Spice and Wolf

Dodany przez: Yanek - 2013-01-18 18:05:28 - 27241 unikalnych wyświetleń;


Od jakiegoś czasu dawaliśmy Wam drobne sugestie co do naszych nowych tytułów, a dziś możemy już oficjalnie zdradzić, iż jedna z nowości to uwielbiana przez otaku z całego świata seria "Spice and Wolf"!

Premierę pierwszego tomu planujemy na późny marzec, kolejne tomy ukazywać się co dwa miesiące.

Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o tym tytule (są tacy?) - krótkie wprowadzenie: głównymi bohaterami mangi są wędrowny kupiec - Lawrence Kraft oraz pradawna bogini plonów - Horo. Lawrence od siedmiu lat jeździ po kraju i ciężko pracując stara się uzbierać pieniądze konieczne do rozpoczęcia działalności handlowej z prawdziwego zdarzenia. Podczas jednej ze swoich wypraw, Lawrcence ratuje z opałów boginię-wilczycę Horo. 600-letnia opiekunka plonów przybiera formę młodej dziewczyny i postanawia towarzyszyć Lawrencowi w jego podróży. Jedyną rzeczą odróżniającą ją od innych śmiertelników są zwierzęce uszy i niezwykle puchaty ogon...

Prenumeratę mangi można nabyć już na yatta.pl - w cenę każdej prenumeraty wliczony jest tomik, przesyłka oraz drobny upominek.


Prenumerata Spice And Wolf #1-7
UWAGA!
Zamawiając prenumeratę na 7 tomów - jeden tom otrzymujecie za darmo!

Dodatkowo wszyscy, którzy zamówią prenumeratę na 7 tomów do 25 stycznia włącznie, otrzymają dodatkowy specjalny upominek-niespodziankę!


Prenumerata Spice And Wolf #1

19.90 zł

Prenumerata Spice And Wolf #2

19.90 zł

Prenumerata Spice And Wolf #3

19.90 zł

Prenumerata Spice And Wolf #4

19.90 zł

Prenumerata Spice And Wolf #5

19.90 zł

Prenumerata Spice And Wolf #6

19.90 zł

Prenumerata Spice And Wolf #7

19.90 zł

Plany na najbliższe miesiące

Dodany przez: Naq - 2013-01-16 16:20:20 - 7159 unikalnych wyświetleń;

Oto informacja o najbliższych publikacjach: w styczniu ukażą się na pewno: Drug-On 4 oraz Alicja 6. Vassalord 4 ukaże się na przełomie stycznia i lutego.

Hetalia jest przetłumaczona - czekamy na materiały od Japończyków aby móc wstawić teksty - jak tylko je dostaniemy 2-3 tygodnie i powinna być gotowa. Analogicznie sytuacja ma się z Rappą, tom 1 przetłumaczony, tom 2 jest w tłumaczeniu. Dostaniemy materiały od razu na obydwa tomy więc tytuł wyjdzie płynnie.

Jeśli chodzi o Zakuro to skończyliśmy rozmowy dotyczące pozyskania całości brakujących tomów dzięki czemu Zakuro będzie mogło wejść w tryb 2-miesięczny tak jak Alicja czy Vassalord. 5 Drug-On ukaże się na przełomie marca i kwietnia.
Puchata nowość pojawi się na przełomie lutego i marca, a kolejna puchata nowość w paski zapewne marzec/kwiecień, czekamy na papierzyska dla nowości romantycznej, kryminału i tytułu yosei.

Rozmawiamy także o wydaniu Vassalorda 7 zgodnie z wydaniem japońskim tj. z płytą DVD - szanse takie sobie, ale jeśli się uda to wydamy także swoje pierwsze DVD :)

W 2013 obiecujemy więcej pisać i lepiej się komunikować z fanami. Mamy także nadzieje, że nowy rozkład pracy jaki przyjęliśmy w relacjach z Japonią będzie skutkował wyeliminowaniem jakichkolwiek przesunięć terminów.

Nowy numer "Otaku" nadchodzi!

Dodany przez: Naq - 2013-01-04 16:58:17 - 18540 unikalnych wyświetleń;

Już w poniedziałek do sprzedaży trafi 43. numer magazynu "Otaku". Przeczytacie w nim recenzje zarówno nowszych produkcji, takich jak "Black Lagoon: RBT" czy "Jojo's Bizarre Adventure", jak i starych klasyków, np. "Kara No Kyōkai" oraz "Blood+". Głównym tematem numeru będzie zaś 3-tomowa manga "stigmata".
Ponadto w dziale offroad znajdziecie artykuły o fanfikach, historii yuri w Polsce, sylwetce Shintarō Ishihary - "wroga" Otaku oraz... top 10 mangowych skarbów, czyli jakie cuda zbierają mangowcy.

W numerze dodatkowo dwa duże plakaty. Plakat z "Fullmetal Alchemist: Brotherhood" oraz plakat inspirowany mangą "Axis Powers Hetalia" autorstwa Raditz.

