Garść informacji odnośnie planu wydawniczego na rok 2017

Dodany przez: Urd - 2017-01-24 16:56:53 - 4839 unikalnych wyświetleń;

Ponieważ otrzymujemy od Was dużo pytań o poszczególne tytuły, przygotowaliśmy dla Was aktualizację statusów wszystkich naszych wydań oraz garść rozmaitych informacji odnośnie zbliżających się kilku miesięcy.

Na początek miło nam poinformować, że nasz zespół wydawniczy poszerzył się o nowych tłumaczy i korektorów – jesteśmy pewni, że ten zastrzyk świeżej krwi pomoże nam zrealizować nasze tegoroczne plany. Jednak w związku z tym, przez najbliższe miesiące będziemy mieć o wiele więcej pracy, związanej ze szkoleniem nowych osób, przez co musimy odrobinę skorygować cykle wydawnicze, jednorazowo przesuwając o miesiąc do przodu trzy tytuły – „Golden Time”, „Highschool DxD” i „Loveless”. Pamiętajcie jednak, że są to jedynie pewne środki zapobiegawcze, aby uchronić plan wydawniczy przed zawaleniem – być może uda się wydać te tomy wcześniej. Oprócz tego poniżej zamieszczamy informacje na temat kolejnych tomów każdej z serii:

„Ajin” #5 – luty;
„Alicja w Krainie Koniczyny” #5 – marzec;
„Bestia z ławki obok” #7 – luty;
„Fairy Tail” #8 – marzec;
„Golden Time” #5 – luty –>marzec;
„HAGANAI – Nie mam wielu przyjaciół” #9 – luty (czekamy na poprawione materiały od Japończyków);
„Highschool DxD” #5 – marzec –> kwiecień;
„H.P. Lovecraft” – kwiecień;
„Jak zostałam bóstwem!?” #10 – marzec;
„Książę Piekieł” #10 – luty;
„Log Horizon” LN #4 – kwiecień;
„Loveless” #9 – marzec –> kwiecień
„Miłość, jenoty i inne kłopoty” #2 – luty;
„Miłość wśród kwiatów wiśni” #2 – luty;
„Monster Musume. Codzienność z potworzycami” #9 – marzec;
„Noragami” #8 – marzec;
„Oblubienica czarnoksiężnika” #5 – kwiecień;
„Opowieść panny młodej” #8 – marzec;
„Servamp” #7 – manga jest całkowicie zrobiona, wciąż czekamy na akcept obwoluty i gdy go dostaniemy od razu wyślemy ją do druku;
„Spice & Wolf” #11 – marzec (cykl trzymiesięczny);
„Toradora!” #8 – tomik jeszcze nie ukazał się w Japonii;
„Toradora!” LN – luty;
„Unbreakable Machine-Doll” #9 – maj;

TYTUŁY Z WYDAWNICTWA GENTOSHA: „Giga Tokyo Toy Box”, „Zakuro” i „Acid Town” – jak już kilkukrotnie Was informowaliśmy od dłuższego czasu komunikacja z wydawnictwem Gentosha była bardzo trudna. Zakładaliśmy jednak, że prędzej czy później sytuacja się zmieni i wszystko ruszy swoim dawnym torem. Niestety, podczas naszej niedawnej wizyty w Japonii poznaliśmy możliwe przyczyny aktualnego zastoju i obecnie poszukujemy możliwości na bezpośrednią współpracę z wydawnictwem/autorami. Ponieważ nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy i czy sytuacja ulegnie zmianie, na chwilę obecną jesteśmy zmuszeni oficjalnie zawiesić wszystkie trzy tytuły. Jest nam niezmiernie przykro, gdyż bardzo zależało nam na dokończeniu tych serii, ale pewnych spraw po prostu nie da się przeskoczyć. Gdy sytuacja ulegnie zmianie, niezwłocznie Was o tym poinformujemy, zaś ze wszystkimi osobami, które zamówiły prenumeraty na kolejne tomiki, nasz dział obsługi klienta skontaktuje się w najbliższych dniach.

„Atomówki” #2 – marzec/kwiecień;
„Adventure Time” #4 – marzec/kwiecień;
„SMASH!” #6 – magazyn przechodzi zmiany i ukazywać się będzie 1-2 razy na rok, przy okazji dużych imprez komiksowych.
„Otaku” #61 – luty. Będziemy się starać, aby w tym roku usprawnić tryb wydawniczy magazynu, aczkolwiek jest on ściśle związany z akceptami ze strony japońskiej – stąd pewne opóźnienia.

A teraz kilka słów na temat tego, co czeka nas w nadchodzących miesiącach. Po pierwsze, jest nam niezwykle miło poinformować, że w tym roku obchodzimy dziesiąte urodziny naszego wydawnictwa. Z tej okazji szykujemy dla Was masę niespodzianek, nowości i trochę eksperymentów – w końcu nie chcielibyśmy, żebyście się z nami nudzili. Już w ten piątek ogłosimy aż pięć nowości! Kilka wskazówek? Będą to cztery seineny (z czego trzy wydamy w nowej serii wydawniczej) i... coś na doczepkę. To trochę mgliste wskazówki, ale zbyt dobrze wiemy, że macie ogromny talent do odgadywania takich rzeczy. Od razu dodamy, że nie będzie to ostatnie ogłoszenie nowości przez Pyrkonem.

Dodatkowo, mimo iż staramy się regularnie odpowiadać na Wasze komentarze na facebooku, to zdajemy sobie sprawę, że informacje te nie docierają do wszystkich czytelników. Żeby poprawić i usprawnić nasz sposób komunikacji co najmniej raz w tygodniu będziemy odpowiadać na Wasze pytania na asku. Mamy jedynie prośbę, aby nie pytać nas, czy wydamy jakiś konkretny tytuł. Ilość podobnych zapytań piętrzy się setkami, a nie możemy udzielić na nie odpowiedzi – ogłoszenia nowości wolimy zbierać w jednym niusie i przedstawiać Wam razem z pełnymi opisami, cenami i prenumeratami.

Domyślamy się, że jeśli udało Wam się dobrnąć do końca tego postu, możecie mieć już teraz sporo pytań, w związku z tym zapraszamy na aska już dziś, gdzie przez dwie godziny od 18.00-20.00 będziemy odpowiadać na Wasze pytania.

Dodaj komentarz
RE: Garść informacji odnośnie planu wydawniczego na rok 2017
Popełnił: SilveryFoxxx (178.37.38.???); Popełniono: 2017-01-24 20:43:04
Fajnie wiedzieć, kiedy wyjdą zbierane przeze mnie serie (Bóstwo, Noragami, Oblubienica, Bestia i Ajin). Po wypłacie szarpnę się na przedpłaty tych tytułów. :) I czekam na ogłoszenie nowości. :D
RE: Garść informacji odnośnie planu wydawniczego na rok 2017
Popełnił: Vatt`ghern (89.187.228.???); Popełniono: 2017-02-02 13:20:55
Nareszcie coś się ruszyło w sprawie Toradory i S&W.