsui zapewne ucieszy wiadomość, że dwie mangi jego autorstwa już do nas dotarły z drukarni. Tak prezentują się tłuściutkie tomiki "Manhole" #1 "Reset". W weekend oficjalna premiera, natomiast prenumeraty już kończymy pakować. Każdy, kto zakupi tomik na Pyrkonie otrzyma do nas w gratisie taką oto zakładkę (oczywiście do wyczerpania zapasów, więc nie zwlekajcie zbyt długo).

MANHOLE #1
Środek dnia. Z kanału na środek ulicy wychodzi nagi, zakrwawiony człowiek. Kilka chwil później wymiotuje krwią na przechodnia i pada martwy. Podczas autopsji okazuje się, że miał w sobie nieznaną odmianę tropikalnego pasożyta. Prowadząca śledztwo para detektywów ustala, że mężczyzna był przed śmiercią przetrzymywany i prawdopodobnie, specjalnie zakażony. Tymczasem podobne symptomy zaczynają pojawiać się u obryzganego krwią przechodnia. Okazuje się, że tajemnicza choroba jest przenoszona przez kontakt z krwią i niektóre insekty. Miastu zaczyna grozić epidemia, a wszystkie wskazówki kierują śledczych do mrocznych zakątków podziemnych, miejskich labiryntów.

RESET
W mieście zaczyna dochodzić do serii samobójstw. Okoliczności tych zdarzeń wydają się jednak bardzo podejrzane, gdyż wszystkie ofiary mieszkały na tym samym osiedlu. Przed śmiercią zarejestrowali się do gry komputerowej zwanej „Dystopia”, w której zabija się swoich sąsiadów. Przecież cyfrowa śmierć nie dzieje się naprawdę, czyż nie? Ale gdy gra zaczyna zbytnio naśladować rzeczywistość uczucia takie jak złość, nienawiść, czy okrucieństwo stają się bardzo realne. Ktoś świetnie się bawi, mieszając ludziom w głowach. A gdy doprowadza do tego, że ich życie nie ma już sensu, jedyną słuszną odpowiedzią wydaje się być – reset.

A oto nasza rozpiska sprzedaży:
- środa - rozsyłamy prenumeraty;
- piątek - niedziela - tomiki będą dostępne na konwencie Pyrkon w Poznaniu (do każdego tomiku będzie dodawana zakładka - do wyczerpania zapasu), a także w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawskim Centrum Popkultury, Gdańsku i Szczecinie (będzie dostępna bardzo ograniczona ilość zakładek)
- po weekendzie majowym tomiki trafią do empików i innych sklepów komiksowych,

Dodaj komentarz