SPIS TREŚCI:

Stałe działy:
4 Wstępniak
6 Newsy
12 FigureCorner
14 Nowości
81 OtakuCorner

Manga & anime:
16 Krzyżem i mieczem - Stigmata
20 Wspomnienia pisane krwią - Blood+
23 Łamacz mózgów - Code:Breaker
26 Oczy, które widzą śmierć - Kara no Kyōkai
30 Nikt nie spodziewał się japońskiego pogotowia… - Triage X
32 Bang Bang (My Baby Shoot Me Down) - Black Lagoon: Roberta’s Blood Trial
35 Miłość po wiedeńsku - Angel’s Coffin
38 Aniołowie się buntują - Angel Sanctuary
42 Dziwaczne przygody klanu Joestarów - JoJo’s Bizarre Adventure
46 Kup pan granat! - Jormungand

Kultura:
49 Nauka języka japońskiego
50 Strach je opisywać - Zasmarkane dziecko bogów
52 Wiocha zabita wiśniami - Życie jak w Tochigi
54 Mała wielka sprawa - Tybet. Historie prawdziwe

Offroad:
56 Wywiad z Rogerem "Guile" Waszkiewiczem
61 Pisać każdy może
64 Co z tym yuri?
66 Wróg nr 1 wszystkich otaku
68 Koreanka w Japonii
70 Top 10: Każdy skarby ma...
74 Porady cosplayowe
76 Mangowe modelarstwo
78 Przepis na sukces

Poszukujemy pracowników do obsługi sklepu internetowego

Dodany przez: Yanek - 2013-01-02 15:35:36 - 10156 unikalnych wyświetleń;

Studio JG poszukuje pracowników do obsługi sklepu internetowego. Szczegóły w dalszej części informacji.

Wesołych Świąt!

Dodany przez: Zel - 2012-12-21 16:13:44 - 15584 unikalnych wyświetleń;


UWAGA: W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ MAMY DZIEŃ OTWARTY!W dniach 22-23 grudnia w naszym biurze trwać będzie dzień otwarty. Zapraszamy wszystkich chętnych na przedświąteczne zakupy do naszego biura, które znajduje się w ścisłym centrum Warszawy na ul. Szpitalnej 6 lok. 17.
Będziemy pracować w sobotę i niedzielę od 10:00 do 18:00.
Zastrzegamy tylko, że nie wszystkim dysponujemy od ręki, ale zawsze pomożemy i doradzimy co wybrać dla syna, córki, wnuka, wnuczki, mamy, taty, babci, dziadka, przyjaciółki i przyjaciela.

W dniach 24-26 grudnia, biuro będzie zamknięte w związku z przerwą świąteczną, od czwartku 27 grudnia trwać będzie remanent, ale można przychodzić po odbiory osobiste, będziemy także rozwiązywać wszelkie sprawy nadesłane mailowo lub telefonicznie.

Terminarz Studia JG - listopad/grudzień

Dodany przez: Zel - 2012-11-21 16:29:41 - 15093 unikalnych wyświetleń;

Minęło już parę tygodni od poprzedniego newsa o naszych planach wydawniczych, więc czas najwyższy, żeby nadrobić zaległości i przedstawić Wam nasze plany na najbliższe tygodnie. Mimo, że na zewnątrz temperatury oscylują coraz bliżej zera to ani na chwilę nie zwalniamy prac, by już niebawem zaserwować Wam świeżutkie mangi!

Najbliższe premiery:
Stigmata #3 - 22.11
Vassalord #3 - początek grudnia

Warto też nadmienić, że trzeci, ostatni tomik "Stigmaty" przez pierwsze tygodnie od swojej premiery będzie dostępna tylko w sklepie Yatta.pl oraz w innych sklepach komiksowych! Zaś w Empikach pojawi się dopiero 14 grudnia. Poniżej natomiast, mamy dla Was krótki jego opis:
Ostateczne starcie było tylko kwestią czasu. Czy RADEM poradzi sobie w rozgrywce sam przeciwko wszystkim? Czy Iota, który odzyskuje coraz więcej wspomnień, a wraz z nimi dawną, świętą moc, znów stanie się Bogiem Śmierci? Jedno jest pewne - stowarzyszenie Egregoris na pewno nie będzie czekać z założonymi rękoma, aż ich przeciwnik się wzmocni. Kiedy wielki spisek wejdzie w swoją ostatnią fazę, już nikt nie będzie bezpieczny...

Poza tym, naszą ekipę będziecie mogli spotkać na nadchodzących, grudniowych konwentach:
-w Krakowie, w dniach 1-2 grudnia na B-XmassCon 3, gdzie poprowadzimy panel:
Magazyn "Otaku"
Poznajcie historię najstarszego, wciąż ukazującego się mangowego pisma w Polsce. Na naszym panelu dowiecie się nie tylko jak przez ostatnie sześć lat zmieniało się "Otaku", ale także jak wygląda codzienna praca redakcji.

-w Warszawie, w dniach 8-9 grudnia Hellcon: Apokalipsa, gdzie poprowadzimy panel:
Wydawanie mang - z czym to się je?
Na naszym panelu krok po kroku opowiemy Wam jak wygląda proces wydawania mang - od negocjacji licencyjnych, przez przygotowanie do druku, po ostatnie poprawki. Jeśli chcecie dowiedzieć się czym są spady i pantony, czemu na tomik musicie czekać dwa miesiące i do czego przydaje się mikrofalówka, to panel właśnie dla Was.